Skocz do zawartości

T-62 - Wojna sześciodniowa. ESCI/Italeri,1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeden z dwójki "testowych" modeli czołgów nazwijmy to,nowoczesnej techniki. Odskocznia od drugowojennej tematyki .

Niestety model na tę odskocznie wybrałem najgorszy z możliwych

Stareńki zestaw ESCI ,który tylko z daleka przypomina T-62. Wystarczy spojrzeć na jakikolwiek inbox zestawu.

Plusów oprócz tego ,że jest na rynku nie ma. Może tylko,że die cast dostępny czasem na allegro jest jeszcze gorszy

Tak więc minusy:

-wszystko!!!!

Wieża ma delikatnie mówiąc niepoprawny kształt. Cały dolny obwód to tony szpachli . Działa nawet nie miałem zamiaru instalowac zestawowego stąd też kupiłem toczoną lufę Armo. Swoją drogą średnica przy przedmuchiwaczu jakaś nie dotoczona. Ale cóż,też jedyna dostępna na szybko.

Koła to w ogóle kpina jakich mało. Nie wiem jakich materiałów używali tworcy modelu ale powinni zmniejszyć dawki prochów bo im szkodziły.

Tak więc jedyne co mogłem zrobić nie pchając się w koszta przy tak beznadziejnym modelu,to skok na koła od T-55 z PST. Też nie najlepsze ale lepsze niż zestawowe. Swoją drogą żałuję ,że nie kupiłem koł na allegro do T-55 żywicznych bo akurat były tanio dostępne.

Gąsienice zestawowe ,z tym,że gładkie od wewnątrz. Dlatego też od gąsienic z T-55 (znowu) odciąłem zęby i dokleiłem je do ESCI.

"Reszta jest milczeniem" ,zgodnie z Shakespeare'em

 

Malowanie na lakier do włosów (spodobało mi się) choć jak napisał mi przy PT-76 skala ciężka do tej techniki. Rdzawy podkład Tamiya XF79,piaskowy Vallejo Iraqui Sand,zielony AK Interactive. Weathering AK,różne pigmenty.

 

Jak pisałem to tani model do przymiarki nowoczesnych pojazdów zanim spartaczę droższe Modelcollecty,Revelle itp. ale można mi dokopac ...

 

vCfSw84.jpg

fTov1nG.jpg

shD06xz.jpg

3cQmlpe.jpg

YWjHEdQ.jpg

Sp4Y8JO.jpg

RWWu8DS.jpg

Xxa2nce.jpg

EKZd7j9.jpg

Xxa2nce.jpg

HW7Niwo.jpg

yZQVzjR.jpg

J4MjIum.jpg

bNYBgdg.jpg

LzW1MTa.jpg

3cQmlpe.jpg

TtZSupP.jpg

PdyGGkc.jpg

DFn1mx5.jpg

x3q4faL.jpg

JqL6wG7.jpg

fBOUvQm.jpg

sbITlEz.jpg

 

 

W razie czego tu jest inbox tego modelu

https://www.mojehobby.pl/products/GULF-WAR-25th-Anniversary-series.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo wycisnąłeś z tego zestawu. Koła zdecydowanie lepsze. Efekt odchodzącej farby w tej skali dla mnie niesamowity. Odpryski i kurzenie też fajne nie przesadzone, chociaż dodał bym trochę pigmentów na górę gąsiennic pod błotnikami. Jak najbardziej możesz zabierać się za współczesną pancerkę. Co następne z tych Modelcollectów i Revellów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny po XXX-xx /xxx jest T-80BV.....Pewnie rejon Grozny.. ( te x'y to wiesz co to jest bo co pokazywałem

Pigmentu troszkę podsypię na gąski albo użyję sand deposit....i może troszkę w zakamarki błotników ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.