Skocz do zawartości

Sdkfz 260 ICM relacja


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Zbuduję takie cudo ICM`a. Model będzie typowo relaksacyjny, ale przetestuję na nim drybrusha i washa. Wypraski w miarę dobrze odlane gdzie niegdzie tylko nieielkie nadlewki. Jest też blaszka z siatką. Docelowo będzie malowany w panzergrau chyba że po drodze coś mi odbije...

b99ded3d53de4cf5.jpg

 

Pudełeczko

d839e317d1e71261.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie czasu mało na modelowanie, sprawdziany z matmy i angola echh... skrobnąłem tylko kadłub, pomalowałem opony i układ przeniesienia napędu.

 

Tylko trochę szpachelki poszlifować i będzie kadłub(tu jeszcze nie pomalowane opony)

92dbf68a62cf96c6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleiłem większość elementów kadłubowych, model przed łikendem powinien być gotowy pod farbę, a w sobotę malowanko

Muszę jeszcze usunąć resztki kleju, bo gdzieniegdzie mi się "wyszedł", widać to głównie u góry. Malowanie panzergrau wiosna 1942 rejony Donu.

 

d65b27954683d5f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga warstwa farby nałożona. Ten biały "naloot" na modelu to kreda-farba miała jakieś smugi to postanowiłem, że wetrę w nią kredę i zadziałało. Urwał mi się haczyk holowniczy i prawy reflektor ale już naprawione. Właściwie domalować niedomalówki i powłoka lakiernicza będzie ok. a potem drybrush i wash-do tego będzie mi potrzebny Jakub Ślęczka bo podoba mi się efekt na jago pantherze i chciałbym uzyskać taki sam na moim woziku.. Jakubie mogę liczyć na twoją pomoc???

 

8006465cf0840285.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem drybrush i wash-do tego będzie mi potrzebny Jakub Ślęczka bo podoba mi się efekt na jago pantherze i chciałbym uzyskać taki sam na moim woziku.. Jakubie mogę liczyć na twoją pomoc???

Jasne...

Efekt na Twoim Sd.Kfz jest dobry, popraw nieco ten reflektor, bo widać, że coś przy nim majstrowałeś, doklej ten hak. Fajne przebarwienia wyszły. Wobec tego zaczniemy...

1. Mam pytanie... Jakimi farbami malujesz??? Zaopatrz się w jakąś farbę czarną akrylową (polecam Vallejo)

2. Farbę tą rozcieńczasz w wodzie, w stosunku około 1:6 (oczywiście 1 to farba) Powstaje wowczas "brudna woda" - tak to nazywam i cienkim pędzelkiem nanosisz we wszelkie zakamarki, szczeliny, itp. Warto zapuścić wizjery. Nadmiar usuwasz poprzez przyłożenie chusteczki higienicznej, ktora wsiąknie nadmiar wody. Model minimalnie ściemnieje.

3. Następnie suchym pędzlem przetrzesz krawędzie modelu, ale wg zasady: "wydaje Ci się, że jest za mało? - jest wystarczająco". Jest to ważne, aby nie przesadzić. Do wykonania tego używaj farby olejnej, np. Humbrol. Następnie ubłocenia, PAMIĘTAJ aby ubłocić nadkola przed przyklejeniem koł. Proponuje nie błocić go w nadmierny sposob, aby nie zatracić wyglądu pojazdu, ktory jest mały.

Oczywiście są to TYLKO moje rady, zarowno Ty jak i inny modelarze mogą się z nimi zgadzać lub nie...

A co z fototrawioną siatką???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję humbrolami no i właśnie... kiedy zapuszczam linie plakatówką i chcę to osuszyć farba wsiąka w chusteczkę ale zostają przebarwienia- ciemne plamy i zazwyczaj jak wycieram tą farbę to z zakamarków też wyłazi grrr..aha i jaki pędzel do drybrusha? U mnie problemem jest to, że twardy pędzel zostawia wyraźne slady włosów a miększy mazie nie tylko na krawędziach- zastosować średnio-twardy? No i jaki rozmiar pędzla-4, 2??? Ahaa- reflektor poprawiłem i hak też. A siatkę rozkleiłem wyprostowałem i będę giął ponownie. I czym zaginać bo giąłem dwoma ostrzami nożyka no i zgięcia takie okrągławe wyszly.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż...sporo się działo. Przeprowadziłem operację "płukanka" ale hmmm.. efekty "nie były zadowalające" więc zrezygnowałem, temet łosza kontynuję w następnym modelu (kiedyś musi się udać) Za to operacja "suchy pędzel" przyniosła oczekiwane efekty (czyt. wygląda jako tako) Muszę ją poprawić na przednim pancerzu i prawym boczku. Teraz molestuję siatkę, no i zobaczymy co z tego wyjdzie

 

6a338ed1ba4689e5.jpg

 

PS. Jak tak teraz patrzę to nawet fajosko to wygląda( jaki ja skromny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi drybrush, już chyba wystarczy. Znowu odpadł reflektor ! Arghhh!!

Zdecydowanie wystarczy, jest dobrze. Postaraj się powalczyć z tą siatką i będzie git. Ostrożnie z tymi reflektorami... Hmm nie wiem, może mi się wydaje ale na przednim wizjerze są odbite ślady linii papilarnych palcow, choć może to tylko na zdjęciu tak wygląda...

A jak tam sytuacja z kołami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to moje linie papilarne(od czasu kiedy na forum wstawiłem to zdjęcie jakieś radiowozy pod moim domkiem zaczęły jeżdzić, czarne skody octavie, wczoraj wieczorem nawet busik z napisem "grom" przyjechał ;) )

Koła już zrobione . Cholerna jest ta siatka, zapaćkałem ją cyjanoakrylem i nie wiem co robić....podłubię se jeszcze igiełką, może się trochę "odetka."

 

 

98b922d8941ab12f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz zapaćkaną klejem CA siatkę, to potraktuj ją ogniem nad kuchenką gazową. klej się spali, blaszkę lekko okopconą umyjesz i bedzie gut

Tak dokładnie, jest to metoda, tylko uważaj bo będzie śmierdziało jak chol... . Możesz też w przypadku usunięcia nadmiaru CA z fototrawionek używać DEBONDERA. Także wtedy klej schodzi.

 

Abstra:bip:ąc od tego model wygląda ekstra... Naprawdę bardzo mi się podoba

Teraz wykończyć go detalami, delikatny brudzing i wszystko wygląda super. Postaraj się z tą siatką bo ona dopełni ciekawego wyglądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.