Skocz do zawartości

„Letnie orzeźwienie” Diamond T 968


wilczurs

Rekomendowane odpowiedzi

Wash zrobiony, wykonałem obicia jeszcze je poprawie w kilku miejscach. Kalkomanie są już na miejscu.

Przede mną zostały tylko lakier mat , zacieki i pigmenty. Jako iż chciałem już teraz wstawić aktualizację zdjęcia są robione na szybko

wstawię w sobotę lepsze ,by widać było drobne rdzawe obicia.

 

IMG_0814%201_zpsbesccjvy.jpg

 

 

IMG_0833%201_zps4azldyqm.jpg

 

IMG_0834%201_zpswl9psxbf.jpg

 

Drzwi zostaną poprawione ,a brakujące elementy wrócą na miejsce.

Wykonuję dodatki do ciężarówki.

 

IMG_0839%201_zpszammpngs.jpg

 

Podstawka jest w trakcie budowy chociaż nie jestem pewny swoich umiejętności w tworzeniu dioram.

Tutaj zdjęcie półgotowego żywopłotu.

IMG_0842%201_zpsxrd12ukt.jpg

 

W następnym tygodniu wstawię ostatnią część historii napojów gazowanych podczas II Wojny Światowej i będzie dotyczyła wszystkich napojów ,

które już wcześniej przedstawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz świetnej budowy modelu z zapartym tchem czytam o moim ulubionym napoju. Dzięki za info o coli ,nidgy się nie zagłębiałem w ten temat.

Tylko gdyby zdjecia były wyraźniejsze, a nie zamglone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model już gotowy.

Kurz na kołach i szyby są jeszcze do poprawy. Podstawka zostanie ubogacona może nawet zrobię ramkę jak starczy czasu.

Męczę się z ze zdjęciami i aparatem. Niestety nic innego nie mam. Oświetlenie to największy problem. Próbowałem robić zdjęcia przy ostrym świetle ale ze względu na wielkość

aparatu zasłania mi model. Aparat nie ma lampy błyskowej tylko rozjaśnia zdjęcia ,a o zoomie i jakichkolwiek możliwości zmieniania ustawień to już nie mówię. Mam inne urządzenia ale rozdzielczość zdjęć jest kiepska. Nie wykorzystam światła sztucznego do namiotu bezcieniowego. Mam dwie lampki ale więcej grzeją niż dają światło. Najlepsze zdjęcia wychodzą gdy jest lekko pochmurno. Dobrze by było gdyby mi ktoś jeszcze wskazał jakieś błędy dotyczące robienia zdjęć i modelu ,a przy tym doradził. To naprawdę pomaga. Ostatnia część o napojach gazowanych zostanie opublikowana jak zdążę jeszcze dziś lub jutro.

 

IMG_0980%201_zpszpjdplec.jpg

 

IMG_1001%201_zpskjdvhaom.jpg

 

IMG_0983%201_zpssxe8glzc.jpg

 

IMG_0988%201_zpsvwanyanx.jpg

 

Więcej szczegółowych zdjęć zamieszczę w galerii przed 8 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż niemieckie imperium było w ruinie produkcja Coca-Coli jak i Fanty ruszyła ponownie. Oczywiście jakość składników była już monitorowana.

Do powrotu Coca coli na terenie Niemiec przyczynił się niemiecki bokser Max Schmeling były przedwojenny mistrz wagi ciężkiej. W czasie wojny był jednym z nielicznych niemieckich sportowców światowej sławy wcielonych do Luftwaffe za odmowę wstąpienia do NSDAP w 1935. Walczył jako spadochroniarz na Krecie,

doznając poważnego urazu kręgosłupa i kolana podczas lądowania.

 

801084103_ac2e31bf27_zps0jzluup1.jpg

 

Amerykański koncern coca coli chciał wykorzystać jego wizerunek do rozlelamowania firmy na terenie niemiec. Sam kupił licencję na butelkowanie coca-coli w zakładzie w Hamburgu odnosząc sukces.

 

046c8fa09004966277956cd7bd5feed4_zpshzfrfxdu.jpg

 

Fanta znacząco przyczynila się do rozwoju ekonomicznego Niemiec. Coca-Cola postanowniła w 1960 roku włączyć ją do koncernu wykupując markę co dało możliwość eksportu do Stanów Zjednoczonych.

Obecnie cieszy się popularnośćią i jest sprzedawany w 180 krajach w 70 różnych smakach.

 

afri-cola-flasche-msh_zpsf77a8k5i.jpg

 

Afri cola przetrwała do dziś chociaż nie jest tak bardzo popularna jak inne napoje. Obecnie nazywana jest oficjalnie lemoniadą o smaku coli. Znana jest obecnie z wysokiej zawartości kofeiny 250mg /na 1 litr (prawie 3 razy więcej niż w mocnej herbacie) i nietypowego kształtu butelki.

 

 

Po wojnie Koncern coca-coli "kolonizował" Europę zachodnią. Komuniści szerzyli różne fałszywe teorie dotyczące czarnego napoju

Twierdził że to trucizna, powoduje raka i inne poważne choroby,a także wybiela włosy i rozpuszcza zęby. W latach 50 w Polsce nazywano ją stonką ziemniaczaną w płynie.

Kapitalistyczny napój nie mógł się znaleźć w Europie wschodniej.

 

pobrane_zpsorut2l2a.jpg

 

W stanach zjednoczonych Coca-Cola stała się najbardziej rozpoznawalną marką. W 1953 został podpisany kontrakt zapewniający dostawy napojów do Białego domu.

W 1955 roku Coca-Cola pojawiła się także w puszkach.Napój stał się jedną z ikon kultury masowej drugiej połowy XX wieku.

Dziś bez problemu możemy kupić butelkę czarnej wody zasmakować jej smaku który był taki sam ,jaki pili amerykańscy żołnierze.

 

Mam nadzieje że cykl moich publikacji się spodobał. Poświęciłem wiele godzin na szukanie źródeł, większość musiałem tłumaczyć ,a następnie zedytować w taki sposób by tekst nie był nudny.Głównym celem tych wszystkich tematów było zebranie większości ciekawostek ,a nie zalanie datami i zbędnymi opisami i to według mnie się udało. Jeśli nadarzy się okazja do napisania czegoś podobnego to z chęcią się postaram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.