Jump to content

Farby akrylowe ak interactive


kzugaj
 Share

Recommended Posts

Czy ktos uzywal jakie spostrzezenia, problemy jakie zalety?

Czytalem kilka opini i generalnie sa pozytywne. Rozcienczone na tyle ze mozna lac do areo i malowac odrazu. Wszystko fajnie ale na jakim cisnieniu malowac?

Link to comment
Share on other sites

Witam, ak to podobna rzecz do vallejo- do aerografu średnia rzecz- wymaga mimo zaleceń producenta większych rozcieńczeń- wtedy ujdzie, ale krycie diametralnie się pogarsza. W innym wypadku bardzo mocno zasycha na dyszy i pluje farfoclami, ponadto zostawia nieładną powierzchnie. Ponadto musiałem dojść do perfekcji tej farby po długich eksperymentach i szukaniu odpowiedniego rozcieńczalnika- od wódki lepszy jest najnowszy rozp vallejo (pachnie roztworem zmywacza wamodu) czy podobno rozp lifecolor. Idealne rozcieńczenie to już kwestia wprawy- w każdym razie farba problematyczna w użytkowaniu z aero. Niektóre rozpuszczalniki w zbyyt dużej ilości powodują tak jakby wymycie pigmentu i farba traci swoje właściwości kryjące, adhezyjne itd. Zalecam bardzo mocno rozmieszać farbę przed użyciem najlepiej nie przez szejkowanie tylko wsadzenie na wiertarce jakiegoś patyczka- długi pojemniczek bardzo ułatwia taki zabieg bo siła odśrodkowa nie wychlapuje farby. Samo wstrząśnięcie może nie rozbić osadów w buteleczce. Po dużym rozcieńczeniu farba bardzo ładnie pracuje, ale niestety i tak zasycha na modelu na lekką skórkę pomarańczy- można tego uniknąć przez nakładanie bardzo cienkich warstw ale wówczas przy tej jakości krycia to monotonny zabieg. Jeżeli chcesz malować tym pancerkę czy samoloty z kamo, to ujdzie (wówczas możesz brać nieco gęstszy roztwór i nie przejmować się fakturą- do cywili nie bierz bo się mocno rozczarujesz. ps. vallejo i ak są bardzo dobre pod pędzel i b.dobrze maluje się nimi figurki, vallejo wychodzi trochę taniej, a nie widzę różnicy.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Dla wszystkich niedowiarków i sceptyków,kupiłem dwa opakowania Farb Ak 3G kolorystyka dla lotnictwa USA ,powiem jedno REWELACJA jak dla mnie,wygodne aplikatory + rozcieńczalnik AK ,efekt -świetne krycie,wyrazisty kolor szybkie schnięcie na modelu łatwe mycie aerografu i zero smrodu.

Wypróbowalem kilka kolorów i powiem jedno zostają na stalę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.