Skocz do zawartości

T-34/85 skala 1/72 "Trampek"


imek46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak na wstępie. Model T-34/85 w skali 1/72 produkcji "Trąbki". Model prosto z pudełka w barwach 2 batalionu czołgów 1 Brygady Pancernej. Te białe plamki to moja wina źle rozrobionego matowego lakieru. Muszę powiedzieć , że ta skala co raz bardziej zaczyna mi się podobać. Do kompletu dokupiłem sobie w 1/72 "Dargon Wagona" Academy i 21 cm Mórser "Revella" i czekam jeszcze na zamówione "Famo" też "Revella". Miłego ogladania i proszę o łagodny wymiar kary

 

http://www.ztslublin.lap.pl/zbyszek%20imielinski/foto/t34-76/t34-01.jpg

http://www.ztslublin.lap.pl/zbyszek%20imielinski/foto/t34-76/t34-02.jpg

http://www.ztslublin.lap.pl/zbyszek%20imielinski/foto/t34-76/t34-05.jpg

http://www.ztslublin.lap.pl/zbyszek%20imielinski/foto/t34-76/t34-06.jpg

http://www.ztslublin.lap.pl/zbyszek%20imielinski/foto/t34-76/t34-07.jpg

http://www.ztslublin.lap.pl/zbyszek%20imielinski/foto/t34-76/t34-08.jpg

 

Pozdrawiam I.Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie że zrobię modele T-34/85 we wszystkich dostępnych skalach w jednym polskim malowaniu z 2 batalionu czołgów 1 brygady pancernej. Ten był pierwszy, następnego teciaka zrobiłem w 1/35, do 1/48 czekam na kalki. A potem jeszcze 1/16....... ale to dopiero w planach. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia nie są najlepsze ale to jest naprawdę T-34/85, a jak niektórzy nie widzą to może czas do okulisty. Czarek nie rozumiem pytania? czy go miałem malować. A tej skali sam wiesz, że trudno o szczegóły, jedyne co mogłem jeszcze zrobić to wymienić poręcze na wieży i zrobić z drutu, ale że ja zwykle robię modele prosto z pudełka, także tego nie zrobiłem. Mam zamiar jeszcze trochę porobić w 1/72. Mam nadzieję, że będą to lepsze modele a nie takie słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa powinna być szersza. Pierwszy wizulane spostrzeżenie oglądając zdjęcia kolegi jest moim zdaniem źle dobrana podstawa. Mozna by ją potraktować bejca lub lakierem kolorującym na ciemniejszy kolor, np. machoń.

Czy twoja 34 nie zabardzo sie błyszczy?

fajnie wyszła rdza na gasienicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek nie rozumiem pytania?

Już raz Ci zwróciłem uwagę, że mam na imię tak jak Ty. A w pytaniu pytałem czym, to znaczy czy aero czy pędzle, nie pytałem jakimi farbkami. Wiem,że w tej skali trudno o szczegóły i trzeba mieć dobry wzrok aby w niej rzeźbić. Jednak nie wysyłaj nas do okulisty, dlatego że Sam nie zauważyłeś szpary między górnym i dolnym pancerzem na tyle.

Podstawa powinna być szersza.

Myślałem że oceniamy modele, a nie podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak niektórzy nie widzą to może czas do okulisty.

 

Rzeczywiście, jak wytężyć wzrok to można dostrzec i szparę na łączeniu tylnego pancerza, i zaciek na prawym błotniku, i niepomalowany w środku wylot lufy...

O brudnych brązowych plamach które udają nie wiadomo co szkoda gadać.

Powodzenia przy większych skalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek nie rozumiem pytania?

Już raz Ci zwróciłem uwagę, że mam na imię tak jak Ty. A w pytaniu pytałem czym, to znaczy czy aero czy pędzle, nie pytałem jakimi farbkami. Wiem,że w tej skali trudno o szczegóły i trzeba mieć dobry wzrok aby w niej rzeźbić. Jednak nie wysyłaj nas do okulisty, dlatego że Sam nie zauważyłeś szpary między górnym i dolnym pancerzem na tyle.

Podstawa powinna być szersza.

Myślałem że oceniamy modele, a nie podstawki.

Przepraszam zapomniałem. Malowany aero. No cóż robię takie jakie robię modele, nie każdemu sie mogą podobać. To są moje ostatnie modele które na jakimkolwiek forum pokazuje. Dla mnie miarą są zdobyte przeze mnie wyróżnienia na różnych zwodach. A jeśli ktoś ocenia podstawki to o czym tu mowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak niektórzy nie widzą to może czas do okulisty.

 

Rzeczywiście, jak wytężyć wzrok to można dostrzec i szparę na łączeniu tylnego pancerza, i zaciek na prawym błotniku, i niepomalowany w środku wylot lufy...

O brudnych brązowych plamach które udają nie wiadomo co szkoda gadać.

Powodzenia przy większych skalach.

A ty jesteś pewnie mistrz na nad mistrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno, paradoks nagród i medali które otrzymujesz za swoje modele. Jaki jest ten model każdy widzi. Chciałem grzecznie z Tobą, jednak widzę, że się nie da. Te moje słabe modele malowane pędzlami, są faktycznie niezbyt rewelacyjne. Ale ja umiem krytycznie odnieść się do swojej twórczości, wiem, że mój warsztat modelarski jest nie najwyższych lotów, jednak mam trochę samokrytyki w przeciwieństwie do Ciebie. Zatrzymałeś się na pewnym poziomie, nie potrafisz dostrzec swoich braków w warsztacie modelarskim, a ten kto stoi w miejscu ten się cofa. Aha, jeszcze jedno, możesz popastwić się nad moim T-34 zRewela. Smiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje ostatnie modele które na jakimkolwiek forum pokazuje. Dla mnie miarą są zdobyte przeze mnie wyróżnienia na różnych zwodach.

Pozostawiasz nas nieutulonych w żalu...

Powodzenia na zwodach i kilo medali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model jest ciekawy, ale jednak jest w nim sporo niedoróbek np: nadmiar farby na kołach, która pozalepiała otwory odprężeniowe. Wydaje mi się, że lina jest jakby konopna a nie stalowa. I nie wiem po co jest ta płachta na silniku. Piszesz, że malujesz aerografem ale to malowanie nie zabardzo Ci to wychodzi. Pozdrawiam serdecznie i nie gniewaj się na moją ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojniej (wczoraj sie zarejestrował na forum i już się wymądrza , a w dodatku jego model wygląda jakby go kleił podczas jazdy na rowerze - wiem ... ) Nie rozumiem tych kłótni ... imek46 wiem , że najważniejsze , żeby się tobie model podobał , ja jednak wrzucam tutaj to co "skleiłem" po to właśnie , żeby inni wytykali błędy ... bo przecież po to jest forum i dzielenie się ze sobą opiniami na temat modeli , nie zrażaj się do innych dlatego , że powiedzieli , że w 1:35 jesteś dobry , a 1:72 ci nie wychodzi ... mi nie wychodzi żadna skala ... mój kubelwagen wygląda jakby przyjął cios co najmniej od hm... jakiegoś działa samobieżnego ... jedyne co mnie dziwi to twoja mowa "Dla mnie miarą są zdobyte przeze mnie wyróżnienia na różnych zwodach" , bo dla mnie np . modelarstwo , jeśli można to w moim przypadku tak nazwac jest tylko hobby wychodzi mi jak wychodzi , ale kocham to ;) medale , są nieważne ... , chodź wiem , że za moje modele mógłbym dostać jedynie wyróżnienie w najbardziej skopanym modelu ...

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie że zrobię modele T-34/85 we wszystkich dostępnych skalach w jednym polskim malowaniu z 2 batalionu czołgów 1 brygady pancernej.

hejka. Skoro się zdecydowałeś na tą konkretną maszynę to pewnie masz archiwalne foty tego tanka? Mógłbyś się podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A modele robię bo mi sie to podoba i lubię to robić.

No to wszyscy tu się znaleźliśmy z tego samego powodu...

Obejrzałem sobie galerię Twoich modeli na http://www.ztslublin.lap.pl/galeria_glowna.html

Nakleiłeś ich sporo, a wszystkie wyglądają (mówiąc dyplomatycznie) podobnie do siebie.

Czy naprawdę nie interesuje Cię rozwijanie warsztatu?

Wystarczy trochę poczytać na forum, podpatrzeć kilka tricków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.