Jump to content

Nużek

Members
 • Content Count

  607
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Nużek

 1. Minęło sporo czasu od ostatniej mojej aktywności na forum. Spory skok w postępach. Obecnie jestem po nałożeniu kalkomanii. Jak obecnie model wygląda każdy widzi, nie ma rewelacji ale obecnie jestem zadowolony, że w ogóle znajduję czas na moje hobby.
 2. Jakim kolorem potraktować wnętrze działka? Wszystko bedzie otwarte więc wypadałoby to zrobić dobrze. W instrukcji jest kolor Tan ale nie jestem przekonany do słuszności tego koloru. Na zdjęciech widzialem coś jakby lekki szary ale może to tylko cień i w rzeczywistości wnęki sa białe.
 3. popatrzę bo sam kiedyś zrobilem A-10 w podobnych, ciemnych barwach
 4. X-20 nie zmyje farb tamiya lub gunze? Model jest pomalowany już. Zobaczę czy zejdzie wodą z płynem do naczyń.
 5. używałem niebieskiej taśmy 3M i po niej zostały mi niewielkie ilości kleju
 6. Czym odtłuścić model przed malowaniem lakierem gloss? Dodam jeszcze, że w kilku miejscach jest klej z taśm maskujących lub widać ślady po taśmach które trzeba zmyć. Czym to zmywać?
 7. Jakimi kolorami pokryć te dwa miejsca? Instrukcja mówi, ze stateczniki to silver a te "poduszki" metalic red. Te kolory jakoś mi nie pasują w tych miejscach. Używam gunze seria H
 8. Z tego co widziałem na zdjęciach ta konkretna maszyna nie była mocno styrana, brudna itd. Preshading troche bardziej jest wyraźna na żywo niż na foto i malowanie wyszło mi tak jak chciałem. Foto na którym się częściowo wzoruje zamieszczę jak będę miał dostęp do laptopa. Będzie jeszcze trochę cieniowania tamiya smoke ale to tak delikatnie aby eyostrzyć efekt światło-cienia i zróżnicować panele. Będę także rozjaśniał lub pociemniał panele wzorując się na zdjęciach.
 9. Druga warstwa. Teraz pora wziąć się za skrzydła.
 10. Takie detale planuję robić jak położę drugi kolor. Zdejmę maskowania i panel po panelu będę urozmaicał powierzchnię. Może masz jakieś dobre foto z przykładem urozmaicenia powierzchni białych powierzchni. Nie mówię o brudzeniach itd.
 11. Spód kociaka wstępnie pokryty biała farbą. Wcześniejsze zabawy z preshadingiem urozmaiciły powierzchnię (na zdjęciu słabo widać) ale nie w takim stopniu jak bym oczekiwał. Na przyszłość będę próbował czegoś innego, preshading z książek Mig'a. Dziś będę męczył górę. Teraz kwestia koloru. Instrukcja pokazuje H315, czy taki kolor ma być? Wersja malowania dla VF-41 Black Aces. Dla mnie ten kolor jest jakiś dziwny ale może to moje błędne odczucie. Jak są jakies sugestie co do detali tej konkretnej maszyny to chętnie posłucham mądrzejszych ode mnie kolegów.
 12. Chcę właśnie zróznicować powierzchnię. W sumie to pierwszy raz to robię i jestem ciekaw efektu.
 13. Chwila wolnego czasu i pobawiłem się z preshadingiem. Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, czy będzie jakiś efekt po nałożeniu koloru głównego. Co o tym sądzicie? Dobry krok, bezsensowny czy spaskudziłem robotę?
 14. Ja także używam gąbki i kłade na tym samolot ale co jeśli malujesz grzbiet? Najwygodniej byłoby aby model leżał na boku i wtedy możesz prostopadle do modelu lakierować. Ewentualnie stawiając model na ogonie i pionowo dziób do góry. Trzymając aero poziomo wzgledem powierzchni
 15. Pytanko w kwestii tego jak mocujecie model na czas lakierowania. Chodzi mi o to, że lakierując aerografem model trzymacie w ręku i lakierujecie czy mocujecie go w jakiejś pozycji na stałe i wtedy macie dwie ręce wolne. W google znalazłem uchwyt modelarski obrotowy tylko na zdjęciach są jakieś płytki elektroniczne zamocowane na czas ich lutowania itd. W moim wypadku praca z aero dwiema rękami bylaby precyzyjniejsza np. robiąc preshading.
 16. Chętnie sprecyzuję. Chodzi mi głównie o stopień zmatowienia. Chociaż jeśli możesz to chętnie poznam więcej szczegółów nakładania lakieru matowego.
 17. Wszystko cacy tylko jak robić aby był taki ładny lakier matowy na powierzchni?
 18. Miałem inne wyobrażenie. Może kiedyś wiatraka zrobię albo jakiś pojazd to przyda się taka baza. Zresztą pisałem że chciałem poćwiczyć z dioramką. Jak znajdę czas to może zrobię inną podstawkę, dynamiczną. Dzięki za wszystkie uwagi.
 19. Częściowo masz racje. Tylko na wydruku nie zrobisz tekstury. Kamieni itd. Myślałem o wydrukowaniu czegoś takiego ale chciałem poćwiczyć na takiej uproszczonej dioramce. Zresztą tak jak mapisałem nie jest to.zadna rewelacja w moim wykonaniu. Zawsze to lepiej niż jak model leżał bez kół na półce
 20. Kleje CA. mikro kropelki i w miejscach gdzie jest troszke miejsca tak aby nie zaparowaly mi owiewki. Miejscsa gdzie jest ryzyko zaparowania uzywam clear fix
 21. Dawno temu wspominałem o prostej podstawce imitującej piaszczysto-kamienisty teren. Skystreak w lowpas'ie. Pierwsza tego typu podstawka więc może nie być to rewelacja. Jest to jednak miła dla oka (wg mnie) odskocznia od betonowych płyt lotniska w mojej małej kolekcji.
 22. Blachy uzupełnione. Teraz maskowanie i podkład.
 23. Z dysz w F15 jestem najbardziej zadowolony. W F14 będę chciał otworzyć wszystko co przewiduje model HB. Kolego Woit, szpachlować mogę tylko wszystkie nity czy któreś zostają? Może jakieś dobre foto masz lub jakiś blueprint?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.