Jump to content

letalin

Members
 • Content Count

  1,910
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To zaleźy. Bawiłem się w zgadywanie następnego zestawu AH i był to mój drugi wybór. Po P-36 i równo z P-51B/C. Mnie ta nowość bardzo ucieszyła, po otwarciu maila od AH czułem się jak dzieciak, który dostał drogi prezent. Mnogość kamuflaży i użytkowników, dający więcej możliwości i ciekawszy nawet niż Mk.Ia. Polskie z 309 i 318 sqn, greckie, tropy z Birmy i Afryki, intrudery, klasyki w dwóch różnych kamuflażach (temperate z początków produkcji i day fighter np. z lądowania w Dieppe), dla abitniejszych po małych przeróbkach Sea Hurricane i Mk.IIa i IId z częściami od innych zestawów. Dla każdego coś innego. Pierwsze wypusty nie mają żadnych podwieszeń, które mam nadzieję pojawią się niebawem, bo wypraska jest na to przygotowana. W zasadzie mogę kleić do końca świata same AH:)
 2. Ramy oszklenia wieżyczki nie powinny być czarne?
 3. Też tego drobiazgu nie zauważyłem😁 Modelarsko bez fajerwerków, ale jako vintage ortodoksyjny jest OK. Lakier bezbarwny matowy to zły pomysł. Lepiej moim zdaniem wygląda satynowy.
 4. Okazało się, że ktoś wrzucił na scalemates Spitfire, ale pomylił skalę. Póki co Tamiya nie wydaje nowego Mk.I w 1/72.
 5. Prawie łotewski. Co do admirała Horthy'ego, którego obśmiałeś na innym forum, to pewnie się jeszcze bardziej ucieszysz, jak się dowiesz, że kraj bez dostępu do morza miał nie tylko admirała dowodzącego potężną flotą, ale również pancernik. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/SMS_Szent_István
 6. Fine Molds jest b.dobry, ale Tamiya będzie łatwiej dostępna i tańsza. Do tej pory nie kupowałem Mietków, a Tamiyę wezmę.
 7. Solo! Dobrą nowinę przynosisz! Popularny temat, a doskonałego modelu nie ma. Po tym co pokazali w 1/48 jest duża szansa, że zaspokoi moje oczekiwania. A za parę dni Tamiya wydaje Bf 109G w królewskiej skali! I bedzie też przebojem.
 8. Igły są kruche. Próba zgniatania skończy się z dużym prawdopodobieństwem popękaniem igły i szansa na to mała, że operacja się uda.
 9. Cena Miryi mnie zabiła. No nie kupię, chociaż do tej pory wszystkie transportowe giganty łykałem. Poczekam na okazję;)
 10. Tu nie chodzi o Me 109G, bardziej o to, że to Tamiya. Trzeba mieć.
 11. Zostałem architektem z Rzeszowa:) W Rzeszowie nie byłem od 1984 roku.
 12. Dobre to! Jeździ? A jak rozwiązałeś sterowanie? Kabla nie widzę.
 13. Pojechać po modelu zawsze można:) Po Tobie nikt się nie ośmieli, bo administracja czuwa:) Znalazłem pewne wątpliwości: Moim zdaniem podział białoczarnego malowania skrzydeł przebiegał w osi symetrii kadłuba i to co proponujesz nie wydaje się prawidłowe na pierwszy rzut oka. SH podaje w instrukcji do zestawu 1/48 właśnie taki sposób rozgraniczenia. Trzeba to zweryfikować w pewniejszych źródłach. Z subiektywnych wrażeń: Taki ciemny łosz mi nie pasuje. Lubię kartonówki, ale tu był wybór.
 14. Maszyna brzydka, ale charakterna. Teraz mu Roca daj do towarzystwa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.