Skocz do zawartości

Pojazdy Wojska Polskiego NATO 1:72


kartoniak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem, w przerwie miedzy pojazdami wykonałem figurkę podoficera z kb wz.96 Beryl 6BDSz z Toro Model w skali 1:35. Bardo przyjemny model do składania i szybki. Malowany farbami Vallejo i Pactra, kalki z zestawu. Następny model w kolejce to Most Czołgowy Bóbr.

IMAG0273_zpsnbrsr1ze.jpg

IMAG0276_zpsg73d43io.jpg

IMAG0274_zpsppnpb5v9.jpg

IMAG0277_zpsg1uzl4t6.jpg

IMAG0275_zpsuheyghcw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci się starszy kapral dość mocno, chyba że to kwestia fotek. Kolorystyka munduru niezbyt podobna do wz.93 (wiem, co seria produkcyjna to są nieco inne ale takich nie widziałem), ale to też może być problem oddania kolorów na fotkach (zwłaszcza że beret też coś jasny wyszedł). Natomiast jak 6-ta 6-tą nie ma opcji noszenia beretu równo nad oczami, no chyba że to jakiś "zając przywieziony w teczce". "Szpic" beretu dokładnie nad orzełkiem też dziwnie zlokalizowany. Coś mi nie pasuje układ kieszeni udowych - powinny być bardziej z przodu, na prawym udzie powinna być kieszonka na nóż szturmowy. Albo klasyczne US-y, z dwoma kieszeniami udowymi na każdej nodze.

Czepiam się, ale jako rekonstruktora 6 PDPD trochę mnie niektóre elementy bolą. No chyba że czegoś nie wiem (siedzę w ciut wcześniejszym okresie) - jest tu parę osób będących bardziej na bieżąco. Za to poziom malowania jak dla mnie bardzo wysoki, z plamami urobiłeś się mocno i wyszły bardzo starannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wziąć pod uwagę mundur typu RIPSTOP, w nim brak jest kieszeni na nóż i kieszenie znajdują się z boku, tak fakt zdjęcia są mocno rozjasnione, a co do beretu bardzo możliwe odnośnie jego ułożenia na głowie, chociaż widziałem kilka fotek żołnierzy 6BDSz w berwcie tloczonym wz.2001 i dokładnie w ten sposób był zalozony. Dziękuję za uwagi i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do beretów rozumiem, u Nas na jednostce też często są z tym problemy zwłaszcza w jednym z pododdziałów. A co do berety w/w modelu jest nawet zdjęcie zamieszczone przez producenta w pudełku z zolnierzem który jest wzorem figurki i ma identycznie ułożony beret jak w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejnym, ukończonym modelem jet Most czołgowy "Bóbr" (biber) na podwoziu Leopard I, który trafił do Polski razem z czołgami Leopard 2A4. Model z firmy Revell + kalki Toro Model, pojazd w malowaniu 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Standardowo malowanie pędzlem farbami Vallejo Model Color, dosyć przyjemny w składaniu chodź mało szczegółowy tzn. dużo elementów typu siekierka, łopaty itp. są "na stałe" na modelu wytłoczone. Następnym pojazdem jest trochę większe przedsięwzięcie niż do tej pory, a mianowicie Afgańska wersja KTO "Rosomak" z IBG w 1:35 z VIII zmiany PKW w malowaniu 2-iej drużyny, 2-ego plutonu, 2-iej kompanii ze Świętoszowa, akurat to konkretne malowanie dlatego iż kierowca był na ówczesnej zmianie kolega z którym wspólnie teraz służę. Mam ciekawe plany co do modelu lecz zostawię to w tajemnicy, czas pokaże. Pozdrawiam

IMAG0294_zpsipggtyhm.jpg

IMAG0295_zpsjptswzbn.jpg

IMAG0296_zpsktygwtqo.jpg

IMAG0298_zpsnzxuv87h.jpg

IMAG0299_zpsnnrn9sqi.jpg

IMAG0300_zps5mza28dr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.