Skocz do zawartości

Hawker Hurricane MK. IIC Academy


redhot12

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z umową (http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=6119) zakładam wątek w którym będę ukazywał przebieg prac nad modelem Hawker Hurricane MK. IIC firmy Academy oraz zapewne będę miał wiele pytań w sumie już mam jakieś w głowie. Dziś chciał bym umieścić instrukcje do ów modelu i zadać póki co jedno pytanko.

 

Skany instrukcji:

Strona 1 85061761sm1.th.gif Strony 2-3 23ty5.th.gif Strony 4-5 45bs9.th.gif Strony 6-7 67in9.th.gif Strona 8 29777239xo0.th.gif

 

Dodam iż wybieram malowanie nocne (to drugie).

 

Zgodnie z instrukcją jutro chciał bym się zabrać za kokpit i tutaj moje pierwsze pytanie a w sumie dwa pytanka:

1-Całą kabinę pomalować na jasny zielony? I ewentualnie według własnego uznania niektóre elementy na inne kolory tzn. w miarę "normalne"

2-W instrukcji light green jest oznaczony jako FS34226 natomiast jak sprawdzałem to mnie się zdaje że light green to 34227. Sami to oceńcie:

 

http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=34226

http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=34227

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit Hurricane pomaluj kolorem RAF interior gray-green . Pactra produkuje ten kolor o numerze A117.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kokpit to odpowiedni jest Hubroll 78.

Nawiasem mówiąc fajny model, niedawno go zrobiłem.

Dokupiłem mu kalki Techmodu i dałem mu malowanie 213 Sqn RAF

pod El Alamein - takie jak lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit Hurricane pomaluj kolorem RAF interior gray-green . Pactra produkuje ten kolor o numerze A117.

Chyba wybiorę pale green model master, zapewne zasadniczo się nie różnią, a najbliższy sklep modelarski mam 20 km.

 

Dziś pierwszy dzień prac miałem dość mało czasu ale co nieco zrobiłem:

 

37667845hv3.th.gif

 

Co sądzicie gdybym teraz te elementy "wykąpał", następnie pomalował tzn. nie cały model ,tylko kabinę na zielono, śmigło i deskę rozdzielczą na czarno następnie jutro szczegóły kabiny dopieścić i na skraje śmigła kolor żółty?

 

PS

Szkoda że wybrałeś zestaw Academy - Revell był by zdecydowanie lepszym materiałem wyjściowym do zbudowania poprawnej repliki .

 

Nie chcę przesadzać, ja po prostu chcę złożyć model, który będzie ładnie wyglądał i będzie w miarę poprawny z rzeczywistością.

 

Ale wielkie dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie będę sklejał połówki skrzydeł i korpusu samolotu i tu przychodzi problem z którym zawsze mam problem jaką technikę obrać tzn. cyjanek lekko w nadmiarze i go zeszlifować co w sumie jest dośc trudne aby odpowiednią ilość kleju położyć czy po prostu skleić a później jakoś szpachelką? Jaki sposób polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych technik wymaga szlifowania. Zrób jak Ci wygodniej.

 

Również korzystając z "normalnego" kleju do plastiku, można go dać w nadmiarze, a jak wyschnie to zeszlifować. Lepiej jednak starać się skleić jak najdokładniej, tak, żeby było jak najmniej szpar do ewentualnego wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens aby użyć szpachli na tych łączeniach, czy lepiej by było to rozwiązać klejami? Bo mam taką ładną revella

 

Gun Metal MM jest odpowiednikiem koloru Burnt Steel który jest wymagany w punkcie 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kolejne pytanka:

1-Jaki da podkład od właściwe kolory? Jakieś odcienie szarego mogą być?

2-Jaki wybrać sposób "łączenia" kolorów kamuflażu. Taśma tamiy-i będzie dobra czy za ostre?

 

Najlepszym podkładem byłby surcafer Gunze albo podkład tamki w sprayu . Co przejść najlepiej zastosować masę klejącą Pattafix albo Blue Tack (można dostać w papierniczych ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Ale teoretycznie odcienie szarego nadają się? Czy po prostu zastosowanie ich nie ma sensu?

2-Mam blu tacka i zrobić z niego "węże" czy jak by to powiedzieć rozgnieść na płasko?

 

Jeśli jest to farba to za bardzo nie ma sensu lepiej użyć oryginalnego podkładu. Z blue tacka to zrób " węże" . Poszukaj na forum Reggy napisał chyba wątek o maskowaniu i o malowaniu i tam chyba było o podkładach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podkładów, to mogę jeszcze polecić czarny lub biały podkład Citadel. Pod akryle możesz oczywiście użyć jakiejś farby olejnej (np. jakiś miły dla oka szary Hubrol). Pozostaje jeszcze kwetsia czym malujesz? Jak aerograf to podkład jest oczywiście niezbędny, ale jeżeli pędzlem, to pamiętaj, że podkład to dodatkowa warstwa farby - co w przypadku pędzlowania ma jednak spore znaczenie.

 

I jeszcze samo malowanie - ZAWSZE powinno się zaczynać od najjaśniejszego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.