Skocz do zawartości

TOYOTA 86


maniekx6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na mój warsztat idzie świeżo zakupiony model ;

AOSHIMA TOYOTA 86 GREDDY ROCKET VOLK RACING 1:24 to pierwszy mój model tej firmy zobaczymy jak mi to pójdzie

a na początek prezentacja pudełka .

Bc7WjpV.jpg?1

nas5iqy.jpg?1O5HwVpG.jpg?1

IQWEchL.jpg?2ibTqMKB.jpg?1

rrehvD9.jpg?1jh2Kltr.jpg?1

38vwO1O.jpg?1Z3jsTx8.jpg?1

v6oMMkJ.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do modelu to albo go zrobię na wersje jak foto na pudełku albo myślałem o malowaniu mat pomarańczowy ale naklejki chyba by nie pasowały felgi białe mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowy mat byłby spoko, kalki do tego jak najbardziej masz - mówię o ciemniejszych napisach greddy. Poza tym zawsze można zrobić pod siebie pomysł i nie używać wszystkich, bo według mnie jest ich za dużo. Przy białych felgach trzeba pamiętać żeby je zwashować aby nabrały realizmu - bez tego będą wyglądać jak zabawki. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Prace nad modelem ruszyły .

Elementy podwozia spasowane na sucho bez klejenia .

ruOPjoG.jpg?1VJmktGU.jpg?1

KFWxKI4.jpg?1vZ7zFmn.jpg?2

Karoseria

na razie pomalowana jest tylko maska bo ten czarny połysk jakoś mi nie wychodzi

46Hutky.jpg?12el1SDl.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Prace nad modelem trwają .

Podwozie ukończone

ti3wWoo.jpg?1

Buda pomalowana farbką Tamiya x1 za pomocą aerografu

I potraktowałem ją woskiem Tamiya 87036 Płynny wosk max połysk

6jnln9R.jpg?1

N7CXCB3.jpg?1

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodzik ok, lakier jak dobrze widzę na masce po prawej stronie coś się wżera?(agresor??) Czy to tylko tak na focie? Jakie masz plany co do autka ? (kolorystyka + felgi?).

 

Co do maski to za dużo farby się nałożyło,zdrapałem to za pomocą papieru ściernego 2000 na mokro i pomalowałem na nowo ale jakieś ziarno się zrobiło i maska do ponownego malowania .

Autko ma być kolor czarny połysk felgi czarne z pomarańczowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu udało mi się pomalować maskę

iMJ5Bm3.jpg?1KjgOIds.jpg?1

fotele na czerwono a boki czarny pół mat .

0FT6nU7.jpg?1

pgm3nqt.jpg?2

i nadkola

xhqKcYM.jpg?1sACdgVv.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nadkoli powołuje się na instrukcje , jak bym przykleił nadkola na samym początku potem mógł bym mieć problem zamontowaniem zderzaków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed tym zanim zaczniesz sklejać model musisz przestudiować całą instrukcje i zobaczyć na sucho czy można kastę sklejać w całość przed malowanie czy się nie da, w większości przypadków można kastę sklejać przed malowaniem, w moim Dodge instrukcja mówi że zderzaki przyklejamy po zamontowaniu podwozia, jednak jest to nie prawda, gdyż można całość sklejać przed malowaniem a podwozie wchodzi bez problemu, to samo w Scanii, instrukcja mówi żeby kabinę sklejać po pomalowaniu jak będzie zamontowany środek, też nie prawda bo kabinę można sklejać w całość przed malowaniem. W Twoim przypadku tez pewnie tak jest, masz ładnie pomalowaną kaste i szkoda by teraz było gdy przy doklejaniu nadkoli i zderzaka byś ją ubrudzil klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed tym zanim zaczniesz sklejać model musisz przestudiować całą instrukcje i zobaczyć na sucho czy można kastę sklejać w całość przed malowanie czy się nie da

 

Święte słowa Ja najpierw jadę wszystko podkładem, później całość "sprawdzam" na sucho, ewentualnie przy użyciu niby-kleju... Już się przekonałem, że na tym etapie wychodzą czasem błędy które później ni cholery nie dałyby się usunąć... Może dziwnie to wygląda ale się sprawdza Łatwiej ogarnąć można a i robota szybciej idzie...

 

WP_20150605_0091_zps3txabufp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki w następnym modelu dostosuje się . Dzięki ze się podoba malowanie ale dopiero za czwartym razem uzyskałem taki efekt błędy błędy ale dałem radę .

Może źle odczytałem instrukcje . Tak to wygląda ;

YXRPIlx.jpg?1

NtnNG2h.jpg?1MIWfjee.jpg?1

L0r3vKp.jpg?1MLvAzdK.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zielona podłoga nie pasuje, fotele się błyszczą, na pierwszy rzut oka wygląda to wszystko ok aczkolwiek jest trochę niedoróbek. Do malowania używaj następnym razem taśmy maskującej - nie wyjedziesz za krawędzie. Przydałoby się poszpachlować też te siedzenia bo biją w oczy szpary, ale teraz to już po jabłkach. Co jest na lewarku zmiany biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupię ten flock części nie sa posklejane więc jeszcze można coś poprawić

Pasy będą jak coś znajdę aby je zrobić , a na lewarku jest kropka z farby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupię ten flock części nie sa posklejane więc jeszcze można coś poprawić

Pasy będą jak coś znajdę aby je zrobić , a na lewarku jest kropka z farby .

 

Tu praktycznie wszystko:

 

http://www.hobbyeasy.com/cgi-bin/i8_user_page.cgi?a=advance_search_result&page_size=10&page_number=1&keyword=flock&category_code=all

 

lub bliżej:

 

http://www.car-model-kit.com/filtr/

 

 

P.S. Choć ja ostatnio zarzuciłem flockowanie na korzyść standardowej "wykładziny"....

 

P1010018_zpsxdqks56m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.