Skocz do zawartości

TIGER VK-4501


OBI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako całkiem nowy na forum ośmielam sie pokazać wam moje dzieło po 4 letniej przerwie. Przedstawiłem się i przywitałem w odpowiednim do tego miejscu na forum więc tu to ominę. Model iteleri nr.278 wykonany prosto z pudła, malowany od początku do końca pędzlem i farbami humbrola. Zimerit wykonany na bazie szpachli f-imy Novol czyli tej używanej przez blacharzy samochodowych (robiłem to pierwszy raz w życiu ) Ze zmian jakie jeszcze chcę przy nim wykonać to wymiana gąsek, antena wydaje mi się za gruba, nie jestem pewien co do numeru taktycznego czy ma być biały czy czerwony widziałem różne wersje wykonania, no i obowiązkowo muszę go przybrudzić bo wygląda strasznie sterylnie. Przepraszam za zdjęcia ale muszę jeszcze spróbować zrobić w świetle dziennym, albo mój aparat kwalifikuje sie już do wymiany. Za wszystkie słowa krytyki i pochwały z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

t1rj9.th.jpg t2ji9.th.jpg t3tm6.th.jpg t4zr4.th.jpg

 

t5oe9.th.jpg t6fz3.th.jpg t7fy7.th.jpg t8qj7.th.jpg

 

t9sh2.th.jpg t10fp0.th.jpg t11je9.th.jpg t12ka9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, czysto sklejony, ładnie pomalowany i... tyle. Brakuje obić, jakichś odrapań, washu, czegokolwiek co ożywiłoby model, ja bym go potraktował jako 50 % malowania A gąski to chyba za bardzo zmetalizowane Jak go odpowiednio "zjedziesz" to będzie fajne cacko. A antena coś mi się za gruba wydaje.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflaż trójbarwny, a więc jak sie ma to zdjęcie do tego

tigerplv4.th.jpg

przeglądając zdjęcia i monografie Tigera tez nie zauważyłem żeby miał tricolor. Jeśli jestem w błędzie to proszę o jakieś zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelik bardzo mi się podoba. Troszku go tylko sponiewieraj i będzie git!

Napisz proszę jak sobie radziłeś ze szpachlą novola. Czy nie miaeś przypadków że ci nadtopiła plastik? Wszak wydziela ona sporo ciepła przy zastyganiu no i jakiej użyeś, wykończeniowej?

Nie było dla ciebie problemem dość szybkie jej zastyganie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachlówka wykończeniowa ta o najdrobniejszej granulacji. Nakładałem ją na model bez utwardzacza więc miałem dużo czasu na modelowanie, dopiero póżniej użyłem troszkę rozcieńczonego utwardzacza, nanosiłem go pędzlem na zew. powierzchnię dwukrotnie i wszystko ładnie stwardniało. O nadtopieniu czy deformacji plastiku niema mowy.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.