Jump to content

German fallshmirjager, Italy, 1944 (Dragon 1/35)

Jakub W.
 Share

Recommended Posts

Jako że niedawno doszedł do mnie aparat cyfrowy, nie mogłem się oprzeć pokusie by zrobić zdjęcia moim nowym figurkom. Są to niemieccy spadochroniarze walczący na froncie włoskim w 1944. Wylądują na dioramce obok Hetzera. Muszę jednak trochę bardziej zabrazowić karabiny i dodać im paski. To na tyle miłego oglądania (no zdjęcia mogły by być jeszcze trochę lepszej jakości) :

dsc04363.jpg

dsc04364.jpg

dsc04366.jpg

dsc04367.jpg

dsc04368.jpg

dsc04369.jpg

dsc04371.jpg

dsc04375-1.jpgdsc04372-1.jpg

Edited by Guest

W pewnej odległości robią naprawdę dobre wrażenie. Podobają mi się. Pierwsze zdjęcia są dobre. Ale na następnych, bliskich, widać elementarne niedoróbki - szczególnie rażą niezeszlifowane linie po formach. Ale ogólnie figurki pomalowane dość klawo.

A powiesz jaki to aparacik zakupiłeś? Bo fotki niezgorsze wychodzą.

Czekaj to ja może dam lepsze zdjęcia (w tych ostatnich nie potrzebnie dałem odplamianie), a aparat to bodajże SONY DSC- W30 ale nie ja go kupiłem tylko pożyczyłem , i aż taki nowy nie jest (chyba z 3 lata ma)

Pzdr.

Na front włoski ich mundurki krojem średnio pasują- ja bym obstawiał raczej Kretę lub coś wcześniej. Jeśli Dragon tak opisuje ten zestaw, to sam sobie gola strzelił Figurki ładne, ja bym jednak trochę więcej poszpachlował połączenia rąk z korpusem.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Obok Hetzera we Włoszech??? Masz jakieś zdjęcia potwierdzające, to że Hetzery brały udział w kampanii włoskiej?!?! Chyba, że nie we Włoszech ale wskazuje na to, Twoj opis figurek?!

Obok Hetzera we Włoszech??? Masz jakieś zdjęcia potwierdzające, to że Hetzery brały udział w kampanii włoskiej?!?!

Wiesz co, prawdę mówiąc nie sprawdzałem czy hetzery brały udział w walkach we włoszech Tą dioramę planowałem już dość bardzo dawno temu, w okresie kiedy nie przywiązywałem dużej wagi czy dany pojazd brał udział w tej czy innej okolicy. Teraz jestem nieco dokładniejszy chociaż nadal zdażają mi się byki (np. z twym Marderem ).

Pozdrawiam

No więc powiem Ci, że Hetzer to na pewno nie Włochy. Figurki skleiłeś i omalowałeś super (pełny szacunek) ale użycie ich wraz z Hetzerem zepsuje generalny wygląd. Hetzera zrob z Arden, tam wśrod śniegu w kamuflażu typu ambush, pojazdy te wyglądały najfajniej. Kagero wypuściło niedawno super książkę o Hetzerach - kupiłem ją bo aktualnie zabieram się za swojego Hetzera firmy Eduard (early) robię go z całym wnętrzem i przedziałem silnikowym. zachęcam rownież do kupna tej książeczki - niedroga i ciekawa, fajne foty. Mam pytanko, jakiej firmy jest twoj Hetzer???