Skocz do zawartości

VW Golf mk1 - Fujimi 1:24


Okti

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny projekt to Golf jedyneczka. Firma Fujimi. Mam zamiar go odpicować, czyli shown & shine.

 

Plany:

*Wybebeszone wnętrze

*Klatka, kubełki

*Dużo chromu na zewnątrz

*Gleba z BBS'ami

*Otwierana tylna klapa i szyberdach(fujimi udostępniło taką możliwość)

 

Narazie pomalowałem na czarno deske rozdzielczą, potem domaluje szczegóły. Jeszcze pomalowałem grill, oczywiście na 2 lampki ze znaczkiem, troche nie pasował, ale doszlifowałem troche i jest git. Wyciąłem szyberdach. Pomalowałem także tylny zderzak, a przedni troche odstaje, więc muszę poprawić. Trochę fotek:

 

th_PICT0031.jpg

th_PICT0008-1.jpg

th_PICT0009.jpg

th_PICT0007-1.jpg

 

A ma wyglądać tak:

 

th_Ciemneblue.jpg

 

Kolor juz zakupiony:

 

th_PICT0010-1.jpg

th_PICT0011.jpg

 

*usunąłem obrysówki

 

th_PICT0078.jpg th_PICT0076.jpg

 

*Usunąłem mocowania na kanape w boczkach drzwiowych

 

th_PICT0062.jpg th_PICT0084.jpg

 

*Małe podpórki pod płaską podłogę z tyłu

 

Przed:

 

th_PICT0092.jpg

 

Po:

 

th_PICT0095.jpg

 

No i na to podłoga. Potem poszpachluje łączenia i w przyszłości będzie flock ;) I oczywiście klatka.

 

th_PICT0100.jpg

 

Podwozie w podkładzie, kilka elementów pomalowanych. I strasznie mi się narazie to podoba i się własnie zastanawiam, bo docelowo całe podwozie miało być w kolorze budy(oczywiście niektore elementy w innym kolorze) a nadkola białe. I myśle jak to pomalować

 

th_PICT0016-1.jpg

th_PICT0015.jpg

th_PICT0013-1.jpg

 

Proponuje ktos jakiś kolor do wnetrza?

 

A więc felgi już wybrałem, przyłożyłem i widzą mi się. Przymiarka bez zawiechy, ale planuje taki set up jak jest na fotkach

 

th_PICT0823.jpg th_PICT0822.jpgth_PICT0829.jpgth_PICT0827.jpg th_PICT0825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A więc mały apdejt. Dorobiłem ścianke, odzielającą kabine od komory silnika. Żeby ładnie wyglądało to poszpachlowałem i skopmonowałem z wnętrzem, aby były łagodne przejścia. Wyglądało to tak:

 

th_PICT0885.jpg

 

Jako, że przód trzeba było zglebić, rzeźbiłem na początku przednie amortyzatory, ale gleba była za mała :P Aby osiągnąć odpowiednią wysokość musiałem zrobić nowe zawieszenie. Tutaj tez trzeba było trochę porzeźbić. Teraz jest na ośce:

 

th_PICT0882.jpg th_PICT0881.jpg

 

Przyszedł czas na klatke. Co chwole sie wkur***łem, bo a to nie dało sie skleić, a to nie równo, jak już było dobrze rozlatywało się...Ale jakoś doszedłem do końca i jest git moim zdaniem. Grubośc jest idealna, na zdjęciach może troche za grubo, ale w rzeczywistości miodek

 

th_PICT0937.jpg

 

No i wczoraj pomalowałem wnętrze, podwozie w kolor.

 

th_PICT0959.jpg th_PICT0958.jpg th_PICT0955.jpg

 

Na podłodze jest neirówno, ale tam będzie flock, więc nie ma problemu. Będzie także w "bagażniku". Klatke pomalowałem na srebrno i wygląda moim zdaniem dobrze. Jestem jak narazie zadowolony ;) A nadkola jeszcze dziś będą białe.

 

th_PICT0965.jpg

th_PICT0961.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek Jak już to na BBS RS, 3 częściowe, kute. Mam takie także do modelu, ale sa zbyt obadane i chcialem, aby golfina czymś się wyróźniała, więc stoi na Prosiakach, które pasują idealnie wg.mnie ;)

 

Tak wyglądają BBS RS:

 

http://www.ckadett.de/felgen/bilder/damals/9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A więc modelik jest już pokolorowany . Jest już po bezbarwnym, bez polerki jeszcze. Listwy boczne i ramki pójdą w chrom jak coś ;) I różne detale. Fotky:

 

th_PICT1198.jpg

th_PICT1197.jpg

th_PICT1174.jpg

th_PICT1173.jpg

th_PICT1168.jpg

th_PICT1167.jpg

th_PICT1166.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc model jest na dokończeniu, a raczej był. Ładnie fifarafa se go wypolerowalem:

 

th_PICT1260.jpg

 

 

Zadowolony wziąłem się za maskowanie i chromiki. Ładnie pomaskowałem, pomalowałem. Odklejając przewidywalem, że pojawi mi się uśmiech na mordzie, a tu :bip: ;| Mega zonk. Generalnie próbuje ukryć me, że tak powiem zdenerwowanie. Tak to wygląda:

 

th_PICT1274.jpg

th_PICT1271.jpg

th_PICT1270.jpg

th_PICT1268.jpg

th_PICT1267.jpg

 

Nie wytrzymam:

 

:bip: mać, co za jebana taśma Tamiyi, :bip: no cały efekt mi zjebał sie ja pierdole no :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego do DOT'a z tym, i nie rób rat'a bo pomysł miałeś dobry, wkrótce to i jak biorę się za MK1 , więć kolego do roboty... Czasem tak bywa że trzeba robić jedną czynność kilka razy ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest tym sprayem, słabiutko trzyma się powierzchni i tu raczej wielkiej winy nie ma taśma. Wydaje mi się że powinieneś wcześniej pokryć model lakierem bezbarwnym lub sidoluxem, może by się tak nie stało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.