Skocz do zawartości

Czołg T-34-85 firmy Maquette


Miecioiwino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dowiedziałem się o konkursie od jednego z moich kolegów który też bierze udział w tym konkursie. Pomyślałem że mogę spróbować swoich sił (w końcu musi być ten pierwszy konkurs) mimo iż jestem początkowym modelarzem, nie liczę na wysokie miejsce lecz chciałbym żeby moją pracę ocenili też inni. A co do tego modelu muszę się do niego przyłożyć podwójnie gdyż obiecałem mojej dziewczynie że dam go po konkursie. Więc jeżeli chodzi o motywację mam tą sprawę załatwioną. A teraz do rzeczy zajmę sie modelem firmy Maquette T 34-85. Po ogólnych przeglądzie myślę że czeka mnie trochę więcej poświęcenia czasu nad pilnikiem i papierem ściernym, ale co tam wszystko da się przecież zrobić

 

Mój ,,in-box''

 

45e1927ebe6e0d49m.jpg

 

 

 

Pierwsze wycinanie i początek obrabiania

 

46ed7831076aad20m.jpg

 

 

 

Pomalowanie części modelu (na krawędzie kół pójdzie czarna farba)

 

d258c8efe9a3a583m.jpg

 

 

 

 

Niedługo więcej zdjęć. Co o tym sądzicie??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywnie i fajnie...

Jest to model pochłaniający nerwy i dużo czasu ale jak widać dajesz radę i to z dobrym efektem. Jeśli możesz to napisz coś, ogolnie o składalności tego "teciaka".

Malowanie polskie (LWP)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kolejne dni pracy zapowiadały sie dość ciekawie, lecz to było tylko złudzenia. Doszedłem do prac nad górną częścią czołgu gdy po wycięciu rur wydechowych silnika i ich osłon zobaczyłem iż dziury przez które mają wychodzić owe rury jest .... właśnie, nie ma jej i to nie jest żadna nadlewka po prostu zamiast dziury jest porządny kawałek plastiku tak jakby nie miało jej tam być. po uważnym przejrzeniu instrukcji i pomocy w internecie po prostu zrobiłem ta dziurę i okazało się że wszystko jest ok.

 

A więc kilka fotek

 

3c557da4d8caab65m.jpg

 

 

a18fb35cf0417f98m.jpg

 

 

ahhh tu te felerne rury

9ef64311ceec258dm.jpg

 

 

 

 

A tak wygląda i czeka na pomalowanie i nie wiem czy nie zrobię do niego silnika gdyż zrobiłem mu widok na silnik.

 

 

4c77d6a111f3c834m.jpg

 

 

 

Co o tym sądzicie a i jeszcze muszę go podszpachlować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudctwo totalne według mnie.

 

Jeżeli coś się krytykuje, to warto to uzasadnić. Tłumaczenie, że nie podoba mi się, bo nie - jest według mnie śmieszne. Jeżeli kolega Miecioiwino zrobił coś źle, to mu konkretnie podkreśl co.

 

Według mnie model całkiem dobry. Poczekajmy na malowania. Jakość zdjęć też dość dobra (używaj jednolitego tła, wyostrz fotki, bo są rozmaczane). Pracuj dalej nad modelem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może mi powiecie że odbiegam trochę od tematu ale nie mam weny twórczej na składanie pojedyńczych gąsienic więc pomyślałem nad jakąś podstawką pod model. Poniższe zdjęcia prezentują mój pomysł na podstawkę który zaraz opiszę.

 

A więc mam z jednej strony wyłamaną podstawkę więc pomyślałem że będzie z tego efektowny lej po bombie, co wy na to?? (a pro po czy może mi ktoś podrzucić materiały dotyczące wykonania leja po bombie a dokładnie jakie ma ono barwy)

 

Prosze oto zdjęcia, co wy na to?

 

8878456f57c4ba59m.jpg

 

 

 

45bd41fc431bbf6bm.jpg

 

 

 

394ffd0a787d996bm.jpg

 

 

 

Oczywiscie nie jest ona skończona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz robić bitwę, to ja mam dla ciebie propozycje:

-wywal tš podstawkę i zrób większš dioramkę

-kup sobie jakis zestaw albo dwa nacierajšcej piechoty i poustawiaj ich wokół czołgu (ze niby atakujš)

-przydałyby się jeszcze jakie drzewka, i możesz je fajnie zdewastować (np.dziury po strzałach)

To by chyba całkiem "smerfnie" wygladało

 

Ps. i może z jednego ruska położyć trupem na ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem troszkę koncepcję dzięki trafnej uwadze Majorka (spoko kumpla) za którą dziękuje. a więc

co do zmian:

 

 

- nowa większa podstawka (dopiero sklejona )

 

a0b8d936aae47d92m.jpg

 

 

 

 

- i dodam może wszystkich lub może tylko dwóch żołnierzy gdyż pasowali by mi do kontekstu (żołnierz z panzerfaustem oraz ten który kuca) zresztą się zobaczy a poza tym liczę na was.

 

 

7af82e740b24d256m.jpg

 

 

a wiec in box żołnierzy

 

be10965892145f79m.jpg

 

f4364d55776174c8m.jpg

 

6d85c82ebe3dc14cm.jpg

 

31ada2f6bd86d515m.jpg

 

d552f7f4160fa3dfm.jpg

 

72070d05a81be191m.jpg

 

 

 

Z miłą chęcią przyjmę komenty na temat mojej koncepcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z Niemcami. Proponuję zrobić T-34 ktory przejeżdża, a zza jakiegoś murku czai się dwoch Niemcow. Tak jak powiedziałeś, jeden z panzerfaustem, a drugi go ubezpiecza. Ewentualnie można by użyć jeszcze tego co chwyta za ramię (drugi od prawej na okładce pudełka)

 

Ciekawą dioramę widziałem kiedyś, mianowicie: 3 albo 4 Niemcow (jeden posiadał Panzerfausta) maszeruje swobodnie obok spalonego przez siebie T-34/85.czołg trafiony był dwa razy w prawy pancerz, włazy pootwierane, w kilku miejscach przerdzawiony od ognia i warunkow atmosferycznych. Całość w letnim otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.