Skocz do zawartości

Terminator./rosyjskie lato na Expo


danielodziem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetny kąsek a malowanie jest fantastyczne na tych ekspozycyjnych pojazdach, też mam smaka na cosik takiego, ale na razie zawaliłem się robotą na maksa pozostaje mi tylko zaglądać do Twojego warsztatu.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d417c380075ee4425453aaf30582388.jpg

BMPT "Terminator"  lub Obiekt 199 "Ramka"– rosyjski ciężki wóz bojowy wsparcia czołgów (ang. Tank Support Fighting Vehicle – TSFV). Zaprojektowany do współdziałania z oddziałami pancernymi, a także piechotą, głównie w czasie walk toczonych na obszarach miejskich, podczas konfliktów lokalnych. Idea pojazdu oparta jest głównie na doświadczeniach wojen w Czeczenii.99453264e128dd413a18853804f0fa52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd został zbudowany w oparciu o podwozie czołgu T-72 MBT,dcff20277fe22a16823bf36517b0cfaa.jpg możliwa jest również jego wersja z użyciem podwozia T-90. Jego uzbrojenie składa się z dwóchdziałek automatycznych kal. 30 mm 2A42(900 szt. amunicji), jednego karabinu maszynowego PK/PKS (2 000 szt. amunicji), czterech wyrzutni rakiet przeciwpancernych 130 mm 9M120-1 Ataka-T ATGM z laserowym systemem naprowadzania (4 pociski) umieszczonych w bezzałogowej wieży i dwóch granatników automatycznych AGS-17 kal. 30 mm (po 300 szt. amunicji każdy) ulokowanych w przedniej ścianie pancerza nad gąsienicami[2].

 

Uzbrojenie pojazdu zapewnia mu wyjątkową siłę ognia, którą zdolny jest prowadzić do czterech celów równocześnie, pod maks. kątem 45 st., w zasięgu skutecznego ognia do 5 km. Automatyczny system prowadzenia ognia "Ramka" zawiera naprowadzanie telewizyjne, laserowe i optyczne (360-stopniowe). Uzbrojeniem wieży operuje dowódca pojazdu. Dwaj strzelcy, wykorzystując stabilizowane systemy dzienno-nocne, obsługują granatniki AGS-17. Pojazd wyposażony jest w kompatybilne systemy nawigacji satelitarnej: GPS iGLONASS. Maszyna posiada systemy wykrywania namierzania wiązka laserową.

 

Oprócz głównej jednostki napędowej "Terminator" posiada pomocniczy silnikDiesela, który generuje energię elektryczną umożliwiającą operowanie uzbrojeniem pojazdu podczas gdy pozostaje on w bezruchu z wyłączoną główną jednostką napędową. Pojazd jest w stanie pokonywać przeszkody wodne do głębokości 5 m.

 

Załogę stanowi pięciu ludzi: dowódca, kierowca-mechanik, celowniczy i dwóch strzelców granatników AGS-17.

 

Pojazd wyposażony jest w pancerz reaktywnyuzupełniony ekranami przeciwkumulacyjnymi. Pomimo użycia kadłuba czołgu T-72, dzięki wykorzystaniu silnika z T-90 i nowoczesnym środkom obrony, pojazd nie ustępuje konstrukcji T-90, a nawet, dzięki wykorzystaniu reaktywnego pancerza "Relikt" przewyższa ją. Pojazd wyposażony jest w system ochrony filtrowowentylacyjnej chroniący go przed atakiem chemicznym i pyłem radioaktywnym oraz w system obrony elektromagnetycznej zapewniający mu neutralizację min i ochronę przed fugasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

72cedec3eddf34c536311436847e22af.jpgd89ccc68b394642d286e5911ed0363ef.jpg3ba6f0a53867659813325fcfe0c3afbd.jpg

Jeśli wystarczy mi czasu i się wyrobie do końca sierpnia to postaram się model umieścić w dynamicznej ujęciu. j.w.

Ale to tylko zamiary. Czas pokaże. ..

Ja tu gadu gadu a czas leci.trzeba brać się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7dcacd1e9cbc3276a00667a89fb72a77.jpg Tak wygląda spód wanny.tyle szczegółów jeszcze nigdzie nie widziałem. 3c6afafa3b67ce7b131d3833f5ffebea.jpg7f7d58adcf75ee9ffc5c0a74c2cb0a22.jpg

Ruchome zawieszenie.super opcja.

Bez przeanalizowania instrukcji sprawiło trochę problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź od razu solidnie przeszlifuj i poszerz wnękę wieży - wchodzi bardzo ciasno i nie da jej się obrócić - zwłaszcza jak będziesz ją malować oddzielnie

Dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.