Skocz do zawartości

Škoda RSO. TP Model,1:72 (żywica)


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znowu.

Przedstawiam kolejnego pokraka-dziwaka.

Pojazd tworzony ewidentnie na niezłej bani lub haju Ferdka Porsche. Kolejny przejaw sinusoidalnych pomysłów jegomościa. Od wykraczających w przyszłość elektycznych napędów po totalne wpadki jak to coś.

 

Model to żywiczny model firmy TP Model,w skali 1:72. Miałem już do czynienia z tą firmą przy okazji Tygrysa VK45.01 (P). Škoda wydaje się być nieco lepszym modelem. Niemniej jednak ocena to weciąż naciągane "3+".

Żywica twarda ale bardzo krucha,zapewne mocno wiekowa biorąc pod uwagę ilość modeli tej firmy na rynku. Odlewy stosunkowo dobrze odlane pod względem technologicznym,bez większych nadlewek ale spasowanie bardzo średnie. Kleiłem lepsze żywice. Fatalne spasowanie kabiny z ramą,mostów z ramą oraz samych kół do mostów osie kół i mostów przesunięte względem siebie o dobry milimetr,może dwa...

Jak pisałem żywica krucha więc została dziura w przednim prawym kole. Kilka razy próbowałem coś z tym zrobić ale wcześniej czy później i tak wychodził kwiatek. Więc odpuściłem bo pewnie doszło by do zniszczenia.

Słupki kabiny baaaaardzo grube ,przez co trudne do osadzenia w nich szyb.O dziwno lepiej mi idzie szklenie w cieńszych słupkach. Tu raczej duży minus mojej pracy w tym modelu.

Dodałem też plandekę z green stuffu. Wyszła średnio ale i tak lepiej niż zestawowa.

Nie wiem jak oni w tym Panzerart robią takie cuda z tego GS

 

Malowanie klasycznie dla mnie baza Tamiya,potem saturacja kolorami AK Interactive. Weathering AK Interactive, Mig,Vallejo

Model ma przestawiać pojazd z okresu Battle of the Bulge....

 

DSCF0464_zpsyus1ewvi.jpg

DSCF0465_zpsabqjjaej.jpg

DSCF0466_zpsvrhr6rgh.jpg

DSCF0467_zpsxmjm27pn.jpgDSCF0466_zpsvrhr6rgh.jpg

DSCF0468_zpstypresgw.jpg

DSCF0469_zpslyxn5lxi.jpg

DSCF0470_zpsujqnyd6m.jpg

DSCF0471_zps01lkrlbv.jpg

DSCF0472_zpsafjp0bad.jpg

DSCF0473_zpsymizcw5y.jpg

DSCF0474_zpsz2ubuvjw.jpg

DSCF0475_zpspwkjjamo.jpg

DSCF0476_zpsmwohfqi7.jpg

DSCF0477_zpstg4cfi4b.jpg

DSCF0480_zpsrrnofrgh.jpg

DSCF0481_zpses5bh5yo.jpg

DSCF0482_zpsrfegnlai.jpg

DSCF0484_zpssesmsalr.jpg

DSCF0485_zps6rsnomeo.jpg

DSCF0486_zpsmj6sf7vz.jpg

DSCF0487_zps8c2amjil.jpg

DSCF0488_zpsvgmqixrz.jpg

DSCF0489_zpsgtq81rp9.jpg

DSCF0490_zpscia8c0p1.jpg

DSCF0491_zpswfg0o9ha.jpg

 

A tak to wyglądało po rozpakowaniu

 

IMG_20170517_183315-1_zpsa13hilop.jpg

IMG_20170517_183431-1_zpsjkb8fi2b.jpg

IMG_20170517_183447-1_zpsm5iewlyc.jpg

IMG_20170517_183502-1_zpszdups9ga.jpg

IMG_20170517_183603_zpssletqqnq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno z takim zainteresowaniem nie obejrzałem galerii. Dziękuję Piotrze za kolejną już galerię ciekawego i nie znanego mi bliżej pojazdu. Miałem mieć kilka uwag.....dopóki nie zobaczyłem punktu wyjścia. W jakości mogliby rywalizować z ACE, tylko w plastiku przynajmniej można podłubać a tu jest krucha i twarda a może i bąbelkująca żywica.

Wielki szacun za robotę i nie narzekaj na słabe oszklenie bo i tak jest super. Jeśli będzie Ci się chciało zobaczyłbym fotkę z monetką albo zapałką, ciekaw jestem wielkości.

Masz rozmach z tymi modelami ogólnie, super robota:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Niestety dziwolągi mi się kończą....zostało może ze dwa,trzy.

Postaram się zrobić fotki z zapałkami lub coś podobnego

 

Co do rozmachu to po prostu efekt rozgrzebywania 2-3 modeli na raz......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.