Jump to content

Matthew

Members
 • Posts

  604
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Matthew last won the day on November 11 2019

Matthew had the most liked content!

Reputation

15 Good

Personal Information

 • Location
  KIELCE
 • Interests
  II WŚ, Fantastyka, Historia, Piłka Nożna, Gry Bitewne Figurkowe
 • Occupation
  Logistics

Recent Profile Visitors

739 profile views
 1. Dzięki! Tak jak pisałem - wiem, że nie każdemu się spodoba. Ułożenie pojazdów i figurek, wykonanie techniczne, dynamika, może logika i aspekty merytoryczne. Ale nie ukrywam, że część rzeczy uświadamia sobie człowiek zbyt późno. Część dopiero, jak ktoś ukaże mu inną perspektywę. Taka jak widać pierwotnie była moja. Wyszedł brak doświadczenia, ale do kolejnych prac uderzam bardziej zmotywowany. Pozdro!
 2. Witajcie! Rzecz niecodzienna i niebywała w moim życiu - oto przedstawiam Wam moją pierwszą (sic!) ukończoną w życiu dioramę! Pracowałem nad nią - oczywiście z przerwami - ponad dwa lata. Tym bardziej jestem usatysfakcjonowany - abstra:bip:ąc od jej poziomu - gdyż nie poprzestałem, nie rzuciłem prac w kąt i konsekwentnie w wolnym czasie pracowałem dalej. Scena ma przedstawiać moje wyobrażenie któregoś dnia Kampanii Wrześniowej. Zapewne jest masa błędów technicznych - poziom malowania, dynamika i ułożenie figurek i modeli, etc. Zapewne nie ustrzegłem się także błędów merytorycznych - tutaj dzięki dla PiterATS, który zauważył w temacie z figurkami błąd w kolorystyce na mundurach. Niemniej jednak, pomimo tych mankamentów jestem zadowolony - nie z tego, jak wyszło, ale z tego, że w ogóle się udało! Świadom jestem, że wiele rzeczy dałoby się zrobić lepiej, ale jak to się mówi - pierwsze koty za płoty. W wolnej chwili przygotuję spis wykorzystanych modeli i zestawów - jest to dość długa lista. Nie uda się dodać wszystkich zdjęć w jednym poście, dlatego proszę moderatorów o zrozumienie - a ja nie umiem się zdecydować na ich mniejszą ilość.
 3. Technicznie rewelacja! Obicia widać, że pracochłonne ale efekt wart poświęconego czasu. Jedziesz dalej, powodzenia.
 4. Są subtelniejsze, akurat w przypadku pancerki to plus. Mam parę przyzwyczajeń z Fantasy, ale powiedzmy, że powoli o nich zapominam... A że Ty krajanie ręki nie masz, to nie uwierzę! Co jak co, ale warsztaty i malunki robisz "pierwsza klasa..." ? Dzięki. Na hełmach są kalki abera, może niespecjalnie je widać. W podsumowaniu wrzucę wszystkie wykorzystane zestawy. Trochę tego wbrew pozorom wykorzystuje. Oczywiście jak się z tą diorką uporam... Walka trwa! Dziękuję za komentarze i miłe słowa! Pozdro dla Was!
 5. Niezmiernie miło słyszeć mi taką opinię od osoby, której warsztat niezmiernie mi się podoba i go szczerze podziwiam! Malowane w 100% akrylami, z użyciem moim zdaniem niedocenianego - horribile dictu - Washa Akrylowego. A tak, to nic wielkiego, na pewno zmalowałbyś co najmniej tak samo... ? Sporo cierpliwości i dużo warstw, nic więcej. Pozdrawiam!
 6. Odgrzewam trochę temat. Skończyłem zestaw figurek pod dioramę. Na nowego Pana zbliżenie, reszta w całości na grupowym ujęciu.
 7. Myślę, że człowiek ma swoje hobby i pasje w celu integracji, odstresowania i spędzania przy nich przyjemnych chwil, a nie kłócenia się i negatywnego nakręcania. Jedni robią modele w 100% zgodnie z oryginałem, poprzedzają wszystko faktami i merytoryką, a inni - jak ja - sklejają głównie dla przyjemności. Każdy ma coś dla siebie. Konstruktywna krytyka, motywacja, chęć pomocy - jak najbardziej wskazane. Spinanie się w niemiłym tonie tworzą coś zbędnego na forum. Dajcie spokój Panowie. :) Trzymam kciuki za dalszą pracę, pojawienie się modelu w galerii i rozpoczęcie nowego projektu. :)
 8. Odcień już docelowy? Po wszelkich zabiegach Ci mocno ściemnieje, ja bym rozjaśniał jeszcze.
 9. Cóż, aerek ma to do siebie, że niektóre zabiegi typu modulacja, cieniowanie i tym podobne ma na wyłączność, to fakt. ? Aczkolwiek bardzo wiele człowiek jest w stanie osiągnąć pędzlem, i - skoro obrałeś taki kierunek w tym modelu - trzymam kciuki i kibicuję. Natomiast fakt jest taki, że powinieneś się zaopatrzyć i oswajać z aerografem - zobaczysz, że komfort pracy jest zdecydowanie wyższy, a nowych możliwości otworzy Ci się bardzo szeroki wachlarz. Powodzenia!
 10. Siema! Gdzie zamawiacie grawerowane tabliczki, np. do dioram na podstawkę? Macie sprawdzone miejsce/człowieka i jakiś namiar? Chodzi oczywiście o kilka sztuk, żadną masówkę. Z góry dzięki. ?
 11. Poskładany na wybitnym poziomie, gratulacje! Czekam na malowanie, miło się ogląda. ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.