Jump to content

Su-22M4 LEM 1:32


KRL
 Share

Recommended Posts

Obiecałem jakiś czas temu kilka fotek więc wywiązuję się z obietnicy.

 

Jedyna opcja zakupu modelu samolotu Su-22 w skali 1:32 to produkt LEM wykonany w całości z żywicy.

Dla osób nie zainteresowanych lub mało zainteresowanych napiszę na wstępie by nie marnowali czasu na czytanie i oglądanie. Ogólnie model ten można opisać tak:

 

Su-22M4 czyli jak wyrzucić w błoto 900zł.

 

Jeżeli chcecie trochę więcej szczegółów to poniżej kilka fotek i krótki opis.

 

Model zamawia się na Ukrainie choć mój jako ciekawostka został wysłany z USA mimo iż zamawiany przez ebay u sprzedawcy z Ukrainy.

To że model został wysłany z USA sprawiło mi wiele dodatkowych kłopotów i wymagało dopłacenia prawie 200zł ale to podobno jednostkowy przypadek i po wymianie wielu maili sprzedawca zwrócił mi opłatę importową.

 

Gdy odebrałem model byłem przerażony jak wiecie Su-22 to kawał samolotu a pudełeczko w jakie jest zapakowany jest wielkości pudełka z YF-23 w skali 1:48.

 

Dla przykładu fotka z modelem MiG-21MF w skali 1:32 tu dodam że model jak i pudełko 21 są małe.

 

IMGP7050_zpsnljek8fh.jpg

 

Byłem przekonany na początku że to jakiś przekręt jednak gdy tylko dotarłem do auta i spokojnie otworzyłem pudełko okazało się że jednak w środku faktycznie jest spakowany Su-22 a w jego czeluści poupychane są części.

 

To co mamy w środku spakowane wygląda tak:

 

IMGP7052_zpsznwg03wi.jpg

 

Jak wspomniałem wszystko jest misternie poupychane w woreczkach owinięte folią i zaklejone w całości taśmą bezbarwną tak że obejrzenie na szybko jest naprawdę trudne ponieważ trzeba bardzo delikatnie wszystko rozpakować.

 

Ja popełniłem WIELKI błąd nie robiąc tego od razu po powrocie do domu, stwierdziłem że nie będę robił tego modelu od razu więc odłożyłem go do szafy.

 

Model dokładnie obejrzałem trzy miesiące po zakupie i z każdym odwijanym z foli i taśmy elementem dostawałem białej gorączki.

 

Część elementów jest wykonana bez zastrzeżeń niestety nie wielka część. Większość w tym cała tylna część samolotu podwieszenia, komory podwozia, klapy zamykające luki to żywica bez pokrycia Gel-coat'm!!! Linie podziału są wstępnie obrobione i zanikają w wielu miejscach bez widocznych nitów.

Tylne usterzenie pionowe jest powyginane pokrzywione o nadlewkach nie wspomnę te typowe dla żywicy tu są STRASZNE miejscami żywicy prawie nie ma.

Krótko mówiąc jest wiele elementów które będę musiał wykonać we własnym zakresie ponieważ ich użycie jest nie możliwe lub wymaga tak dużej ingerencji że lepiej wykonać je od nowa. NA całej tylnej części kadłuba trzeba wykonać linie podziału i nity.

 

Nie wklejam fotek ukazujących konkretne wady bo trudno pokazać linie podziału których nie ma, poniżej po prostu kilka fotek tego co otrzymałem.

 

IMGP7053_zpsthxowtws.jpgIMGP7055_zps1a1j1udg.jpgIMGP7054_zpsig3mqn5i.jpgIMGP7059_zpseo5xuccb.jpgIMGP7058_zpseefypjmv.jpgIMGP7061_zpsmaispb6w.jpgIMGP7062_zpsepqm8nws.jpgIMGP7063_zpsal2qw9mt.jpg

 

Tyle fotek.

 

W kwestii spasowania elementów napiszę krótko wymaga wiele pracy i wiadro szpachli.

 

Jednak to co jest wykonane z żywicy to nic przy tym co dostajemy jako oszklenie jest to VACU ale w wersji KATASTROFA. Oszklenie jest w dwóch egzemplarzach lecz żaden nie nadaje się do użycia.

 

IMGP7064_zpsgtcnlkmb.jpgIMGP7066_zpspa7xrzof.jpg

 

I w zasadzie to tyle w kwestii tego modelu.

Miałem okazję prowadzić korespondencję na jednym z forów zagranicznych w temacie tego modelu i człowiek który ma za sobą budowę tego modelu napisał mi że jak budował pierwszy to elementy były naprawdę ładne i dobrze wykonane.

Jednak jak po dwóch latach postanowił zamówić drugi egzemplarz by wykonać go w innym kamuflażu okazało się że to co dostał nie ma nic wspólnego z tym co miał okazję kupić dwa lata wcześniej.

Model odesłał i sprawa zamknięta niestety ja popełniłem błąd nie oglądając dokładnie tego co dostałem od razu więc o zwrocie nie mam mowy.

 

Nie zrobiłem dobrej reklamy ale jak jest na forum ktoś kto lubuje się w żywicznych zestawach i lubi dłubaninę to chętnie rozważę propozycję odkupienia modelu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.