Skocz do zawartości

Mercedes L3000 1:35 Italeri + konwersje


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ja również włączam się do zabawy

 

Z mojego projektu ostatecznie powstanie : Mercedes L3000 workshop vehicle, czyli pojazd warsztatowy.

 

a3051fa579ff676em.jpg

 

Użyte elementy:

 

1. Mercedes L3000 - Italeri, nr.kat. 287

2. Mercedes L3000 4x4 Chassis - PLUSMODEL nr.kat. 244

3. Mercedes L3000 photo-etched set - Eduard, nr.kat. 35130

4. Mercedes L3000 width indicators - Voyager model, nr.kat. ME-A003

5. Engrave plate - ABER, nr.kat. PP12

6. German Car Licence plates - Eduard ZOOM, nr.kat. TP503

7. Opel Blitz workshop truck conversion - VERLINDEN, nr.kat. 584

8. Mercedes L3000 koła żywiczne, zapożyczone z zestawu PLUSMODELa do Opla Blitza.

9? - możliwe że użyje jakiś figurek

 

Do tego przerabiam podwozie na bardziej poprawne, wnętrze kabiny ( wraz ze zmianą podłogi i całej deski rozdzielczej), oczywiście paka też zmieniona wraz ze stelażem. I najważniejsze - wykonam mam nadzieje bardzo dokładne odwzorowanie silnika, gdyż maska pojazdu będzie otwarta.

 

Oto fotka numer jeden:

 

07c403e9e54ee8abm.jpg

 

Malowanie:

 

Oczywiście zastosuje "jedyne słuszne", czyli panzer grey.

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no zapowiada się ciekawy model, będę tu z pewnością zaglądać. A przede wszystkim ta marka (nie żebym był zwolennikiem Mercedesa czy jakimś jego fanem, porostu stara ciężarówka, a mnie kręcą takie sprawy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już się bałem, że Cię tu zabraknie

 

Nie było takiej możliwości, po prostu szukałem czegoś do budowy :P

 

jednej z najfajniejszych możliwych wersji konia roboczego wehrmachtu

 

Z tym też się zgadzam w 100 %

 

 

Ale wracam do modelu:

 

Po 3,5 godzinach grzebania przy podwoziu i oczywiście lewym okiem skierowanym na adekwatną literaturę - udało mi się wykonać mój plan minimum na dziś... oficjalne--> Ufff...

 

Musiałem zastąpić podwozie z pudełka Merca na podwozie z Opla Coal Engine, gdyż niektóre elementy dodatkowe wykonałem z ciemnego plastiku, a lubię jak mam kontrast - widzę lepiej co i jak.

 

Jak widać zamontowałem już przeniesienie napędu 4x4... oraz troszkę przerabiam ramę, zabrałem się minimalnie również za podłogę kabiny... ale to dopiero początek zmagań z tym modelem...

 

1de503c483a047b1m.jpg cbb44f4d4b149865m.jpg 7980bfffdd1953fbm.jpg 6e668f39bce3a100m.jpg 5f66cc95649d0fd3m.jpg 176c5c807608df1dm.jpg 1006bc39bc90b027m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień na "polu bitwy"... tym razem wkleiłem podstawy paki oraz belki "podwyższające"podwozie pomiędzy tymi podstawkami paki... do tego kilka elementów zderzaka oraz wskaźniki szerokości pojazdu Voyagera...

 

Jak widać paka też już w przygotowaniu

 

 

367374add181bd1bm.jpg bd62f759576eedb4m.jpg 96a40fdf9bd8c737m.jpg a041cdafeac349fdm.jpg

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No, no zapowiada się niesamowity model

Trzymam kciuki za dalsze postępy przy składaniu.

Jak narazie, to nie ma się czego przyczepić.

Będzie z tego pożyteczny materiał poglądowy w przyszłości...

... może kiedyś wykonam podobny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zapowiada sie dosyc ciekawy i mam takie pytanie co dokladnie robisz wiem ze mercedesa ale co z niego bedziesz robil bo napisales + konwersje jak sie nie myle czyli jakie te konwersje jakbys zdradzil to bylbym wdzieczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z niego bedziesz robil bo napisales + konwersje jak sie nie myle czyli jakie te konwersje jakbys zdradzil to bylbym wdzięczny.

 

Jak widzisz poniżej: moja wypowiedź z pierwszego postu:

Z mojego projektu ostatecznie powstanie : Mercedes L3000 workshop vehicle, czyli pojazd warsztatowy.

 

 

A reszta rozpisana w punktach... Ale jak już pytasz to przede wszystkim napęd 4x4 oraz paka warsztatowa, czyli inne zadaszenie, regał z szufladami oraz stół i narzędzia takie jak: klucze, kompresor, tokarka itd...

I jak niedługo wykonam to i kabina cała wewnątrz będzie inna praktycznie itd....itd...

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff po kilku dniach przerwy udało mi się wrócić o budowy... tym razem zabrałem się za elementy wnętrza kabiny oraz komory silnika.

 

Przede wszystkim przerabiam silnik, bazując ja tym z Italki... Jak widać, jeszcze nic właściwie nie widać - ale ma to być jednostka napędowa Diesla, która była w Mercedesach z napędem na 4 koła.

 

Co do kabiny: Cała deska rozdzielcza, a właściwie cały przedni panel do kosza... zastąpiłem go żywicą Verlindena... jak widać w przeciwieństwie do Italeri jest obustronna. Co więcej, jakość szczegółów jest bez porównania.

Podstawka pod akumulator to blaszka fototrawiona, a sam akumulator to żywica...

 

Tymczasem planuje okablowanie i przerabiam siedzisko... oraz montuje elementy układu kierowniczego...

 

Oto kolejne foty z "pola bitwy":

 

8e59364b9476bb5bm.jpg ab1276572a994467m.jpg 01fc4c53f393e459m.jpg be4085798047ba38m.jpg

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodnie sie zapowiada ten Merc. z ciekawoscia bede obserwowal temat, szczegolnie ze sam niebawem bede robil ruskiego Zisa (chociaz napewno z duzo mniejsza iloscia wlasnych przerobek, bo jeszcze "skillsy" nie te:)

 

PS a co sadzisz o tym modelu mercedesa

bo mysle nad kupnem (czy tez wymaga tyle pracy wlasnej co italerka???

http://www.pbase.com/modelol/image/21325066

warto? bo na boxie jest made in italy... i moze oni je tylko przepakowuja ;) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS a co sadzisz o tym modelu mercedesa

bo mysle nad kupnem (czy tez wymaga tyle pracy wlasnej co italerka??? Smile

http://www.pbase.com/modelol/image/21325066

warto? bo na boxie jest made in italy... i moze oni je tylko przepakowuja ;) ???

 

 

To jest tzw: "Matka" czyli identyko Italerka, ale Tamka była pierwsza... jest to samo + zestawik kanistrów i beczek... Ogólnie na pewno czyściej odlany, bo zdarzyło mi się go oglądać.. ale reszta identyczna.

 

A gdzie go kupujesz ? U Nas czy zagranicą ?? Bo chętnie też bym zakupił...

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ten merc jest bardzo podobny do italerii to nie ma sensu przeplacac 1/3 ceny italerki chyba, a raczej te roznice zainwestowac w blachy jakies czy inne pierdoly. - swoja droga odpowiedziales mi na pytanie co to za seria tamiya z poczatkowymi cyframi 32 - zadane w innej czesc i tego forum. Pewnie Matki italerowskie bo maja chyba i pume i horcha i cos tam jeszcze ....

 

 

co do modeli kupna , osobiscie to chyba sie wogole przezuce na zakupy zagranica, bo jest po prostu DUZOOOOOO taniej i co trzeci model jest jakby gratis (cena w PL prawie zawsze starcza na zakup dwoch modeli i przesylke:) ) , nie mowiac o tym ze i wybor wiekszy i przesylki tez szybsze niz krajowe czesto

 

- jak chcesz kupic tego merca popatrz na ebayu albo jakims sklepie co ma ceny w "$" kolo 25 baksow srednio cena wychodzi... ja chyba sobie go podaruje i zainwestuje w np. Steyr Type 2000A Trucka bo w sumie mi sie bardziej podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mniej więcej tak ma mój Merc wyglądać: oczywiście na fotce którą prezentuje jest Opel Blitz...

 

Ale mniej więcej coś takiego ma być... choć postaram się jakoś ciekawiej to zaprezentować

 

Opel-Blitz-Workshop_203__4686_40.jpg

Fotka: F.Verlinden

 

I jeszcze zdradzę na koniec, że już od stycznia zabieram się za Opla Blitza wraz z konwersjami - będzie do pary

 

PLM35092.jpg

Fotka: plusmodel.cz

Oczywiście też postaram się go bardziej rozbudować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ufff... po kilkudniowej przerwie udało mi się powrócić na "dobre tory"...

 

Tym razem od razu złapałem za aerograf i po kilku chwilach pokryłem podwozie pierwszą warstwą koloru podstawowego jakim jest Dark Grey (tamiya XF-24)

 

cd8b055551ffa906m.jpg c1c7584d37310034m.jpg 3d8bf18ce30b910fm.jpg

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nuda nuda nuda :P

pokazujesz parę powyginanych prętów z plastiku i już.. nawet tego nie będzie za bardzo widać w galerii konkursowej :P

 

ja tam czekam na warsztat i różne miodne detale mniemam, iż zrobisz jakiś przytrzaśnięty szufladą palec, nogę w imadle albo przyszpiloną wiertłem dłoń pod wiertarką stołową :P

albo zespół mechaników-hobbystów tworzących modele wrogich jednostek jako wzór do rozpoznawania sylwetek przez przyszłych czołgistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam czekam na warsztat i różne miodne detale Very Happy mniemam, iż zrobisz jakiś przytrzaśnięty szufladą palec, nogę w imadle albo przyszpiloną wiertłem dłoń pod wiertarką stołową :P

albo zespół mechaników-hobbystów tworzących modele wrogich jednostek jako wzór do rozpoznawania sylwetek przez przyszłych czołgistów

 

 

Kurcze, no robie robie... czasu brak. A co ja z niego mam "koszmar z ulicy podwiązek" zrobić... że ma być taka masakra hehe

 

 

Możesz podać z jakich materiałów źródłowych korzystasz przy budowie??

 

Jak zawsze sięgnąłem do źródeł najpewniejszych czyli do Niemiec...

 

Waffen-Arsenal - "Mercedes LKW 1935-1945"

Waffen-Arsenal - "Mercedes im Kriege"

I oczywiście Samochody Wehrmachtu z Militarii ( sam już nie wiem która część... choć zwracam uwagę zwłaszcza na plansze barwne ).

I oczywiście "wszech ogromny" - "THE INTERNET" heh

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.