Jump to content
zimnylm

Czarna Perła Zvezda

Recommended Posts

Witam wszystkich długo zastanawiałem się czy zakładać warsztat bo nie jestem doświadczonym modelarzem i mój okręt będzie daleko odbiegać od ideałów budowanych przez kolegów "zawodowców" ale pomyślałem że wszelkie uwagi sugestie ewentualne komentarze pomogą mi w budowie i malowaniu. Proszę tylko nie wyśmiewać mnie bo jest to model który buduję pierwszy raz od 20lat.

f3207fd1fdf547acmed.jpg

Oto pierwsze próby malowania.

64e77eaea0b25657med.jpgfcde9e9b6153e9a4med.jpg

ostatecznie pokłady wyszły tak.

e912c108660ca526med.jpg

1ab04da49080abadmed.jpg

41f5d3401e5e9a4fmed.jpg

A tak wyszły mi armaty jeszcze nie dokończone malowanie bo nie bardzo wiem jak postarzeć lufy i koła, same koła chyba bym przemalował na ciemniejsze ale nie mam pomysłu może ktoś coś podpowie.

aeb7a9dbcc6bb733med.jpg

Obecnie czekam na diody i szykuje statek do położenia instalacji

4819b37d2cea9f90med.jpg

9ecf443cfdb5e5a3med.jpg

3mam kciuki

Pokłady wyszły bardzo fajnie. Poprawił bym jednak lufy. Widać dość wyraźnie łączenie z wytłoczki. Zeszlifuj je, będzie ładniej.

Do postarzenia luf wybrał bym metodę suchego pędzla i mieszankę farb: szara + jakiś metaliczny kolor np mosiądz.

Dzięki za radę. Lufy armat takie są tylko na dolnym pokładzie te które znajdą się na górnym lepiej obrobilem. Co do postarzania to zaraz będę domawial farbki to poszukam jakiejś złotej i srebrnej w metaliku

Witam na razie pracę utknely w martwym punkcie bo mam dylemat co do koloru kadluba. Zastanawiam się nad zmianą z jednej strony ten kolor nawet mi się podoba ale z drugiej jakoś nie bardzo przypomina oryginał z filmu 4b01bc49b32116b7med.jpg

Edited by Guest

Puki nie umyje kadluba pracuje nad galionem i kilkoma ozdobami z rufy statku.6de74ada944d1f31med.jpg

13eabb620357ce72med.jpg

Ja patrząc na te zdjęcie KLIK próbowałbym tak:

- baza czarny mat albo surfacer 1500 black

- marmurek z koloru Nato Black i trochę brązu gdzieniegdzie

- na całość Nato Black

- zacieki "imitujące sól"

Jak patrze na zdjęcia z filmu to brązowego raczej tam nie widzę, bardziej odcienie czerni + zacieki z jasnoszarego/brązowego

Dzięki za podpowiedz. Wczoraj trochę kombinowalem z kolorami i najpierw napisałem siwy podkład na to czarną olejną ale jak scierałem to i tak wychodził brąz(chyba ma jakiś słaby pigment) potem pomalowałem siwy podkład na to szarą bazę po wyschnięciu naniosłem czarny packtry i wycieralem jeszcze świeżą farbę chusteczkę nawilżoną w wodzie. Oto jak wyszło co o tym sądzicie? 0c1d744e2dec8a29med.jpg