Skocz do zawartości

T-34/85 skala 1/72 "Trampek"


imek46

Rekomendowane odpowiedzi

Czarek nie rozumiem pytania?

Już raz Ci zwróciłem uwagę, że mam na imię tak jak Ty. A w pytaniu pytałem czym, to znaczy czy aero czy pędzle, nie pytałem jakimi farbkami. Wiem,że w tej skali trudno o szczegóły i trzeba mieć dobry wzrok aby w niej rzeźbić. Jednak nie wysyłaj nas do okulisty, dlatego że Sam nie zauważyłeś szpary między górnym i dolnym pancerzem na tyle.

Podstawa powinna być szersza.

Myślałem że oceniamy modele, a nie podstawki.

Najmocniej Kolege przepraszam, nie chciałem być złośliwy. Ja też kleję dla własnej przyjemnosci i trochę juz lat (pierwsza czapla i jaczek chyba w 77 lub 78) i dopiero miesiąc temu odważyłem się pokazać moje prace. Daleko mi do mistrzów ale lubie robić to co robię, Sprawia mi to saysfakcje i jest dobrym sposobem na steresy.

Powracając do twojej pracy, moim skromnym zdaniem podstawa jest na równi ważna jak sam model. Jezeli decydujesz się pokazać efekt swojej pracy na podstawce musisz ocenić czy przypadkiem nie popsuje to koncowego efektu. czasami pierwsze wrażenie rzutuje na całokształt pracy. Innymi słowy nawet taki nieistotny element jak podstawa może s........ić końcowy efekt.

Jeszcze raz proszę nie traktować to jako złośliwość. Wiem że słowa krytyki bolą (kolega Marcinfire potraktował tak mojego Mi-14 ) ale jeżeli decydujesz sie prezentować swoje prace to musisz być przygotowany, że mogą one spotkać się z różną krytyką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A modele robię bo mi sie to podoba i lubię to robić.

No to wszyscy tu się znaleźliśmy z tego samego powodu...

Obejrzałem sobie galerię Twoich modeli na http://www.ztslublin.lap.pl/galeria_glowna.html

Nakleiłeś ich sporo, a wszystkie wyglądają (mówiąc dyplomatycznie) podobnie do siebie.

Czy naprawdę nie interesuje Cię rozwijanie warsztatu?

Wystarczy trochę poczytać na forum, podpatrzeć kilka tricków...

Mam prośbę skoro jesteś taki dobry to może powiesz gdzie można twoje modele zobaczyć, żebym wiedział ile mi jeszcze brakuje.

Ja zgadzam sie że model może nie jest najwyższych lotów, i jeśli mi ktoś powie, że popraw to albo to to jest uważam oki. Ale szlag mnie trafia jak ktoś mówi że jest słaby model bez podania konkretnie co i najlepiej jak byś w 1/72 nie kleił, bo to nie dla ciebie skala. W takim razie pytanie brzmi dla kogo? Ja nigdy ni komu tak nie powiedziałem, że jego model jest słaby. Zawsze staram się pokazać niedociągnięcia i co jest źle zrobione, a jeśli model jest ładny to to mówię. Dlatego znamy się parę lat z czsochejm, i tym bardziej jest mi przykro, że tak mówi. Trochę sie chyba zagalopował.

Ale jak chce mieć wojnę to ją będzie miał, chociaż myślę, że nie na tym rzecz polega.

 

Pozdrawiam I.Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje argumenty są powalające.

czsochaj będzie miał wojnę z Tobą bo krytykuje Twój model?

A jak jeszcze raz skrytykuje to co? Obrzucisz go śnieżkami?

 

A moje modele?

Proszę:

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=5340

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=5193

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=4252

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo zrozumiałeś o co mi chodziło . Chodzi mi o konstruktywną opinię i krytykę a nie tylko stwierdzenie, że jest słaby i ze jako modelarz nie nadaję sie do się do skali 1/72. Tego Demaga widziałem. Nie za bardzo podoba mi się malowanie podwozia, ale reszta a szczególnie plandeka jest bardzo fajna. Dingo wg mnie bardzo fajny, chociaż malowanie trochę za jasne. Aha i chyba inne było malowanie hełmów niemieckich. A Mercedes z wyrzutnią bardzo fajny pomysł. można co prawda jeszcze zrobić okopcenia na skrzyni ,ale to kwestia gustu.

 

Pozdrawiam I.Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wskaż mi, które moje uwagi nie są konstruktywną krytyką.

Myślę że w ferworze walki mylisz autorów niektórych postów i zaperzasz się zupełnie niepotrzebnie.

Podstawową kwestią jest fatalna jakość Twoich zdjęć, zupełnie jakbyś wykonywał je telefonem komórkowym.

Publikując zdjęcia takiej jakości lekceważysz czytelników forum, więc nie dziw się że komentarze są niechętne lub ironiczne.

 

Ja sam chętnie podglądam prace innych i korzystam z ich doświadczeń (o ile chcą zdradzić tajemnice warsztatu).

Wpadki zdarzają się każdemu - sam dopiero na forum zauważyłem nieoszlifowane szwy opon w Demagu (a na kilka moich starszych modeli nie mogę patrzeć i szykują się do kąpieli w Krecie).

Twoja kolekcja jest całkiem spora i uważam że powinieneś udoskonalić swoje techniki modelarskie, inaczej to będzie tylko"sklejanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niech tak zostanie. Niech będzie to tylko "sklejanie". Za stary jestem na zmiany. Ja akurat nie mam na myśli tutaj ciebie tylko csochaja który tak właśnie napisał. A zdjęcia robiłem aparatem cyfrowym co prawda już bardzo starym ale cyfrowym. I nie mam nikogo zamiaru obrażać zdjęciami. Na razie mnie nie stać ni inny aparat.

 

 

Pozdrawiam I.Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.