Skocz do zawartości

F-15 E Strike Eagle - Academy - 1/72


dark2

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przekonany na 90%, ze F-22 odziedziczyl uklad sterowania (w sensie jego filozofie) po F-15. A Raptor ma klapolotki na 100%.
Jako, że F-15 jest moją ulubioną konstrukcją lotniczą, pozwoliłem sobie wtrącić moje własne 3gr.

Otóż, jak Imt stwierdził, F-15 nie posiada klapolotek, lecz osobno klapy i lotki. Poniżej prezentuję miniaturkę jako link do zdjęcia jednej strony z encyklopedii, gdzie jest ukazany przegląd konstrukcji:

4de1c81729b6fcdcm.jpg

Zdjęcie jest dość wysokiej jakości (6.1MP), zatem można sobie je pobrać na dysk lokalny i do woli powiększać, aż literki będą czytelne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Czasu nie kupisz, F-15E wkurzył mnie i został odłożony( w miedzyczasie zrobiłem Lim-1 z Hobbyboss-a). Ale teraz wróciłem do niego, Zrobione -wszystkie podwieszki, kabina tak ok. 70% , wloty, podwozie. Warsztatu nie zakładam bo czasu mało na robienie a co dopiero na produkcje fotek z roboty. jak będzie gotowy (może za miesiąc) to pokaże. Aktualnie pracuje po 12h, i jak wracam do chaty to mam juz dość.

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Hej, niestety - ambitne plany poszły się bujać, czasu minęło sporo, konkursy mijają .. a model czeka. Jednak ostatnio coś drgnęło. Musze przyznać - że plany były ambitne - zbyt ambitne i nie jestem w stanie na takim poziomie ukończyć modelu - jaki bym sobie życzył, ale mam nadzieję że w końcu ukończe

W tzw międzyczasie bryła modelu nabrała kształtu. Model niby fajny - ale wkurzają drobne niedokładności.. przesunięcia, dopasowanie wlotów - koszmar, zachowanie symetrii całej bryły - prawdziwa walka.

Po wcześniejszej dyskusji - klapy zostały wycięte i sa w pozycji wychylonej.

972649b16d20e2b8med.jpg

 

Wloty powietrza zrobiłem mniej więcej tak jak chciałem

90f5284781c9f7cbmed.jpg

 

ae363df5d5a3bec7med.jpg

 

Wycięty też został luk działka, tylko co ja tu wkleję...

2a9ea9c82a3903d8med.jpg

 

To na razie tyle. Jak widać model jeszcze żyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, temat odżył. Ten zestaw Academy nie jest taki zły mozna go przetrawić. Jakie kalki będziesz kładł? Bo ja swojego powaliłem na finiszu własnie kalkami.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki będą tak stare jak model ale z hdl - widać w pierwszym poście tego tematu. Jest też tam zdjęcie samolotu - to właśnie jego ma odwzorowywać model. Tylko brakuje mi drugiego zbiorniczka paliwa - generalnie w czasie wony w zatoce - latały z 2 wielkimi pod skrzydłami - a w zestawie jest tylko jeden. Był przez chwile plan zrobienia kopii tego zbiornika - ale wycofałem się z tego pomysłu. Będzie za to właściwa ilość pylonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą dziurę co wydłubałem w burcie - chcę zalepić takim czymś

 

1a1c6ce7591e17c7med.jpg

 

Taka niby atrapa działka ma to być

 

436300ba4669f544med.jpg

 

Przykleiłem też od spodu belek różnistych i innego dziadostwa

 

0035c8b82e680b5fmed.jpg

 

Następnym etapem - będzie malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, jak choćby pokrywy tylnych kół - za płaskie, opony też będą za cienkie. Tak jak pisałem wcześniej - zrezygnowałem z ambitnych planów - po prostu chcę go skończyć.

Jakiś strasznie farbożerna piętnastka - poszedł prawie cały słoiczek pactry

 

0f04ddc141135605med.jpg

18c4031354939546med.jpg

4f2a63cfecec9dd7med.jpg

 

wspanialy niebieski kompresorocoś - doprowadza mnie do szału, notorycznie się przegrzewa..:( do tego plująco chlapiący aerograf i efekty mocno takie se...co widać niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.