Jump to content

Nużek

Members
 • Posts

  613
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Nużek last won the day on January 26

Nużek had the most liked content!

Reputation

19 Good

Personal Information

 • Location
  Płońsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Żywica chyba Aires, eduard blaszki. Z tego co pamiętam nie było problemu ze spasowaniem, Robiłem dawno więc nie pamiętam dokładnie.
 2. Radar pudełkowy. Żywica to kokpit, fotele, dysze silników.
 3. OldMan będę też robił model całkowicie pozamykany, oprócz podwozia. Do tej pory wszystko robiłem pootwierane, czas na zmiany.
 4. Po latach w boju ukończyłem w końcu mój ulubiony statek powietrzny. Zdaję sobie sprawę z niezgodności merytorycznych, z tego, że brudzenie jest dla wielu z Was niewystarczające. W zasadzie to nie ma go za wiele Jestem z wykonania zadowolony, zwłaszcza, że wracałem do budowy modelu czasami po miesiącu a czasami po pół roku. Tak więc, czasami ciężko było wejść w rytm i nie pogubić się. Model ma być ozdobą na półce a nie wierną kopią realnej maszyny. Pozdrawiam ps. admin jeśli źle formaty i wielkości zdjęć wstawiłem to proszę o wyrozumiałość. Dawno nie upload'owałem zdjęć na forum a widzę, że coś się pozmieniało
 5. Ano widzisz, to źle spojrzałem na ten X-22. Dziś spróbuję potraktować matem uzbrojenie.
 6. Witam witam, dłuuugo mnie nie było ale wiele się działo w moim, życiu. Możliwe, że trochę znowu podziałam na tym forum. Jestem na etapie nakładania lakieru matowego na wszystko. Zaczynam od rakiet. Matowy kładziemy cieniutkimi warstwami, mgiełką. Ile tych warstw powinno być? Tzn, po ilu powinno być już matowo. Po tak długiej przerwie brakuje "ogrania" i nie wiem czy robię to dobrze czy źle. Tak wieć, po ilu warstwach powinienem spodziewać się efektu matowego? Posiadam 3 lakiery. Gunze GX113, Tamiya X-22 oraz XF-86. Co będzie najlepszym wyborem? Rozcieńczam levelling thinnerem. Proporcje?
 7. Minęło sporo czasu od ostatniej mojej aktywności na forum. Spory skok w postępach. Obecnie jestem po nałożeniu kalkomanii. Jak obecnie model wygląda każdy widzi, nie ma rewelacji ale obecnie jestem zadowolony, że w ogóle znajduję czas na moje hobby.
 8. Jakim kolorem potraktować wnętrze działka? Wszystko bedzie otwarte więc wypadałoby to zrobić dobrze. W instrukcji jest kolor Tan ale nie jestem przekonany do słuszności tego koloru. Na zdjęciech widzialem coś jakby lekki szary ale może to tylko cień i w rzeczywistości wnęki sa białe.
 9. popatrzę bo sam kiedyś zrobilem A-10 w podobnych, ciemnych barwach
 10. X-20 nie zmyje farb tamiya lub gunze? Model jest pomalowany już. Zobaczę czy zejdzie wodą z płynem do naczyń.
 11. używałem niebieskiej taśmy 3M i po niej zostały mi niewielkie ilości kleju
 12. Czym odtłuścić model przed malowaniem lakierem gloss? Dodam jeszcze, że w kilku miejscach jest klej z taśm maskujących lub widać ślady po taśmach które trzeba zmyć. Czym to zmywać?
 13. Jakimi kolorami pokryć te dwa miejsca? Instrukcja mówi, ze stateczniki to silver a te "poduszki" metalic red. Te kolory jakoś mi nie pasują w tych miejscach. Używam gunze seria H
 14. Z tego co widziałem na zdjęciach ta konkretna maszyna nie była mocno styrana, brudna itd. Preshading troche bardziej jest wyraźna na żywo niż na foto i malowanie wyszło mi tak jak chciałem. Foto na którym się częściowo wzoruje zamieszczę jak będę miał dostęp do laptopa. Będzie jeszcze trochę cieniowania tamiya smoke ale to tak delikatnie aby eyostrzyć efekt światło-cienia i zróżnicować panele. Będę także rozjaśniał lub pociemniał panele wzorując się na zdjęciach.
 15. Druga warstwa. Teraz pora wziąć się za skrzydła.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.