Jump to content
Kermit

[in-box] FW190D-9 (Hobby Boss, 1:72)

Recommended Posts

Niedawno zakupiłem taki sobie model: FW190D-9, skala 1:72, firma Hobby Boss. Właściwie kupiłem go tylko dlatego, żeby przekroczyć wartość zamówienia dla darmowej przesyłki. Kosztował mnie więc jakieś 20 PLN.

Wszystkie poniższe fotki są miniaturkami; po kliknięciu pojawi się większy rozmiar

e974d8f9265b0188med.jpg

Generalnie nie znałem tej firmy, lecz gdy otworzyłem pudełko, zamurowało mnie. O kolorowych instrukcjach to już słyszałem:

2116e1cfb4b4df8am.jpg 6bbc11a6e0d0e269m.jpg

Natomiast największe zdziwienie spowodowały wypraski umieszczone w takich formach:

51374755b21d03ebmed.jpg

Zdjęcia samych wyprasek:

4db384560c2a725bm.jpg f767918a421b381em.jpg 18f6a0e838237130m.jpg be819a6a425d7a89m.jpg be7d731c317e0a6cm.jpg c94eb10e773e607em.jpg 8a8d2ad02b450cc8m.jpg

I na koniec kalka - tutaj natomiast na początku miałem małe rozczarowanie - nie ma swastyk. Jak się później zorientowałem, firma bardzo ciekawie ominęła problem swastyki (być może u nich zabroniony w drukowaniu) - na instrukcji jest tylko miejsce, gdzie ona powinna być, natomiast na kalce każda swastyka składa się z dwóch części - nr 11:

901e9e8e55fe8a65med.jpg

Po przyjrzeniu się modelowi widzę wgłębne linie podziału blach, właściwie nie widziałem nadlewek czy śladów po wypychaczach. Kadłub, jak widać, już jest w całości (nie składa się z połówek), podobnie jak skrzydła. Model jest jak na razie w poczekalni, więc nie wiem, jak będzie wyglądała jego budowa.

A może ktoś z Was ma już jakieś doświadczenia związane z tą firmą?

Pozdrawiam

Nie namęczysz się przy składaniu... z tego co widzę to nawet kokpity nie da się zwaloryzować . A kolorowe instrukcje wrzucają zawsze do zestawów od eduarda...