Skocz do zawartości

Mój Kociak Królewski


Andrzej2

Rekomendowane odpowiedzi

Litości, kolejna osoba, która nie widzi opcji edycji postów. Na prawdę nie musisz pisać jednego pod drugim, może za dużo to nie przeszkadza, ale takie są zwyczaje na większości for (na wszystkich odwiedzanych przeze mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z tymi gąskami to masz racje właśnie to poprawiłem i wygląda znacznie lepiej

niestety nie mam teraz aparatu i nie pokarze wam

 

pzdr

Andrzej

 

zapraszam na http://picasaweb.google.pl/modelarz1942

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi raz jak będziesz dawał zdjęcia modeli to łóżko pościel , a w ogóle to najlepiej zaopatrz się w jakiś papier w sklepie plastycznym i na jego tle rób zdjęcia modeli. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nieostre fotki

2. Fajny kamuflaż, bardzo go lubię :-)

3.Ogólnie fajnie wygląda, tylko te fotki.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeczywiście przydały by się ostrzejsze foty. Ale mam kilka zastrzeżeń tzn.

-Na twoim porschaku jest kamuflaż typu ambush, a na tego typu tankach ten wzór raczej nie występował, no ale żeby mieć 100 % pewność to przydała by się wypowieć pana Jonaka ,on jest specem od KT, po za tym kamo jest inne na pojeździe a inne na kołach

-Nie porwałeś się od razu za bardzo na głębokie wody z twoim KT z dragona- model trochę kosztuje, a i do najprostszych nie należy, bo po modelu wnioskuję że doświadczonym modelarzem nie jesteś.

-Brakuje mi tu realistycznych efektów eksploratacji...

-Jest trochę powierzchni nie pomalowanych

-Ten łańcuch...

-Krzywa gąśenica.

Mimo wszystko model ma jako tako klimat. Sorry, że sie tak nieco uczepiłem, no ale czasem trzeba.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gąsienica miałe byś na początku rorwalona ale potem zmieniłem zdanie,

a ta krzywizna miała byc efektem uszkodzenia.

Jeżeli chodzi o otarcia to dopiero sie ucze je robic, robie je na starych modelach a dopiero jak się nauczę to na tygrysku zrobie

 

 

pzdr

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonak podobno ty sie na tych sprawach z kamuflażem znasz, to powiec jak to tak naprawdę było, jak możesz to polec mi jakis albo daj mi jakąś stronkę

 

 

 

pzdr

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stronek" będących jakimś kompendium wiedzy na temat KT, w szczególności z wieżą dla podwozia Porsche niestety nie znam - mogę co najwyżej polecić jakieś książki.

 

Poza tym - jeśli zdecydujesz się na ponowne malowanie - popraw narzędzia - są źle umiejscowione, właz kopułki dowódcy, ustawienie lin, wywal te łańcuszki...

 

Poza tym, w takiej konfiguracji (9-zębowe koło napędowe, wieszaki na zapasowe ogniwa, jednoczęściowa (sic!) lufa KwK 43 występowała chyba tylko "Anneliese"). Zresztą - rzuć okiem na tabelkę z modyfikacjami zewnętrznymi w tym wątku.

 

Pozdrawiam,

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Nie porwałeś się od razu za bardzo na głębokie wody z twoim KT z dragona- model trochę kosztuje, a i do najprostszych nie należy

Jeżeli można wtrącić swoje trzy grosze, to ja założyłem sobie, że czołg typu Panther, Tiger lub Konigtiger zrobię dopiero jak będę miał na koncie ze 100 zrobionych modeli innych pojazdów. Jest w tym trochę prawdy co napisał Jakub. Lepiej zacząć od choćby Panzer I a zakończyć na KT, wykonując w międzyczasie wszystkie możliwe pojazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zacząć od choćby Panzer I a zakończyć na KT, wykonując w międzyczasie wszystkie możliwe pojazdy

Dlaczego?? Wykonanie Panzer I nie jest wcale takie proste. Wybieramy Dragona i od razu trafiamy na setki części małych wymiarow (bo czołg jest mały) do ktorych pasuje dorzucic sporo blaszek fototrawionych, aby uzyskać fajny efekt. Natomiast Panther, Tiger ładnie wykonany produkcji Italerki bądź Tamiyi bądź Dragona jest łatwo dostępny, prostszy w montażu bo nie posiada wozkow a części są duże. Model Tigerka nie wymaga obowiązkowo blach jak to jest w przypadku Panzera I. Więc jednoznacznie model Tigera, Panthera jest lepszy na początek niż wymagająca super dokładności i dodatkow panzer I. Cena ok 100 zł to też nie majątek, więc lepiej inwestować najpierw w model samosklejalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.