Jump to content

VDR

Members
 • Content Count

  204
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 1. A co tu dyskutować - samolot na kawałku ziemi, pasie, plycie itp to samolot na podstawce, samolot na pasie, ziemi, plycie, trawie etc z figurkami, beczkami, hangarem, lezacymi czesciami itp moze byc diorama bo przedstawia jakies konkretne "wydarzenie" które raczej trudno by mialo miejsce ponownie w przyszlosci... to konkretne... Jest "encyklopedyczna" definicja i wystarczy sie jej trzymac... Diorama przedstawia jakies konkretne "wydarzenie" - samolot stojacy na plycie to dla mnie nie wydarzenie a rzeczywistosc, codziennosc ;P Dyskusję uważam za rozpoczętą ;P
 2. Zacna maszynka. Mam tylko jedno pytanie bo widzę to już, któryś raz na modelach - czemu opony są niedomalowane ?
 3. Czyżby to była zapowiedź modelu dla Hani? Dokładnie... spontaniczna inspiracja 3-latki... Z różem to mi się to kojarzy: Gdzies nawet mi sie przewinął model zrobiony z tym "malowaniem" ;)
 4. Ale tego konkretnego malowania i wersji czy ogólnie A-10 ? Bo Przemek Przybulewski zrobił całkiem fajnego A-10 - przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu.
 5. No to dalej kicha ;P ;P 650 ma żółte końcówki stateczników pionowych ;P ;) Przynajmniej na tym zdjęciu ;P No i brakuje godła ;P Kolejnych różnic już nie szukałem edit: no i na gondoli silnika nie widać tej pantery czy co to tam jest ;P
 6. Zawsze można zrobić takie które się składa - tutaj jest pokazana idea.
 7. Nie, to ma być konkurs na najładniejszy model, ale ładne zdjęcie pomoże Ci zyskać lepsze oceny. To jak w handlu, dobry produkt nie przebije się bez dobrego marketingu - i tu jest tak samo. Może się to nie podobać, ale tak to wygląda w internetowym modelarstwie. To byla tylko ironia ;) W kontekscie "szpachlowania", "robienia nowych linii podziału", "użycia debondera", "weatheringu" itp za pomocą filtrów, warstw i innych narzędzi programów graficznych ;)
 8. Atlis nie rozdzielaj włosa na czworo - chyba napisałem wyraźnie, że chodzi w ingerencję w upiększanie modelu aby zakłamać rzeczywistość, paproszek możesz zdmuchnąć gruszką czy jakimś pędzelkiem. Używasz tetheringu z LR więc podgląd na paproszki masz od ręki ;P A i pewnie wyzwalasz migawkę zdalnie więc nawet do body nie podejdziesz by powtórzyć ujęcie. Ale jeśli to ma być konkurs na najładniejszą fotkę to może i ja wystartuje - w końcu nie muszę w ógole robić modelu, namaluje sobie go w PS ;P
 9. Przysłu:bip:ąc się dysputom na temat co jest dioramą, winietą, podstawką tak mi sie skojarzyło: Panowie dajcie na luz ;) Choćby ktoś robił najlepsze zdjęcia nie wygra kiepskim modelem. Natomiast wszelkie poprawki zdjęcia w Photoshopie nie polegające na korekcji ekspozycji uznałbym jako powód do dyskwalifikacji np. usuwanie resztek z kleju czy wygładzanie pomarańczowej skórki za pomocą blura etc. To faktycznie ma być konkurs modelarski a nie fotografia rodem z pierwszych pism gazet świata mody. Pomysły o upiększaniu zdjęć w Photoshopie czy innym programie do grafiki rastrowej powinny być zakazane (poza ewentualna poprawą WB, ekspozycji etc).
 10. Atlis czego użyłeś aby uzyskać ten efekt ala lustro ? Jakaś pleksa ?
 11. Ja z chęcią skorzystam Tym bardziej, że taka wiedza z pewnością nie będzie służyć fotografowaniu tylko modeli
 12. IMHO ja bym nic nie zmieniał - źle nie jest, pod skrzydłami w naturze jest cień, więc osobiście nie widzę powodów dla których należałoby wydobywać tam szczegóły. Ale jeśli chcesz się pobawić w domowe studio polecam Ci zapoznać się z artykułem: http://fotoblogia.pl/2769,diy-czyli-zmieniamy-sie-w-adama-slodowego-10-najpopularniejszych-rozwiazan tam znajdziesz również jak domowym sposobem wykonać blendę.
 13. Panowie i Panie czy ktoś ma kontakt z Jakubem (TReS) ?
 14. chyba coś podobnego do lbl - zerknalem na filmiki z ta metoda i mam wrazenie ze troche sie rozni albo to co wrzucilem to odwrocone ruchy metody lbl... nie mialem czasu analizowac dokladnie ;) ogolnie to od ulozenia pierwszej scianki i pierwszego rzedu (co moze byc najtrudniejsze do wytlumaczenia osobie, ktora nigdy z kostka nie miala do czynienia) sa 4 etapy po max 2 schematy ruchow do zapamietania na etap ;) Idzie się nauczyć w kilkanaście minut wszystkiego ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.