Skocz do zawartości

Firma PST


BlackMagic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post i nie mam pojęcia do jakiego tematu go podpiąć ;/

Więc no, chciałem zapytać co sądzicie o firmie PST, chciałbym zakupić od nich ISU-152-1, lub SD.KFZ 173 Jagdpanther w 1/72 gdyż cena przyzwoita i w sumie sklejałem modele z FTF wrzesień 1939, także chce zacząć od czegoś taniego i żeby też było co sklejać ;p. Aha i jestem początkującym modelarzem więc nie licze na super jakość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PST - oda do szpachli i pilnika, spasowanie części niespecjalne. Jeżeli Twoje doświadczenie pancerniackie kończy się na modelach FTF to drogą przez mękę będą ogniwkowe gąsienice w wydaniu PST - paskudnie spasowane. Początkującemu nie polecam. Jeżeli masz ochotę na ISU-152 w 1:72 to rozważ model od Italeri (uwaga - nie ten sprzedawany po dwa, uproszczony, tylko sprzedawany po jednym) - nieporównywalnie lepsze spasowanie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwielbiam modele PST.

W stosunku firm PST i italeri jeśli chodzi o ISU.

Przede wszystkim tylko PST robi wersję 152-1 czyli z działem BL

Pod drugie....powodzenia w szukaniu w sensownych pieniadzach modelu ISU z italeri ale wersji klasycznej a nie snap czyli mooooocno uproszczony.

Jak znajdziesz "pełny" model to mozesz sie zastanowić ale i tak bedzie to tylko wersja Isu-152 z działem ML-20 a nie BL.

Moim zdaniem najwiekszym moze nie tyle błędem co uproszczeniem są gąsienice z modeli PST. Tutaj rządzi Italeri ale znowu od klasycznych serii ,piszę tu o osobnych ogniwach gąsienic.

Ja zakupilem sobie IS-2od italeri w zasadzie tylko dla gąsienic ,które obecnie odlewam dla siebie jako kopie i zmieniam do modeli PST z serii KV oraz IS/ISU.

Gąsienice PST są nieco trudne w obróbce ,przynajmniej te pojedyncze ogniwa. Przy klejeniu najlepiej odciąć zęby na kole napędowym w miejscu gdzie leżą ogniwa i dalej to już idzie ok.

Ps

PST nie robi Jagdpanthery !!!!!

A italeri odradzam. Mam i jest mocno średnia jakościowo a kosztuje prawie tyle samo co Trumpeter.Do tego Italeri to jakis zbitek kilku wersji w jedną.

 

Jeśli chcesz zerknąc jak moze wygladac Pst ISU-152-1 to zobacz na mój model , zktorego jestem bardzo zadowolony

 

viewtopic.php?f=68&t=49327

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla początkującego lepszym wyborem w temacie ISU-152 będzie na pewno model "Zvezdy" albo "S-Model" (dwa modele w zestawie)

Jeśli chodzi o Jagdpanthere to wybrałbym na Twoim miejscu Dragona lub trochę uproszczonego Trumpetera choć po ostatnich podwyżkach cen Trumpka Dragon wydaje się lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli standardowy ISU-152 to masz w zupełnosci rację. Tutaj rządzi Zvezda.Super detal i super cena. I nie ma co patrzec na inne firmy wtedy.

W zasadzie zakup jednego PST z serii ISU-152 daje możliwość zrobienia już na bazie Zvedy co najmniej dwoch innych modeli ISU-152-1 oraz ISU-122 ,którą właśnie tez robię z lufą od PST i resztą Zvezdy.

Jeśli to ma być konkretnie ISU-152-1 bo na przykład jak ja zapatrzyłeś sie na grę WOT to hamulec wylotowy z PST i tak jest do sporej poprawy. W zasadzie nalezy go odciąć i zrobic od nowa bo brak jest charakterystycznych wcięć. Jest trochę z tym zabawy.

Dlatego proponuję to co Hiwis czyli zvezdową zwykłą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zwezdzie są plastikowe gąsienice z całych pasków nie gumowe.

Po odpowiednim uformowaniu prezentują się znacznie lepiej niż gumiaki - moim zdaniem niczym nie ustępują ogniwkowym z PST , a nawet są od nich lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PST mają kształt /rysunek wogóle nie zgodny z prawdą. Jedynie nieco przypomina oryginał, w przeciwieństwie do zvezdy czy italeri.

Osobiście nie kupię już więcej nic PST z rodziny IS/ISU. Tylko zvezda !!!

Co innego seria KV bo na jej podwoziu do zrobienia jest cała gama pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.