Skocz do zawartości

Kawasaki Ki61-I Hien "244th Fighter Group" | Hasegawa 1:48


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

KeozWcW.jpg

Gorąco zachęcam do poprawienia linii podziału na tej chłodnicy (to chłodnica, tak?). Szkoda ładnego modelu. Zamaskujesz potem taśmą po krawędziach górnej (tak na prawdę dolnej) powierzchni chłodnicy i nie będzie śladu po powtórnym malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica silnika i oleju...

Fakt przydałoby się przeciągnąć po niej.

 

Przy okazji widzę że wnęki podwozia są też masakrycznie płytkie, tak samo jak w moim modelu.

Chociaż zapewne jest to ten sam model z innymi kalkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco zachęcam do poprawienia linii podziału na tej chłodnicy (to chłodnica, tak?). Szkoda ładnego modelu. Zamaskujesz potem taśmą po krawędziach górnej (tak na prawdę dolnej) powierzchni chłodnicy i nie będzie śladu po powtórnym malowaniu

Fakt przydałoby się przeciągnąć po niej.

Tak, to jedna z planowanych poprawek - myślę, że obędzie się bez ponownego malowania, poprawione linie zapuszczę washem i powinno być OK. I jak najbardziej, w tym wielkim "pudle" psującym piękne linie Hiena jest chłodnica (to znaczy w oryginale jest, bo Hasegawa dała zamiast niej dwa kawałki plastiku).

 

Wnęki są płytkie, szukałem nawet jakichś żywic do Ki-100, ale nie znalazłem.

 

Dzięki za komentarze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć z drugiej strony... patrząc na fotografie Ki-100 (powoli gromadzę dossier) te wnęki nie wyglądają na przesadnie przepastne. Pewnie dlatego nie było parcia na zastąpienie wnęk zestawowych Hasegawy czymś lepszym, szczególnie że trzeba to jakoś upchnąć między połówki skrzydła - przerabiałem to w Mustangu od Tamiyi, lekko nie było.

 

02_ki-100WWell.jpg

For discussion purposes / http://www.j-aircraft.com/walk/alan_kirby/cosford_raf_cosford_ki100ib.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki linii podziału na spodzie kadłuba wywołały kolejny minikryzys, w postaci oderwanego lakieru (a użyłem tylko niewinnego bluetaca do tymczasowego mocowania przymiarów do trasowania tych nieszczęsnych linii). Niechybny znak, iż czas kończyć. Tu i tam matowym, trochę poprawię brudzenie pod kabiną (miały być ślady brudu od opierania się i wdrapywania...) - i do galerii.

 

2Ke9hd.jpg

 

tk2Mg3.jpg

 

98jfsw.jpg

 

aqePwV.jpg

 

zu84WT.jpg

 

oUKXWZ.jpg

 

CDFrUI.jpg

 

asIo7f.jpg

 

Przepraszam za kiepskie zdjęcia, coś pokręciłem w ustawieniach... dopiero po wrzuceniu do kompa zobaczyłem jak to źle wygląda, a już nie było jak rozkładać "atelier". Coś jednak - mam nadzieję - widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.