Skocz do zawartości

MP40 made in DE


fiedotow

Rekomendowane odpowiedzi

Takie były początki. MP40 cincińskiej firmy DE w ogólnym zarysie przypomina pierwowzór.

Dużo pracy potrzeba, by przypominał go jeszcze bardziej. Po pierwsze szpecąca grawerka z lewej strony ebonitów. Po drugie niewłaściwy kształt kanału w którym przesuwa się rączka naciągu. Po trzecie niewłaściwy kształt rączki naciągu. Po czwarte brak okna wyrzutu łusek. Po piąte, szóste, siódme… Prace rozpocząłem na początku ubiegłego roku. Prace trwają do dziś z różnych przyczyn. Brak czasu, zniechęcenie, brak pomysłu, etc. Kilkakrotnie rozglądałem się za koszem…

p1030441aa3.th.jpg p1030443vl2.th.jpg

Oto widok ogólny...

p1030444fj3.th.jpg

 

p1030445qi5.th.jpg

... i kilka detali...

p1030446kd1.th.jpg p1030447zf0.th.jpg p1030448go4.th.jpg p1030449xt3.th.jpg

... cztery strony świ... magazynka...

p1030450ly6.th.jpg wzmocniona i poszpachlowana kolba... Wnętrze wypełnione jest odcinkami stalowego pręta o przekroju kwadratowym i żywicą.

Oto, co przez ostatnich kilka dni zrobiłem. Pracowałem głównie nad zamkiem i rączką zaciągu. Ma to być sprawna replika ASG, więc niestety kilka niezgodności z oryginałem będzie. Choćby rowek wzdłuż listwy suwadła, który jest wewnętrznym jego prowadzeniem.

26691047od7.th.jpg Zespół zamka. 21891258ui1.th.jpg Rączka naciągu.

24235584fh1.th.jpg To samo po pomalowaniu srebrnym podkładem.

66178364er8.th.jpg Tu lufa wewnętrzna osadzona w obudowie z repliki.

30421574zn0.th.jpg Częściowo poprawiony pierścień zawieszenia.

88334656yw2.th.jpg Zmontowany na próbę przed malowaniem zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w trakcie prób strzeliła mi listwa, na której mocowana jest rączka naciągu. Musiałem robić wszystko od początku. Zwiększyłem powierzchnię klejenia a jako replika raczej nie będzie używana "bojowo" nie będę już próbował czy "strzela". Szczeliny wypełniłem opiłkami plastiku nasączonego SuperGlue. Diabelstwo jest tak twarde, że miałem trudności z piłowaniem zdzierakiem do metalu

68858955ii1.th.jpg 21783731wc1.th.jpg 10et8.th.jpg tu już po pomalowaniu.

Wewnętrzna średnica wylotu lufy ma 13,5 mm a powinno być 9. Nie miałem rurki, która by pasowała. Zrobiłem ją z pasków papieru nasączanego SuperGlue.

11ix7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne, fajne. Kiedyś myślałem żeby sobie sprawić cudaka i pobawić się nim, ale projekt umarł śmiercią naturalną.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpił moment połączenia połówek korpusu. Do klejenia użyłem kleju do ABSu. Całość oczywiście skręciłem wkrętami, których otwory następnie zaślepię. Poprawce uległ też zespół muszki. Wylot lufy pomalowałem Pactrą Gunmetal.

12vx0.th.jpg 13wv8.th.jpg 14ax6.th.jpg

15qi8.th.jpg 16pf7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolejna sesja zdjęciowa.

Pomalowane elementy na srebrno i część na czarno. Poszpachlowane JB Weldem połączenie połówek korpusu i zaklejone Poxiliną otwory od wkrętów.

65743730dr8.th.jpg 92ei9.th.jpg 93di1.th.jpg

Zaczęło się docieranie malowanych na czarno elementów. Trwa to żmudnie i monotonnie.

17kn7.th.jpg 18of4.th.jpg 19xj2.th.jpg 20in2.th.jpg

21xo4.th.jpg 22rg2.th.jpg 23iw7.th.jpg 24yf6.th.jpg

Próbny montaż i trochę rytownictwa.

25ij5.th.jpg 26ew3.th.jpg 27do0.th.jpg 28ug3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oto, co powstało: śruba w korpusie i w chwycie (atrapy bo wnętrze wypełnione stalą) i dokończone malowanie bakelitki podlufowej (jeszcze się błyszczy,bo lakier nie wysechł). Widać dorobiony szew na bakelitowym korpusie. Dużo roboty miał Mr JB Weld. Fajny klej - polecam.

29sq4.th.jpg 30dk8.th.jpg 31zr4.th.jpg 32cz5.th.jpg

33mt7.th.jpg 34xq5.th.jpg

P.S. Zapomniałem o pierścieniu do pasa nośnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i bardzo ładnie Ci to wyszło, choć o poprawności historycznej nic nie moge powiedzieć bo nic nie porównywałem. Ale prezentje się ciekawie. A będzie jakaś charakteryzacja, np. na wykop czy nie? A zresztą nie miało by to trochę sensu. tak jak i moje wypowiedź

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam coś takiego, tyle,że tylko go pomalowałem , i dorobiłem pasek.

chętnie zobaczę co Ci z tego wyjdzie :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu zdjęcia komórkowe. Lewa strona bakelitu i chwytu ebonitowego. jeszcze schną, stąd połysk. Ebonit to Humbrot 10 jako podkład i na jeszcze mokry nakładany 21. Oba połysk. Na to pójdzie 135, półmatowy lakier.

dsc00071eq4.th.jpg dsc00072oc7.th.jpg dsc00073zr7.th.jpg dsc00074jo1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze, że nad fakturą bakelitu spędziłem długi czas... Szukałem zdjęć MP40 w kolorze - mało. Postanowiłem na haśle bakelit - no i troszkę znalazłem - duża różnorodność kolorystyki. Muszę jeszcze wyskoczyć do Kgu do muzeum. Jest tam MP z jasnym bakelitem. Ale z tego też jestem zadowolony. Fakt, że w świetle dziennym wygląda inaczej niż przy błysku, czy świetle sztucznym. Na razie macie z błyskiem - te mniej brązowe i przy żarówce - lekki brązik.

36ez4.th.jpg 38nm8.th.jpg 37on3.th.jpg

P.S to już po lakierze półmat Humbrol 135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.