Skocz do zawartości

Opel Maultier 1:35 Italeri


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Na warsztat poszła dość ciekawa wersja mojej ulubionej ciężarówki czyli Opla Blitza, w wersji Halftrack czyli Maultier.

Z racji pytań ten warsztat to bardziej foto relacja z malowania, brudzenia, wykańczania, bo nie będę was zanudzał samą budową w sensie klejenia, bo model jest prosty w konstrukcji i nie ma jakoś utrudnień czy skomplikowanych rozwiązań czy przeróbek, które były by konieczne aby dało się go zbudować. Bazą jest Italeri tak więc nie jest źle ale mogło by być lepiej np tradycyjnie u nich gąski.... dają wiele do życzenia, szczególnie że robią je z jakiejś dziwnej gumy, która nie da się ułożyć, i to może być problem, bo na tą chwilę górna "krawędź" jest napięta a powinna opierać się na rolkach prowadzących i delikatnie przewisać, zobaczymy czy da się je jakoś ułożyć, ale nawet cyjanopan nie bardzo chce łapać tą gumę. Z większych zmian to wywaliłem plastikową "kuwetę" którą producent nazwał plandeką, dorobiłem stelaż i będę robił plandekę od podstaw, w opcji pół otwartej.

Na dzień dzisiejszy wygląda to następująco:

Model jest zbudowany, ale jeszcze nie złożony w całość, pomalowany podkładem i delikatnie na czarno podkreślone wszystkie linie i zakamarki i cienie

 

qn0ehy.jpg

3v91bg.jpg

d9e3z6.jpg

uldc75.jpg

he1o0b.jpg

7ojgfy.jpg

8unjfm.jpg

ne9wp6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap to pomalowanie detali (silnik, wydech, gąsienice, koła) narazi wstępnie, oraz porobienie lekkich obić ramy i kół. Wszystko robione farbami i cienkim pędzlem. Farby to ciemny brąz, rdzawy, gunmetal, i czarny.

 

0vduhp.jpg

h9u7wv.jpg

uqd0ye.jpg

sjz9c2.jpg

sxlfwa.jpg

tp28j4.jpg

 

Następny krok to wash-e firmy AK i poprawianie obić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku tak, bo italeri robi strasznie kiepskie gąski, i chciałem mieć pewność że nie pękną przy zakładaniu (co się w ich przypadku zdarza) a poza tym spotkałem się też z opcją, że pomalowane wcześniej gumowe gąski, w momencie zakładania , czy też samego łączenia i naciągania poprzez pracę gumy powodowały że farba złaziła płatami razem z podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny etap to Wash całego podwozia, użyłem do tego trzy rodzaje Wash-a AK, oraz czwarty do gąsienic

 

bujk13.jpg

 

fds3n9.jpg

 

qmv5px.jpg

 

ltgx0j.jpg

 

9x3nu8.jpg

 

uaso1f.jpg

 

pgqy9c.jpg

 

jngbox.jpg

 

vomw8z.jpg

 

inadfp.jpg

 

Następny element to brudzenie przy użyciu pigmentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

model leciwy i ma swoje wady. Ale nie wnikamy w merytorykę, tylko pamiętaj że gumy Italerii robią przykre niespodzianki. Opony po kilku latach wydzielają jakieś chemiczne syfy i w efekcie uszkadza się plastik na feldze. Ja z moich kilku modeli wywaliłem i dałem żywiczne. Jak byś potrzebował to poszukam gdzieś powinienem mieć jeszcze 2 koła na przód. Jak co to pw.

Pozdro zaglądam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ruch poszły pigmenty czyli brudzenie. Założyłem pakę na ramę, z racji tego że to deski, zrobiłem lekkie przetarcia tak aby stworzyć efekt prześwitującego drewna i zdartej farby, oraz głównie ślady błota na kołach, gąskach i ślady zachlapania na burtach.

 

jxar9m.jpg

 

fvy351.jpg

 

nx51y8.jpg

 

y0sth7.jpg

 

h4pelo.jpg

 

3wut0c.jpg

 

Teraz budowa plandeki, oraz kabina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotter, opisze to jeszcze dziś w tym warsztacie, bo mam świadomość że właśnie kogoś może to zainteresować, bo na pozór, budowa takiej plandeki jest prosta, i wrzucę później opis ze zdjęciami jak to robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.