Skocz do zawartości

Australian Truck- Relacja


Niedzwiedz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chcialbym zaprosic na moja pierwsza relacje kazdy wie o jaki model mi chodzi widzialem juz kilka relacji na tym forum z jego budowy. Jak juz wspomnialem jest ti pierwsza relacja jestem tez poczatkujacym modelarzem wiec nie oceniajcie zbyt surowo ale dobre rady sie przydadza. A teraz pokarze co udalo mi sie zrobic przez kilka dni. Zastanawialem sie jak zrobic imitacje drewna np na desce rozdzielczej itp, niestety nie mam duzo farb a konkretnie z 5 wiec postanowilem zrobic drewniane elementy po prostu z drewna. Okleilem deske rozdzielcza takimi deseczkami do deskowania podlogi w modelach okretow, przycialem wyszlifowalem polakierowalem i efekt jest taki...

c4a87e744224318d.jpg

de406999ae72d94a.jpg

d5b802a148901aac.jpg

a4432941bfa65a7d.jpg

z foteli wycialem podlokietniki i "obilem" skorka pozostalo jeszcze kilka szczegolow pasy itp co do kabiny poszpachlowalem i pomalowalem zdjecia sa slabej jakosci ale innego aparatu nie posiadam

07c14807f8d6392c.jpg

054efe4105a49abc.jpg

PS jesli posiadacie jakies fotki np silnika instalacji elektrycznej to bardzo bym prosil o podzielenie sie nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestes poczatkujacy to fajnie jak narazie wychodzi i fajny pomysł miałes z tymi deseczkami. A mam pytanie, czy w tym modelu naprawde kierownica jest z drugiej strony? chciałem go kupic no ale nie wiem czy brac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stalo sie. zbiegajac po schodach po farbe skrecilem noge i wsadzili mi ja w gips ale szczescie w nieszczesciu bo mam 3 tygodnie chorobowego i moge dzialac z truckiem:) narazie nie mam aparatu bo brat w pracy siedzi jak wroci to wstawie jakies fotki nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorwalem w koncu brata a co za tym idzie jego telefon . musze wam powiedziec ze to sa jedne z ladniejszych zdjec robionych tym telefonem. do rzeczy zrobilem wspomniana wczesniej lampke w kabinie kierowcy. niestety zeby wsadzic zarowke musialem pogrubic podsufitke i ledwo zmiescily sie fotele na wysokosc do kabiny:(. ale nie jest tak zle a swiatelko zapalone wyglada bardzo ladnie.

4ce192256e9f0770.jpg

4a04ade938f90a6f.jpg

Dorobilem kilka drobiazgow w kabinie

3d6c78f1525fb4fd.jpg

e0260234af5bc606.jpg

a teraz sklejona kabinkapozostaly jeszcze troche do zrobienia przy niej troche poprawek kalkomanie itp.

e4f7aecd9a02b1a1.jpg

96d0e05dec2d4d44.jpg

0772c4bb316109dd.jpg

silnik postanowilem go pobrudzic nie znam sie na silnikach wiec malowanie zrobilem mniej wiecej w takich kolorach jakich jest CAT C15

cf13c3fba4070049.jpg

8e12d6e4c207eef6.jpg

4c11fd488f301cf0.jpg a teraz dalsza czesc nadwozia. postanowilem przybrudzic chromy zderzak itp poniewaz troche sztucznie to wygladalo takie czysciutkie zreszta silnik popbrudzony wiec czemu nie delikatnie cale nadwozie. panowie prosze o komentarzen i rady. ja jak na moj 2 model jestem bardzo zadowolony

5ee6956165cd1003.jpg

323d34155a6c5adf.jpg

314ba50699b8c144.jpg

8829bc1a16b37165.jpg

pozostalo troche pracy przy szczegolach jak wspomnailem wczesniej. zostala mi jeszcze cala rama do zrobienia. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brud nanosilem bardzo amatorsko suchym pedzlem i odrobina farby czarny mat brazowy mat. ale wyszlo to ladnie farba nie "slizgala" sie po lakierze tylko ladnie robily sie smugi gorzej bylo na chromie:|.. co do smaru na siodle jak wspomnial kolega to nie jedt go za duzo. ledwo zakryl te "rowki".. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Z racji ze w Australii jest stosunkowo mało udwardzanych dróg (asfaltowych lub betonowych), a cięzarowki czesto poruszaja sie po zwyklych zwirowych "scieżkach" proponowałbym jesli malujesz lub dałbyms rade skołowac sobie aerograf pomalowc dolna czesc cięzarówki (zbiorniki i moze częsciowo kabine - sam jej dół) delikatnym strumieniem jakiegos piaskowego koloru z aerografu. Ponadto ja na twoi miejscu przubrudziłbym nieco bardziej tylne chlapacze bo są one takie jakies jakby .. za czyste. Poza tym, ten bród co jest teraz wygląda znakomicie, chyle czoła i czekam na kolejne modele w twoim wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Panowie za rady ale szyb w sumie nie chce przybrudzac bo nie chce popsuc modelu moze w nastepnym tak zrobie. jest to bardzo dobra rada. co do aerografu to tez jest bardzo dobry pomysl ale nie posiadam niestety takie sprzetu. PAnowie jeszcze kilka pierdulek porobie i zabiore sie za dioramke do niego jakas australijska:) ale mala bo mi sie do witryny nie zmiesci. a wtety ladne fotki porobie i wstawie do "galerii" no i zademonstruje lampke w kabinie kierowcy ;)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.