Jump to content

Clear gloss, matt z puszki do aero


Recommended Posts

Czy ktoś opróżniał puszkę z lakierem mr. top coat gloss lub mat po to aby używać tego lakieru w aerografie? Słyszałem, że można opróżnić z gazu puszkę trzymając ją do góry dnem i potem można lakier zlać do słoiczka i używać w aerografie.

 

Podstawowe pytanie to czy jest sens takiego działania? Ten lakier jak dla mnie spełnia swoją rolę tylko większe powierzchnie wolałbym lakierować z aerografu. Jakoś z puszki nie idzie mi za dobrze. Z puszki jedynie małe elementy lub małe pojedyncze sztuki gdzie nie opłaca sie brudzić aero na 5 sek lakierowania.

 

Poza tym czy to bezpieczne? Teoretycznie opróżniając puszkę z gazu nic się nie powinno stać.

 

Po trzecie, jeśli możecie coś polecić bezbarwnego pod kalki, pod washa oraz na kalki gloss i mat aby nie bawić się w opróżnianie puszek to piszcie śmiało. Zależy mi też aby ten lakier dosyć szybko się utwardzał, nie chcę czekać tydzień na to aż zrobi się twardy i nie będzie ryzyka zostawienia śladów palców na modelu.

 

Żeby nie zaśmiecać kolejnym owym tematem. Do czego służy base mat od gunze? Do robienia matowych farby poprzez mieszanie z base mat'em? kiedyś przez przypadek kupiłem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.