Jump to content

Matthew

Members
 • Content Count

  598
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Matthew

 1. Cóż rzec można - wymalowany cudnie. Nieprzesadzone brudzenie, świetne cieniowanie. Kończ i bierz się za następny. 😉
 2. Są subtelniejsze, akurat w przypadku pancerki to plus. Mam parę przyzwyczajeń z Fantasy, ale powiedzmy, że powoli o nich zapominam... A że Ty krajanie ręki nie masz, to nie uwierzę! Co jak co, ale warsztaty i malunki robisz "pierwsza klasa..." 😉 Dzięki. Na hełmach są kalki abera, może niespecjalnie je widać. W podsumowaniu wrzucę wszystkie wykorzystane zestawy. Trochę tego wbrew pozorom wykorzystuje. Oczywiście jak się z tą diorką uporam... Walka trwa! Dziękuję za komentarze i miłe słowa! Pozdro dla Was!
 3. Niezmiernie miło słyszeć mi taką opinię od osoby, której warsztat niezmiernie mi się podoba i go szczerze podziwiam! Malowane w 100% akrylami, z użyciem moim zdaniem niedocenianego - horribile dictu - Washa Akrylowego. A tak, to nic wielkiego, na pewno zmalowałbyś co najmniej tak samo... 😉 Sporo cierpliwości i dużo warstw, nic więcej. Pozdrawiam!
 4. Odgrzewam trochę temat. Skończyłem zestaw figurek pod dioramę. Na nowego Pana zbliżenie, reszta w całości na grupowym ujęciu.
 5. Myślę, że człowiek ma swoje hobby i pasje w celu integracji, odstresowania i spędzania przy nich przyjemnych chwil, a nie kłócenia się i negatywnego nakręcania. Jedni robią modele w 100% zgodnie z oryginałem, poprzedzają wszystko faktami i merytoryką, a inni - jak ja - sklejają głównie dla przyjemności. Każdy ma coś dla siebie. Konstruktywna krytyka, motywacja, chęć pomocy - jak najbardziej wskazane. Spinanie się w niemiłym tonie tworzą coś zbędnego na forum. Dajcie spokój Panowie. :) Trzymam kciuki za dalszą pracę, pojawienie się modelu w galerii i rozpoczęcie nowego projektu. :)
 6. Odcień już docelowy? Po wszelkich zabiegach Ci mocno ściemnieje, ja bym rozjaśniał jeszcze.
 7. Cóż, aerek ma to do siebie, że niektóre zabiegi typu modulacja, cieniowanie i tym podobne ma na wyłączność, to fakt. 😉 Aczkolwiek bardzo wiele człowiek jest w stanie osiągnąć pędzlem, i - skoro obrałeś taki kierunek w tym modelu - trzymam kciuki i kibicuję. Natomiast fakt jest taki, że powinieneś się zaopatrzyć i oswajać z aerografem - zobaczysz, że komfort pracy jest zdecydowanie wyższy, a nowych możliwości otworzy Ci się bardzo szeroki wachlarz. Powodzenia!
 8. Siema! Gdzie zamawiacie grawerowane tabliczki, np. do dioram na podstawkę? Macie sprawdzone miejsce/człowieka i jakiś namiar? Chodzi oczywiście o kilka sztuk, żadną masówkę. Z góry dzięki. 😉
 9. Poskładany na wybitnym poziomie, gratulacje! Czekam na malowanie, miło się ogląda. 😉
 10. To strzel wash akrylowy Citadel, nie będziesz musiał tego wybitnie ścierać, a sprawdza się świetnie do takiej skali. Wleje się idealnie w załamania, a nie jest w ogóle błyszczący - nie będziesz musiał matowić. A regulować możesz pędzelkiem.
 11. Zapuść Washa i nabierze życia!
 12. Świetnie wyszło, super kontrast i subtelne brudzenie, winszuję! Bardzo mi się podoba. Jedyne co bym zmienił, to trochę przygasił siedzenia, bo wydają się za czyste i zbyt na moje oko się odróżniają od reszty. Niemniej jednak wyszło super! Gratulacje.
 13. Dobrze jest! To warsztat szkoleniowy! Fajnie, że ktoś może się poduczyć przez "wypadek" przy pracy i wyłapać gdzie można coś poprawić! Lecisz z tematem, trzymam kciuki.
 14. Jak napisał TAW - ja od razu po pomalowaniu bazowym robię filtr, później lakier, kalki i wash. Na czystej farbie filtr ładnie siada. Kalki można zawsze później stonować w każdym momencie, choć tu też pewnie ilu modelarzy, tyle technik. Nie ma się co bać, trzeba próbować i szaleć.
 15. No, pytałeś o Wash. :) Także poleciłem Wash. Filtr nakładam przed Washem. Osobiście używam Miga, ale ten Vallejo który wkleiłeś też pewnie będzie spoko. Kwestia raczej jaki efekt chcesz osiągnąć. :) Kup Wash i Filtr i testuj!
 16. Ja do Panzergrau używam tego: https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-1006-BLUE-WASH-FOR-PANZER-GREY.html Chwalę, zadowolony jestem. A odnośnie czołgu - o wiele lepiej! Patrzę i trzymam kciuki.
 17. Technicznie super! Zapowiada się świetny model!
 18. Nawet jeśli aparat Ci przekłamuje, to wydaje się dużo za ciemny. Dużo za dużo. Ja bym rozjaśniał dalej - i tak wszystko po zabiegach ściemnieje.
 19. No, przyznaję, że baza naprawdę świetna. Trzymam kciuki za dalsze prace malarskie i patrzę uważnie!
 20. Mam wrażenie, że leci Ci kaszka z aerka - może za mało rozcieńczalnika?
 21. Cześć, pytanie może trochę o inny lakier, ale nie chcę zaśmiecać forum. Jest ktoś w stanie powiedzieć mi, czym rozcieńczać ten lakier i czy w ogóle? https://www.mojehobby.pl/products/30-Clear-Gloss.html Czy mogę to uczynić Mr. Color Leveling Thinnerem? Jeśli nie to czym? Z góry dzięki.
 22. Oczywiście da się pomalować model samym pędzlem i niektórym - o dziwo - wychodzi to znakomicie, aczkolwiek jest to trudny wyczyn. Najczęstszym problemem jest nakładanie zbyt gęstych warstw farby. Lepiej nałożyć 4-5 cienkich warstw, niż 1-2 grubych. Możesz podziałać z pędzlem, ale sam dojdziesz po jakimś czasie do wniosku, że aerograf wiele ułatwia i pozwala wejść na wyższy poziom ze względu na szeroki wachlarz możliwości. Dla "zielonego" polecam coś taniego. Żeby nie szkoda było "popsuć", poeksperymentować i nauczyć się czystego sklejania. Polecam Tamiya - nie miałem problemu nigdy ze składalnością. Może jakaś Zvezda, albo Italeri. Uderzałbym pod kątem cenowym. Na bardziej złożone i zwaloryzowane modele przyjdzie czas. Powodzenia!
 23. Bardzo ładnie! Trzymam kciuki, już wygląda piknie!
 24. Fajny Kotek, od razu nabrał postury i respektu, ciśnij dalej! Trzymam kciuki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.