Skocz do zawartości

IJN Myoko -wybór


Sebaar

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby mi ktoś doradzić przy wyborze modelu krążownika IJN Myoko w skali 1/700?

 

W grę wchodzą dwa nowe zestawy w podobnych cenach produkowane przez Hasegawę oraz Fujimi.

 

http://www.1999.co.jp/eng/10013731

 

http://www.1999.co.jp/eng/10039935

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie tutaj zacytować treść przewodnika po okrętach 1:700 przygotowanego przez kolegę Wakamij z forum mikromodele.pl

 

Hasegawa (333) - nowy ido tego bardzo dobry model ciężkiego krążownika. Model można wykonać w kilku wersjach, oddających zmiany wprowadzane w toku wojny. Elementy nie są może wykonane tak dobrze jak w modelach Pit Road lub Tamiya, jednak trzeba przyznać że jest to bardzo dobry zestaw, bezwzględnie wart polecenia.

Oprócz tego Hasegawa ma w ofercie zestaw o numerze 30017. Jest to ten sam zestaw co 333, ale z dołączoną blaszką.

 

Fujimi (41006) - nowy i zaskakująco dobry model ciężkiego krążownika. Moim zdaniem jest to model nieco lepszy od odpowiednika produkcji Hasegawy, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę podział pokładów. Kadłub wykonany jest w jednym kawałku, jednak mimo to detale na burtach wyglądają wyjątkowo dobrze.

Jest jeszcze zestaw Fujimi o numerze 41012. Jest to to samo co 41006 ale ma dołączoną blaszkę.

 

Wychodzi na to, że jakiegokolwiek nie kupisz to i tak będzie dobrze. Z obu zestawów można wykonać okręt w zasadzie z dowolnego okresu służby (1941-45).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest przekonamy co do zakupienia modelu Fujimi.

Ja swego czasu kupiłem IJN Ashigara z Fujimi (wersja z blachą - 41015) i jestem bardzo zadowolony. Zresztą możesz zerknąć tutaj. Oba modele (Ashigara i Myoko) nie powinny się specjalnie różnić pod względem wykonania i zdetalizowania, więc powinno to dać Ci pewien wgląd w to czego możesz się spodziewać po tym zestawie. Tak, więc wydaje mi się, że Fujimi będzie dobrym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tego wątku wiedziony ciekawością miałem wczoraj w łapkach Myoko Fujimi - model na pierwszy rzut oka rzeczywiście wygląda interesująco, części delikatne i ładnie odlane, myślę że wybór słuszny

 

dobrze że waterline mnie nie ciągnie

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji to co sądzicie o książce wydawnictwa Okręty Wojenne "Krążowniki typu "Myôkô" autorstwa Grzegorza Bukały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książkę zaledwie przejrzałem ale w przeciwieństwie do niektórych nowych wydawnictw jest całkiem sporo tekstu, trochę zdjęć oraz plany ogólne kilku krążowników w 1:400 (Myoko jest dwukrotnie - 1942 i 1945) oraz kilka planików uzbrojenia

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.