Skocz do zawartości

Honda Civic SIR II (6 gen) 1/24 Fujimi


Browarek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam model tytułowego samochodu Honda Civic 6-tej generacji. Kiedyś miałem hondę 4 generacji i byłem nią zachwycony, teraz jako drugi samochód na dojazdy do pracy kupiłem sobie właśnie hondę 6gen z początku produkcji czyli z dużymi lampami przednich świateł jak dla mnie te są najładniejsze ;] Autko sprawuję się świetnie mimo 23 lat na karku wszystko jest ok klima chodzi, tylko jak to hondy rdza trochę bierze;/ Ale do brzegu model składało się bardzo dobrze, jestem z niego zadowolony. Niestety zrobiłem kleksa z kleju na przedniej szybie, i przez dużą temperaturę w trakcie i po malowaniu okazało sie że nie wystarczająco szybko zdjąłem maskowanie z uszczelek i odbojników przez co zaczęła farba za szybko przysychać i nie które krawędzie się postrzępiły co się dało to uratowałem. A teraz zdjęcia:

 

p96PB1v.jpg

 

T2lOh9D.jpg

 

AP7JBde.jpg

 

qluLXbk.jpg

 

QIVIf7J.jpg

 

c8WhHVE.jpg

 

WA8FLM9.jpg

 

7TdsQqN.jpg

 

l82S5hO.jpg

 

4BEDu74.jpg

 

2zRiPFS.jpg

 

Qmw10K3.jpg

 

Jeszcze podwozie z kronikarskiego obowiązku bardziej, ponieważ zrobiłem tylko podstawę z instrukcji chociaż zdaję sobie sprawę że można było się bardziej tu postarać

 

LhQ9BZA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć.

No to ja zacznę.

Lakier dobrze położony, choć zapewne stać cię na lepiej, ale spokojnie, praktyka czyni mistrza. Wszystko z czasem, bez pośpiechu.

Groszkowy kolor lakieru nie wybacza błędów, jak by to był ciemny kolor to może ale na tym wszystko widać. Głównie chodzi mi o uszczelki, plastiki i inne czarne elementy na twoim modelu. Są one nie równe.

Nie prowadziłeś relacji na forum i dlatego takie są, bo inaczej ktoś kazał by ci to zmyć i pomalować jeszcze raz.

Ja używam Lakieru GX100 i takie rzeczy maluję na końcu z pędzla.

Objaśniam:

Maskuję taki element taśmą maskującą Tamiya, dobrze dociskam i wycinam obrys malowanego elementu nożykiem. Ściągam niepotrzebną taśmę i maluję czarnym matem najczęściej Humbrola lub MM.

Farbę rozcieńczam do konsystencji mleka i nakładam kilka warstw, od tamy do środka (kierunek malowania).

Pomalowane elementy zostawiam na do wyschnięcia do następnego dnia.

Następnie ściągam maskowanie i widzę czy jest równo czy nie. Jeżeli w którymś miejscu farba podeszła pod maskowanie, bez żadnego stresu zmywam ją pędzlem nasączonym w zmywaczu "Wamodu".

I ścieram miejsce w którym jest nie równo. Jak wcześniej napisałem zmywam bezstresowo, ponieważ wamod nie ruszy lakieru GX-100.

 

Jeszcze polecam zapuścić Tamiya smoke w linie, model będzie lepiej się prezentował.

 

Ogólnie model mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem uszczelki dalej ciężko mi poprawnie zrobić chociaż w porsche udało mi sie to dobrze zrobić. Sądzę że przy malowaniu z aero w miarę szybko trzeba zdjąć maskowanie praktycznie na mokrej farbie. Z pędzla próbowałem kiedyś ale miałem tylko tamke i kiepsko to wychodziło. Na plus myślę że jest malowanie szyb, nic nie podciekło i ładnie siadło. Mówisz smoke tamki ale emalia czy akrylowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się wlepy na drzwiach. Ja wiem, że wincyj kuniuw, ale a) z mugena to tu chyba nic nie ma b) wlepka 5zigen, a felgi enkei ;) to tak odnośnie auta, co do wykonania modelu - te plastiki rzucają się w oczy, ale sam lepiej bym pewnie nie zrobił podwozie średnio mi pasuje w kolorze budy, widziałem jedną hondę (integra w starej budzie) z białym podwoziem, ale mimo wszystko czarne jakoś tak bardziej chyba odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.