Skocz do zawartości

AH-1W Super Cobra Italeri 1:48


Grymson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Za parę dni dotrze do mnie w/w model. Inbox tutaj http://www.mojehobby.pl/products/Bell-AH-1W-SuperCobra.html

Jako że to mój pierwszy model śmiglaka (mam nadzieje że nie ostatni) będę potrzebował pomocy znawców tematu. Czy są w ogóle jakieś dedykowane dodatki? Z góry będę planował jakąś wersje USMC w kolorze gray ale do tego będą potrzebne kalki których w zestawie brak. Tu nasuwa się kolejne pytanie czy ktoś ma z innej Cobry jakieś kalki lub może je wykonać na zamówienie. Ew może komuś zostały kalki z zestawu Revell 04646 Sand Shark? Podpowiedzcie mi jeszcze co można poprawić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kalkomanii wybór jest dość spory, ale takie malowanie jak w revellu to chyba tylko w tym zestawie, więc poluj na pozostałości u kogoś ;)

 

http://cs.finescale.com/fsm/modeling_subjects/f/16/t/87129.aspx

http://www.hobbyeasy.com/en/data/10312.html

 

Dedykowanych blach czy żywic chyba nie ma, może gdzieś w USA jakieś małe firemki coś robią - ja nie znam. A model takie typowe Italeri - szału nie ma, ale jak czysto i ładnie skleisz to nie będzie razić w oczy. Kokpit na pewno będzie uproszczony do bółu - pasy wypadało by dorobić przynajmniej, celownik w kabinie pilota też by nie zaszkodził. A śmigłowiec fajoski, więc czemu go nie mieć na półce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell to stary monogram z wypuklymi liniami, i dodanymi nowymi ramkami do wersji W. W taki sam sposob wypucili AH-64D, ktory mam nieszczescie posiadac. Na pudle powinno byc "+ 20% Free Plastic inside" (W nadlewkach oczywiscie)

 

Edit: Sprawdzilem w miedzyczasie i jednak sie pomylilem, Super Cobra Revella to przepak italieri, wciaz z wypuklymi liniami, ale przynajmniej bez nadlewek. A nie lepiej zrobic Z z Kitty Hawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że Revell lepszy od Italerki, raczej ta sama liga. mam w poczekalni AH-1J z Fujimi w tej skali i raczej też ta sama liga ;)

 

Tak patrzałem sobie i się zastanawiam czy są duże różnice w elektronice strzelca/ pilota pomiędzy wersją "W" a "Z"?

Za*****cie wielkie Na dobrą sprawę to zupełnie inna maszyna, kadłub podobny i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam fotki i nasuwa się pomysł pudełkowy z nr. 246.

I tu zaczyna się mały problem. Mianowicie dwie Cobry z nr 246

1. Wersja rysunkowa (oryginalnego foto nie znalazłem)

3_21.jpg

2. Oryginalne foto w dwu barwnym camo:

sm_246_3.jpg

sm_246_2.jpg

sm_246_1.jpg

 

Według opisów piaskowa pochodzi z Arabii Saudyjskiej a druga z ODS. Obie wersje należały do USMC.

Nie ukrywam że jednobarwne camo jest dla mnie lepszym wyborem (z moimi umiejętnościami) z drugiej jakoś temat SciFi nie jest mi bliski ;>

 

Ma ktoś foto tej piaskowej czy raczej znawcy stwierdzą że to wymysł producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dotarł dziś. Zakupiłem również mały dodatek.

P3180083_zpsrftze1ud.jpg

 

I nie mogłem się powstrzymać przed wycinką i małym sklejaniem :S

P3180084_zpstc5xwna2.jpg

 

Jeszcze dziś albo jutro powalczę z kokpitem.

Jeśli macie jakieś uwagi to proszę bardzo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było to cały dzień walczyłem z połówką.

Foty na prędce

P3190082_zpsp9b8bgvo.jpg

P3190083_zpsto7fwjpk.jpg

P3190084_zpscekkbqog.jpg

 

Miałem robić praktycznie bez zabaw ale tak myślę "Linie podziału i wypukłe ? O to to nie"

Pierwsza połówka prawie skończona. Na Wasze standardy to d... nie urywa ale zawsze jakiś start.

Podpatruje tutaj:

bell-ah-1w-super-cobra-3.png

+

Coś tam kokpit pokleiłem, skrzydełka i łopaty główne.

 

Jak ktoś może mi powiedzieć dwie rzeczy:

1. Z czego najlepiej zrobić siatki na silnikach

sm_246_3.jpg

2. Jak zatkać lukę między osłoną wylotów spalin a obudową silników żeby wyglądało jak w oryginale

sm_246_2.jpg

 

.... cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.