Jump to content
Sinirlan

U.S.S. Enterprise - Revell 1:600

Recommended Posts

W ramach weekendu poczyniłem małe postępy w malowaniu okrętu.

DSC01012_zpsi4xlmhbe.jpg

DSC01013_zpshgs0zicw.jpg

DSC01014_zpsvrgitgzz.jpg

Jutro jeszcze kilka elementów pomaluje/poprawie i bedzie gotowy na kalki chyba

Przyszła pora na kalki, dziarskim krokiem poszedłem do najbliższego supermarketu w poszukiwaniu sidoluxu (lub odpowiednika) i ku mojemu zdziwieniu nic takiego nie znalazłem (mieszkam w Wilnie na Litwie). Jako, że obok stoi market budowlany poszedłem tam poszukać w dziale z wykładzinami i chemią gospodarczą, też pustka. Lekko zrezygnowany zajżałem na dział samochodowy, między różnymi sprayami znalazłem coś takiego:

IMG_20150919_131535_zpslvky5wli.jpg

Z opisu wynika, że jest to błyszczący lakier bezbarwny, używał ktoś czegoś podobnego na modelach?

Czemu nie skontaktujesz się z jakimś polskim sklepem modelarskim i nie kupisz normalnego bezbarwnego połysku ? Ten bezbarwny z puszki najlepiej najpierw przetestuj na boku na kawałku pomalowanego plastiku. Szkoda modelu, jeśli doszłoby do jakiejś niechcianej reakcji. Pomaluj jakiś plastik np. pudełko po jogurcie farbą, którą malowałeś model, a potem po wyschnięciu pryśnij bezbarwnym z puszki.

Przy większym zamówieniu pewnie bym tak zrobił ale przy zamawianiu samego lakieru koszty przesyłki to jest prawie 3/4 ceny lakieru (Moje hobby: 51zl lakier, 32zl przesylka) więc średnio się opłaca. Zobaczę jak ten samochodowy będzie reagował z akrylami revella, jak będzie się coś złego działo to przyjdzie mi poczekać na większe zamówienie i faktycznie z polski zamówić. Model w sumie nie ma działającego rdzenia warp, nie odleci ;)

A tak w ogóle to poprawiłem trochę malowanie gondoli w międzyczasie

DSC01064_zpsp0byci02.jpg

DSC01066_zpsljg1pxhj.jpg

Zamiast białego po wewnętrznej stronie jest ciemnoszary + srebrny

Tak będzie najlepiej. Teraz jak się na niego patrzy to nieźle się prezentuje. Powierzchnia jest dość gładka.

Jednak zbieramy większe zamówienie i kupujemy dedykowany lakier do modeli, po pomalowaniu tym wynalazkiem farba się łuszczy :/

wow robi wrażenie! Własnie długo poluje na ten model , inne star treka udało mi sie już złożyć a tego jeszcze nie. Nie wiesz moze gdzie żona go kupiła? ;)