Skocz do zawartości

Shelby Mustang GT 350 - Revell - 1:24


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Zaczynam przygodę z pojazdem cywilnym na zlecenie żony. Jest to jednak mój pierwszy tego typu model więc liczę na Wasze wsparcie. Modelem bazą będzie, jak w tytule, mustang revella (wybór żony) i jak pewnie wiecie jakość modelu nie powala. Chciałbym go trochę poprawić i wrzucić do niego trochę dodatków (chyba że podpowiecie jakieś inne):

amortyzatory

spinki do maski

wycieraczki

zawiasy do maski

chciałbym też wymienić felgi, bo te zestawowe jakoś mi się nie podobają i dodać hamulce tarczowe, ale w obu kwestiach nie mogę nic znaleźć. Przedni grill natomiast zamieniłbym na jakąś siatkę heksagonalną (tylko jaki rozmiar oczek?)

 

Jak do tej pory oszlifowałem i pomalowałem podkładem elementy wydechu, więc niezbyt dużo. W następnej kolejności chcę spasować elementy karoserii i jak widać na poniższych zdjęciach trochę szpachli i szlifowania będzie. O ile z tyłu nie mam problemu z ogarnięciem tematu, to z przodu nie wiem co zrobić z tymi szparami. Na zdjęciach nie mogę dojrzeć. Ma może któryś z kolegów w zasobach jakieś zdjęcie przodu bez zderzaka?

 

30c8961f-176e-4735-9a0a-f245d28a5787_zpsndj5qwlg.jpg

 

P1300059_zpsgkufwk3x.jpg

 

Co do kolorystyki, model będzie pomarańczowy bez pasów (żona) plus standardowe chromy. Pewnie Aclada kupię jak przyjdzie co do czego.

 

No to chyba tyle tytułem wstępu. Jak pisałem na początku jest to moje pierwsze podejście do modelu cywilnego więc proszę o cierpliwość i wyrozumiałość jeśli chodzi o moją niewiedzę i proszę o wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Samochodzik wybrałeś kultowy... Dodatków jest cała masa. Trzeba trochę pobuszować w necie. Popatrz na to:

 

http://www.bnamodelworld.com/ka-models/ke-24030

http://www.bnamodelworld.com/model-car-garage/mcg-2131

http://www.bnamodelworld.com/ka-models/ke-24035

http://www.bnamodelworld.com/scale-motorsport/sms-8080

 

itd., etc.

 

Z ciekawością popatrzę co Ci się uda wystrugać... A Revell jako baza wcale nie jest taki zły... Sprawdź jednak od razu czy pasuje oszklenie... Doradzam zresztą całość złożyć najpierw na sucho...

 

Powodzenia i "patrzem"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w ramach uściślenia chodzi o ten model:

1189_rd.jpg

 

Dodatki ok, ale żaden w zasadzie do tego modelu nie jest dedykowany. ;), aczkolwiek pewnie znajdą się i takie. Ja szukałem w polskich sklepach, bo za granicą jeszcze nic nie kupowałem i mam trochę obawy (pewnie nieuzasadnione).

 

szyby tylna i tylne boczne pasują. Przednia miała trochę luzu, ale przy próbach dopasowania wzięła i pękła na pół... No i teraz to mam "zonka". :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem w polskich sklepach, bo za granicą jeszcze nic nie kupowałem i mam trochę obawy (pewnie nieuzasadnione).

 

Polskie sklepy, jeżeli chodzi o samochody a właściwie dodatki,to niestety lipa

 

Przednia miała trochę luzu, ale przy próbach dopasowania wzięła i pękła na pół...

 

No to już teraz wiesz czemu wszyscy "lubią" Revella... Z drugiej strony nie wiem jak Ci się to udało zrobić W każdym bądź razie teraz to chyba albo nowa szyba (możesz napisać do Revella - raczej przyślą), albo nowy model, albo rynek wtórny, albo rzeźbisz nową szybę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szybą coś wymyślę.

 

Felgi faktycznie wizualnie pasują, a wyglądają jak na zdjęciu poniżej.

 

P1300062_zpshyishlgk.jpg

 

Jedną wstępnie maznąłem, żeby poglądowo było widać jak wygląda gotowa. To co zaznaczyłem na czerwono to otwory, które powinny być na wylot, ale niestety nie są. Tył felgi.... brak. Zasadniczo mógłbym zostać przy tych i co najwyżej rozwiercić te otwory.

 

Co do innych dodatków, to amortyzatory bym wymienił i przedni grill zamienił na siatkę. Co do zawiasów maski, zapinek i wycieraczek też chętnie bym wymienił, ale trochę koszty rosną biorąc pod uwagę, że dużo więcej cywilnych aut nie planuję. Może ktoś z was miałby odsprzedać te trzy elementy (zapinki maski, zawiasy maski i wycieraczki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Szczerze życzę Ci powodzenia z tym modelem. Robiłem go parę lat temu tylko w nieco innym wydaniu. Daje ładny efekt końcowy, ale sam materiał jest dość wymagający. Kilka rad z mojej strony:

 

1. Koniecznie pogłęb linie podziału karoserii, żeby nie musieć ich sztucznie zapuszczać, bo to może zepsuć odbiór gotowego modelu;

2. Chromy Revella niestety oprócz plastikowości mają jeszcze tendencję do ścierania się i rysowania, dlatego wyczyść je do zera po czym nanieś nowy metalizer wcześniej kładąc czarny połyskujący podkład;

3. Dokładnie obejrzyj karoserię dookoła. Zdarzają się na starszych karoseriach Revella brzydkie szwy, a nawet grudki (nierówności na powierzchni plastiku). U mnie niestety tak było

4. Zanim zaczniesz malować karoserię włóż kilka razy na sucho wnętrze do środka karoserii. Sprawdzisz spasowania i odchodzisz ewentualne zgrubienia na jej wewnętrznych powierzchniach, tak aby przy ostatecznym złożeniu elementy ładnie się ułożyły.

 

Jeszcze raz życzę powodzenia i czekam na kolejne zdjęcia!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.