Skocz do zawartości

T-34/85 kolor gasienic


bartass.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko, czy jest jeden kolor farby ktor mozna zastosowac do pomalowania gasek w t-34/85? W instrukcji revelowskiej jest to mieszanka 70% rdzawego i 30%zelazo, czy jest jeden okreslony odpowiednik? Marka farb dowolna. Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można taką mieszanką się bawić - widziałem w Super Model ciekawie wyglądający Panzer IV tym potraktowany (w 1/72), można też następującą kolejność:

czarny, suchy pędzel metal, i na koniec wash (lub washe) rdzawy np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rdzy na gąsienicach to zapomnij, taki zjawisko występuje tylko jak czołg dłuższy czas stoi na powietrzu, a znika po przejechaniu kilku metrów. W fabryce ogniwa są malowane przeważnie na czarno, w miejscach gdzie stykają się z kołami i podłożem robią się metaliczne wytarcia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja ci podam prosty tani i szybki sposób. Gąske najlepiej pomaluj na czarny mat potem zmieszaj pokruszoną suchą pastelę z wodą i pędzlem pomaluj tym roztworem gąsienice potem weż jakiś ciemny metalizer i przejeć po niej suchym pędzlem od strony dotykania ziemi i troche po ząbkach.

Ja używam pasteli brazowej zmieszanej z żółtą.

 

d3693945c163d8d8.jpg

 

Tak mi to wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rdzy na gąsienicach to zapomnij, taki zjawisko występuje tylko jak czołg dłuższy czas stoi na powietrzu, a znika po przejechaniu kilku metrów. Pozdrawiam

 

Po części się z Tobą zgodzę, ale jeżeli mielibyśmy się trzymać realiów, to po co wash, suchy pędzel w modelarstwie ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części się z Tobą zgodzę, ale jeżeli mielibyśmy się trzymać realiów, to po co wash, suchy pędzel w modelarstwie ?

 

No właśnie po to żeby się tych realiów trzymać Otarcia, odpryski, zabrudzenia i korozja występują przecież w naturze, tylko trzeba to na modelu umiejętnie pokazać. Jak się czasem widzi Pantery z łuku kurskiego które są tak zardzewiałe jak U-boot po powrocie z patrolu to nic tylko się śmiać. Czasem widuje się też rdze na elementach z aluminium, drewna, płótna... Trzeba uważać na to co sie robi żeby się na śmieszność nie narazić i maksymalnie dużo czerpać ze zdjęć oryginałów a nie modeli innych

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, to zależy do jakiego teatru działań jest przypisany Twój czołg, jak piaski Aftyki to powinny być prawie całe srebrne, jak Europa to albo czarno błyszczące albo z kawałkami powbijanej w nie ziemi A winietkę jakąś będziesz robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej bedzie to malowanie 1 w instrukcji s.Pz.Abt , Nowe Koszary 1944 to chyba europa wiem że powinien być zimerit ale jeszcze nieumie go robić podstawki nie planuje robić.

Tak naprawde to są moje pierwsze próby zawsze malowałem wszystko na gunmetal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.