Jump to content

Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556), Eduard 1/48

Nerdi
 Share

Recommended Posts

Witam.

Prezentuje wszystkim mój ostatni model - Supermarine Spitfire mk.IXc RF-G (BS556) w skali 1/48. Został zbudowany w oparciu o zestaw Eduarda w wersji weekend, detale żywiczne i fototrawione oraz kalkomanie kagero. Był to mój pierwszy tak duży projekt, w którym zmierzyłem się po raz pierwszy z żywicą i blachą. Podczas pracy nauczyłem się wielu nowych dla mnie technik i sztuczek . Prace nad modelem trwały ponad 7 miesięcy, i moim zdaniem model prezentuje się dobrze .

Ogromne podziękowania dla pana Arkadiusza Walerowicza za pomoc w organizowaniu dodatków i rady podczas budowy i dla Mateusza Zapotocznego za zdjęcia modelu.

A tak się prezentuje model:

IMG_9924.jpg

IMG_9925.jpg

IMG_9933.jpg

IMG_9939.jpg

IMG_9926.jpg

IMG_9928.jpg

IMG_9927.jpg

IMG_9931.jpg

IMG_9932.jpg

IMG_9935.jpg

IMG_9937.jpg

IMG_9930.jpg

IMG_9929.jpg

IMG_9949.jpg

IMG_9946.jpg

IMG_9951.jpg

A poniżej link do relacji z budowy.

https://nerdimodels.wixsite.com/warsztat/1-2

Fajny, chociaż nie uniknąłeś paru drobnych błędów, bo pewnie nie miałeś w ręku książki Matusiaka gdzie jest siedem zdjęć tej maszyny.

Z takich ogólnych: Klapy srebrne od wewnątrz. Wnęki podwozia w kolorze spodu. Łom nie był czerwony. iZagłówka nie było. W początku kariery nie miał zewnętrznych kaemów. Klapy miały tylko dwie pozycje: schowane, albo wysunięte na ok. 90 stopni.

Edytka:

Czarne linie na skrzydłach były zamalowane przez rondel. Najpierw linie malowano, potem znak. Znak na górze zresztą za mały, na dole w złej pozycji.

Edited by Guest