Jump to content

jerzype

Members
 • Content Count

  601
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Good

Personal Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Warto o swoim istnieniu przypomnieć, galeria z doskoku telefonem bez żadnego upiększania, to tropikalny i powojenny Panhard 178 B cudownego wydawnictwa RPM w królewskiej jak niektórzy mówią 1:72, RPM więc sama przyjemność, dodane trochę rzeczy wiadomo bo z czym do ludzi...:) Zrobione: -błotniki z blaszanym brzegiem -włazy plus wnętrze wieży -wizjery i drzwi otwarte -dodana pokrywa-zaślepka wylotu powietrza -poszerzona osłona jarzma -krew pot i łzy Oznaczenia...takie na jakie zostały kalki, miało być Indochińskie ale chyba jest afrykańskie...ostatnie ja
 2. Czy ktoś może mi tutaj łopatologicznie poradzić, jakie farby te lepsze np tamki lub gunze trzeba mieć by zrobić późne malowanie niemieckie ad1945? Hull red/ brown tamki to wiem, ze pasują, mam, chodzi mi głównie o RAL 6011 (resedagrun) i 7028 w wersji DG III. A może Hataka ta pomarańczowa? Nawet bym kupił ten zestaw Hataka ale nie wiem czy można go mieszać z chemią Tamiya albo MrHobby, dopuszczam też real colors. pozdro
 3. Seb. Italerka to kaszana, ale ... jakoś go musze przecież pomalować i chce prawidłowo a nie zamierzam już robić kolejnego tygrysa z Tunezji a tego przecież nie wyrzucę, detale to jedno , malowanie drugie. Widziałem sporo zdetalowanych tygrysów z Tunezji ... pomalowanych nieprawidłowo, w ich przypadku wydanie kilku stów na dodatki też nie miało znaczenia. Nie będe mówił o weaetheringu już. Ja nie inwestowałem w gniota kupionego przed laty ale chce pomalować tak jak mi się podoba:)
 4. Krzysztof. Potrzebuje Twojej pomocy w kwestii malowania dwu pojazdów z Afryi i pisze tutaj bo to może się komuś przydać:) 1. Pierwszy to stary D Tamki, pytanie jak wóz mógł wyglądać zaraz po operacji Crusader, będzie 8 lub 813 (ta z czarnym środkiem) bo nie mam innych kalek. Czy możesz mi jako skarbnica wiedzy i posiadacz wielu publikacji, polecić jakieś fotki albo choćby poradę jak te czwórki mogły wyglądać po operacji Crusader? Zastanawia mnie ciągle czy mogły być pomalowane jednolicie czy wtedy nadal były mazane błotem na szarym. Proszę napisz mi w jednym zdaniu jak go pom
 5. 10/10 Świetny jest, ta zapałka to zwykła czy taka duża?
 6. Największy minus modelu to.... kłamstwo, że to drugi model w życiu. To fizycznie niemożliwe by zastosować tyle technik na raz w miare udanie, jak maskowanie, wash, brudzenie czy nawet kładzenie kalek. Pisze jako modelarz z nastoletnim stażem. Nie bardzo wiem czemu takie kłamstwa mają służyć, dowartościowaniu? Model fajny i fajnie widać silnik tatry, też robie 234/4 w 72 z wnętrzem.
 7. Ale zwis!:) Poza nimi to kolor za ciemny, model ginie i domaga sie washa
 8. jerzype

  M3 Stuart

  fajny jedyne co to bym nieco podkreślił detale rozjasneniami i washem ale na plus ze nie ma zbytnich obić ani nie jest komiksem.
 9. Wspanialy absolutnie rewelacyjny model...te detale z malowaniem to robota na 20 minut,dwa dni..dla sklejaczy z pudla ktorzy tu dominują to wazne bo oni glownie malują, nie dziw sie ze wiekszosc to mowi. Ja jesyem gdzies pomiedzy, przy modelach duzo robie sam i...wiem że te poprawki malowania to minuty przy budowie trwajacej miesiące. Wielki szacun. To jest prawdziwe modelarstwo najwyzszych lotów.
 10. Nie wiem,może jest..to miejsce konstrukcyjnie jest bardzo dziwne ale siatka to dobre rozwiązanie ja chwilowo przerwa od 1939, mam już 7tp w dwu wariantach i parę innych. W przyszłości ruszam z vickersem dw więc może siatka będzie?
 11. Tak.zdecydowanie za ciasno. Tyle samo miejsca by wyszło gdybyś dał każdemu oddzielna równie ciasna gablotę. Ftemat fajny i dlatego plus że to nie kolejny pz... Tylko jakaś koncepcja była:) no i tabliczkę bym zmienił na czarną i dał tytul jakiś;)
 12. Racja...jak taki kozak warsztatu bierze się za modele to będzie się działo! Pozdro
 13. Bardzo spoko to wygląda.model żyje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.