Jump to content

Matthew

Members
 • Content Count

  589
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  KIELCE
 • Interests
  II WŚ, Fantastyka, Historia, Piłka Nożna, Gry Bitewne Figurkowe
 • Occupation
  Logistics

Recent Profile Visitors

286 profile views
 1. To strzel wash akrylowy Citadel, nie będziesz musiał tego wybitnie ścierać, a sprawdza się świetnie do takiej skali. Wleje się idealnie w załamania, a nie jest w ogóle błyszczący - nie będziesz musiał matowić. A regulować możesz pędzelkiem.
 2. Zapuść Washa i nabierze życia!
 3. Świetnie wyszło, super kontrast i subtelne brudzenie, winszuję! Bardzo mi się podoba. Jedyne co bym zmienił, to trochę przygasił siedzenia, bo wydają się za czyste i zbyt na moje oko się odróżniają od reszty. Niemniej jednak wyszło super! Gratulacje.
 4. Dobrze jest! To warsztat szkoleniowy! Fajnie, że ktoś może się poduczyć przez "wypadek" przy pracy i wyłapać gdzie można coś poprawić! Lecisz z tematem, trzymam kciuki.
 5. Jak napisał TAW - ja od razu po pomalowaniu bazowym robię filtr, później lakier, kalki i wash. Na czystej farbie filtr ładnie siada. Kalki można zawsze później stonować w każdym momencie, choć tu też pewnie ilu modelarzy, tyle technik. Nie ma się co bać, trzeba próbować i szaleć.
 6. No, pytałeś o Wash. :) Także poleciłem Wash. Filtr nakładam przed Washem. Osobiście używam Miga, ale ten Vallejo który wkleiłeś też pewnie będzie spoko. Kwestia raczej jaki efekt chcesz osiągnąć. :) Kup Wash i Filtr i testuj!
 7. Ja do Panzergrau używam tego: https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-1006-BLUE-WASH-FOR-PANZER-GREY.html Chwalę, zadowolony jestem. A odnośnie czołgu - o wiele lepiej! Patrzę i trzymam kciuki.
 8. Technicznie super! Zapowiada się świetny model!
 9. Nawet jeśli aparat Ci przekłamuje, to wydaje się dużo za ciemny. Dużo za dużo. Ja bym rozjaśniał dalej - i tak wszystko po zabiegach ściemnieje.
 10. No, przyznaję, że baza naprawdę świetna. Trzymam kciuki za dalsze prace malarskie i patrzę uważnie!
 11. Mam wrażenie, że leci Ci kaszka z aerka - może za mało rozcieńczalnika?
 12. Cześć, pytanie może trochę o inny lakier, ale nie chcę zaśmiecać forum. Jest ktoś w stanie powiedzieć mi, czym rozcieńczać ten lakier i czy w ogóle? https://www.mojehobby.pl/products/30-Clear-Gloss.html Czy mogę to uczynić Mr. Color Leveling Thinnerem? Jeśli nie to czym? Z góry dzięki.
 13. Oczywiście da się pomalować model samym pędzlem i niektórym - o dziwo - wychodzi to znakomicie, aczkolwiek jest to trudny wyczyn. Najczęstszym problemem jest nakładanie zbyt gęstych warstw farby. Lepiej nałożyć 4-5 cienkich warstw, niż 1-2 grubych. Możesz podziałać z pędzlem, ale sam dojdziesz po jakimś czasie do wniosku, że aerograf wiele ułatwia i pozwala wejść na wyższy poziom ze względu na szeroki wachlarz możliwości. Dla "zielonego" polecam coś taniego. Żeby nie szkoda było "popsuć", poeksperymentować i nauczyć się czystego sklejania. Polecam Tamiya - nie miałem problemu nigdy ze składalnością. Może jakaś Zvezda, albo Italeri. Uderzałbym pod kątem cenowym. Na bardziej złożone i zwaloryzowane modele przyjdzie czas. Powodzenia!
 14. Bardzo ładnie! Trzymam kciuki, już wygląda piknie!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.