Skocz do zawartości

Jaki model wojskowy na początek?


XwojtasX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też polecam zvezde dla początkujących modelarzy,modele w skali 1:35 są dosyć tanie.Mi sprawiły wiele frajdy np T-72 piękna maszyna

Koszt takiego zestawu 45-50 zły a model jest okazały,również na początek mogę polecić T-55 italerki może nie jest to cud odwzorowania oryginału ale zestaw tez fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składałem T-34 w skali 1/72 bodajże firmy revella ale nie jestem pewien.

Model bardzo fajny i łatwy do złożenia

Polecam też Sd.Kfz.181Ausf.E skala 1/72 firmy Dragona za jakieś 25zł. Tu w tym tygrysie są gumowe gąsiennice bo plastikowe na początek mogą ci nie wyjść tak jak trzeba (co prawda sam nie umiem jeszcze dobrze (kleić gąsiennic) i przez to możesz sięzniechęcić do modelarstwa Ale tą decyzje jaki model wybierzesz pozostawiam tobie Powiem jeszcze jedno że oba modele bardzo fajnie się kleją

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah a ja Ci polece cos prostego w 1/48 z tamki

Dobre wywazenie ilosci detali / spoko cena

i skleja sie to to przyjmenie - wlasciwie sklada

i super zeby stwierdzic czy chce cos wiekszego /1-35 czy mnijeszgo jak 1/72.

a co do modelu wybierz cos co Ci sie podoba

zebys mial radosc widzac jak powstaje na oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejałem kiedyś 1:72, po bardzo długiej przerwie od razu ( nie wiedząc początkowo co to wash, filtry, suchy pędzel) wskoczyłem na 1:35 i uważam, że właśnie na takiej skali można nauczyć się kleić. Modele w tej skali nie wszystkie są bardzo drogie. Do stosunkowo tanich zaliczają się , jak napisano wyżej Italeri/Zvezda, tanio można też trafić Academy i Alan, a na portalach internetowych starocie Tamiyi , gdzie koszt modelu tamiyowskiego zamyka się w kwocie 60 złotych. Oczywiście jeszcze do tego spokojnie można ze 60 złotych dodać na zakup farb, suchych pasteli, klei, pędzli itd, ale czego nie zrobi się dla klejenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega chce sklejać pancerkę, to z czystym sumieniem proponuję skalę 1:35. Mimo iż ma to być jego pierwszy model niech sprobuje, czegoś z lepszej połki. Kupienie jakiegos złomu polskiej firmy gwarantuje trudności w montażu, ktory i tak dla nowego modelarza będzie czarną magią. Proponuję model Italeri:

http://www.webkits.com.br/news/articlefiles/357-ita225.jpg

http://www.hokimodell.hu/images/2510.jpg

http://www.hokimodell.hu/images/2505.jpg

Modele bajecznie tanie, łatwy montaż i idealny początek modelarstwa. Kolega nauczy się sklejania modeli, a nie jak w przypadku "rodzimych" firm kombinowania żeby wystarczyło części (czytaj T-60 RPM) albo wiadra szpachli. Jeśli kolega podejdzie do modelu z gory z nieszczęśliwą miną: "bo i tak to będzie złom" - to nie ma szans żeby model dał mu satysfakcje. Kolega nie ma zamiaru wydawać pieniędzy na blachy, żywice i metalowe lufy, gąski więc śmiało niech inwestuje w dobry model. Chce większy efekt to skala 1:35. Części łatwiejsze w obrobce. Najlepiej wybierz się do modelarskiego i popatrz na konkretne pojazdy: niemieckie , amerykańskie ktory cię interesuje??? Wtedy warto zastanowić się nad firmą. Kupując Tigera, Panthera masz kilka firm do wyboru: Tamiye , Dragona, Italerkę. I nie przesadzajmy, że wydanie 30-40 zł więcej na model to już przesada. Jestem zdaniam, że lepszy jeden model porządny niż dwa gorsze na ktore nowy modelarz nadenerwuje się, naprzeklina, że nic nie pasuje do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XwojtasX moja propozycja jest taka. Jak koledzy proponuję kup sobie prosty model samolotu w skali 1:72. W tej skali jest stosunkowo niewiele elementów i jest dość tania. Postaraj się go skleić jak najdokładniej i najczyściej. Jeśli nie wyjdzie lub Ci się to nie spodoba to nic się nie stanie nie stracisz nie wiadomo jakich pieniędzy.Jeśli wyjdzie to radocha i możesz spróbować inny model. Potem z czasem przyjdzie pora na próby malarskie. Ja tak zaczynałem. Przez 16 lat sklejałem właśnie modele samolotów w skali 1:72 i dzięki nim nauczyłem się dokładnie i czysto składać modele. Potem przeszedłem na pancerkę w 1:35 i w tej chwili sklejanie tych modeli jest naprawdę łatwe i przyjemne. Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Zastanów się co Cię interesuje, lotnictwo czy wojska pancerne bo jeśli nie będziesz miał serca do tego co robisz to nic z tego nie będzie. Życzę Tobie powodzenia i dużo radości z efektów swojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.