Skocz do zawartości

Scania 164L 480 CR19 "Arcese"


OjciecDyrektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po skończeniu poprzedniego modelu zrobiło się jakoś nudno, nie mam co robić zimowymi wieczorami. To żeby sklejać kolejny model było pewne. Natomiast pojawił się pomysł bardziej ambitny, mianowicie odwzorowanie samochodu którym jeździł mój tata i z którym mam najwięcej wspomnień.

32818969608_698b5b8573.jpg

Italeri ma w swojej stajni Scanię w takiej kabinie, ale niestety osiągalność na poziomie zero, a nie chce ryzykować z ebaya za 400zł z drugiego końca świata. Dlatego zakupiłem wersję Topline numer 3922.

46693765141_660b29f04a.jpg

I plan jest następujący: dół wiadomo zostaje i się zgadza fajnie konfiguracja, a co do kabiny, to dół zostaje oryginalny z Italeri a sam dach zostanie wydrukowany drukarką 3D dzięki uprzejmości mojego kolegi, również użytkownika tego forum, Maacul'a. Dach zostanie zaczerpnięty z modelu, który przed laty złożyłem do gry 18 WoS Haulin.

10807615243_bfd3208249.jpg

No i na ten moment to będzie na tyle. Będę się starać wrzucać postępy prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś klina, aż poszedłem sprawdzić do pudełka. Lampy są normalne stare z 4ki, po ksenonach w pudełku ani w instrukcji śladu nie ma. ? Ogólnie dziwny model, bo w kabinie są i duże schowki i małe, będę musiał szpachlować. Jest kierownica zarówno od 4ki jak i Rki, obudowy akumulatorów z R, także można wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Wczoraj otrzymałem już paczuszkę od kolegi Maacul, wiec można zaczynać prace nad modelem. Tak wygląda dach, który otrzymałem.

33150802438_0af656fc15.jpg

Jest pare niedociągnięć, ale wynika to z błędów modelu o czym wspominano już w temacie Dafa LF. Przymierzyłem na szybko do kabiny italeri i nie jest źle.

40061395083_11c82c4ae5.jpg

47025928991_228cb3b73f.jpg

Zatem prace uważam za rozpoczęte.?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Fajny wydruk i kupe szlifowania Cie czeka. Centralna czesc dachu  ( na ostatnim zdjeciu ) to wytloczka wiec nie ma zadnych lini laczenia . Sa dwa rodzaje wytloczek... z szyber dachem i bez . Podonie jak boczki dachu  to tez jest jedna wytloczka ( brak  jakich kolwiek laczen  ). Pozdrawiam-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.