Skocz do zawartości

Fallschirmjager- włochy 1944


7urgen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja 53 figura w kolekcji ale pierwsza prezentowana tutaj na zywo więc zaczniemy od początku...

 

Warsztat:

 

Tajemnicza szkatułka-

 

RjymLOamNlP0KsYF81R9f0g_7YftdwvQZx4WZfltcTM=w1030-h685-no

 

Narzędziownia-

 

DSC_5009.jpg

 

Zakład krawiecki-

 

4OL4Sx7dIiwGtVJ3g2PjuMhoBHdqiCi2F3TOUZhDfIw=w1030-h685-no

 

Kwatermistrzostwo-

 

DSC_5015.jpg

 

Mundurówka-

 

DSC_5017.jpg

 

Zbrojownia-

 

DSC_5019.jpg

 

A teraz ad rem... Spadochroniarz w mundurze tropikalnym- Włochy- 1944. Zdjecie bazowe-

 

tumblr_m3a8lhMI0h1qk6uvyo1_500.jpg

 

Ja postanowiłem jednak troche zmienić sylwetkę i w efekcie bedzie miała pas tropikalny z klamrą LW i bez szelek (na wszystko mam inne foty archiwalne).

 

Zebrany materiał-

 

DSC_5025.jpg

 

Oczekuję na fabrycznie nowy zestaw Dragon Actiom 70819 z którego zostanie wykorzystana figura (tzw. golas) w standardzie Neo Body 3, butyi hełm spadochroniarski.

 

Zakładanie dodatkowej łódki z amunicją do Kar98K pod pasek ładownicy (proceder często stosowany przez doswiadczonych żołnierzy).

 

DSC_5027.jpg

 

DSC_5029.jpg

 

DSC_5031.jpg

 

Koszula tropikalna LW z naramiennikami starszego standardu- prasowana guma. Narazie odcieta zewnętrzna część gdyż ignorancja producenta doprowadziła do tego że wypustka Waffenfarbe pojawiła się u podstawy naramiennika. Gdy zdobędę tropikalne naramienniki realnie wpinane to przerobie koszulę (zrobię szlufki i wepnę knopiki imitujace guziki).

 

DSC_5037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odzysk, kumpel chcial wyrzucic, nie pozwolilem mu. Wyczyscilem i teraz mi sluzy. Tak naprawde troche za mala bo pedzle, tasmy, farby musze trzymac osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem składać następna sylwetkę (dwie idą na raz) i dzisiaj miałem cięzki dzień więc skłądanie było w zaciszu i bez aparatu, ale jutro coś wstawię na temat tej drugiej sylwetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wciąż czekam na fanty, to postanowiłem ruszyć pas. Regulowałem narazie na oko, dokładnie będzie ustawiony jak już wszystko co ma być na figurze sie na niej znajdzie ale że z doświadczenia wiem że ruszyć fabrycznie nowy pas nie jest łatwo przeto postanowiłem spedzić kilka minut na tej czynności.

 

Pas zaciśniety z bolcem zabezpieczajacym w klamrze-

 

D7HAFlzx_B0Dt7vAN-j8psZ_skTh906Uvd42yx8dJIA=w298-h209-p-no

 

 

Pas wysuniety z klamry, bolec zabezpieczajacy poniżej, teraz można zacząć regulować długość-

 

DSC_5035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, a ja z uporem maniaka dalej swoje...

 

Od maleńkości uczono nas że koszulę zakłada się przez głowę. Upór w wykonywaniu tego w ten sposób kosztował mnie zniszczenie dwóch koszul... Do figur rzecz jasna. Tak więc w tym przypadku, trzeba zapomnieć o wiedzy nabytej i uczyć sie od nowa. Koszulę zakłada się przez nogi i to z usuniętymi dłońmi z przedramion.

 

DSC_5076.jpg

 

 

A to jest powód dla jakiego należy usunąć dłonie. Generalnie zwsze się w coś zaplątuja i przeszkadzają a że szwy nie są tak piękne i gładkie jak w naszych ubrankach z firmowymi metkami (wszywanymi w tej samej szwalni w Chinach niezależnie od loga na nich widniejących), to jest to duże ułatwienie.

 

DSC_5080.jpg

 

A po założeniu koszuli dłonie wracaja na swoje miejsce...

 

DSC_5082.jpg

 

Przyszedł czas na spodnie. Tropikalne spodnie LW są obszerne i ich założenie nie nastręcza żadnych problemów, robi sie to w sekundy. Tu było troszeczke dłużej bo wciągane przez buty spadochroniarskie których nie miałem potrzeby ściagać a i nawet w związku z doświadczeniami nie ryzykowałbym. Ruchome połączenia stóp z goleniami bardzo źle znoszą ciągniecie. A teraz trzeba zapiąc pasek...

 

DSC_5087.jpg

 

Przeciagniecie nowego paska przez klamerke to zawsze zajecie wymagajace anielskiej cierpliwości, dobrej pensety i szkła powiększającego.

 

DSC_5091.jpg

 

A szlufki to juz robota tylko dla pensety.

 

DSC_5094.jpg

 

I tak z grubsza pan ubrany po wczorajszej sesji wieczornej.

 

DSC_5097.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_5098.jpg

 

DSC_5099.jpg

 

DSC_5104.jpg

 

Bundesarchiv_Bild_101I-568-1537-02A%2C_Italien%2C_Rom%2C_Fallschirmj%C3%A4ger.jpg

 

Bundesarchiv_Bild_101I-568-1539-29A%2C_Italien%2C_Fallschirmj%C3%A4ger_mit_Flakgesch%C3%BCtz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrot "człowieki", bo "barbie" i "lalki" już mi się przejadły... Wiesz, kwestia ceny jest subiektywna, ja w 3 lata zebrałem 54 figury, kumpel w Polsce który dopiero zaczyna a który tak samo jak ja zajmuje się również nie tania rekonstrukcją, w pół roku złożył trzy sylwetki ale znam kolesia który żyjąc i pracując w Polsce dorobił się kolekcji 300 już chyba teraz figur a składa je z najdroższych na rynku komponentów. Poza tym składa (co by się pewnie Wam bardziej już podobało) pojazdy w tej skali. Myślę jednak że każdy kto miałby ochotę na mała przygodę z czymś takim może sobie pozwolić na jedną figurę stojącą gdzieś na półce, to naprawdę fajny efekt. Sam składałem kilkukrotnie takie pojedyńcze sztuki na zamówienie a teamtyka jest bardzo szeroka. Od historycznych figur militarnych i niemilitarnych, poprzez postaci filmowe do wspólczesnych figur militarnych i policyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawie cos jak powroce na swoje smieci do domu. Z telefonu to nie robota wiec prosze o chwilke cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepik w UK, niezly i ceny nie najgorsze a poza tym mam wypróbowane już z nimi że jak coś nie farci to wynagradzaja jak mogą żeby nie stracić klienta.

 

http://www.cbtoycollectables.co.uk/

 

Dwa we Francji. Ostatnio moje ulubione bo przelicznik Euro - Funty jest niezly a do tego bardzo dobra obslugę mają i szybkie wysyłki mimo opłat za standard, no i spory wybór.

 

http://www.figurines-12-pouces.com/

 

http://www.machinegun-figures.com/

 

A na ebay wystarczy wpisać "1/6 [tutaj wstawiasz to co Cię interesuje np. german, british etc,]" i wywali Ci kupę fantów. Można dodać do wyszukiwania nazwę producenta np. DiD albo Dragon.

 

To jest oczywiście całkowita podstawa, do specjalistycznych fantów to juz trza sie dokopać, ale też mam źródła. A czego nie kupisz musisz zrobic sam od zera i wymislić z czego i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.