Jump to content
seymour

pytanie dotyczące kalkomanii na autach

Recommended Posts

witam wszystkich serdecznie

Zwracam się z takim oto pytaniem do samochodziarzy:
Na pewno robiąc modele aut spotkaliście się z kalkomianiami w postaci loga/nazwy producenta, nazwy modelu danego auta, jakichś pasów czy innych malowideł które czasami się spotyka na samochodach a które nie są naklejkami a są malowane. Moje pytanie tyczy się tego otóż na którym etapie pracy nad karoserią takie kalkomanie należy nakładać? Nie ukrywam że korzystam z tego poradnika https://agtom.eu/content/37-sklejanie-modeli-samochodow i nie jest tam objaśnione co należy zrobić z kalkami. Słyszałem coś o tym że kalki nakłada się po wypastowaniu karoserii, przez co efekt srebrzenia praktycznie nie występuje ale pasta sama w sobie może wejść w reakcję z płynem zmiękczającym kalkomanie zatem proszę rozwiejcie moje wątpliwości odnośnie tego, chciałbym mieć 100% pewność że to co zrobię będzie dawało dobre rezultaty. Powiedzcie mi też proszę czy te kalkomanie da się jakoś zabezpieczyć bo w pojazdach czy samolotach robi się tak że się po nałożeniu lakieru błyszczącego i kalkomanii nakłada potem lakiery matowe, półmatowe albo chociaż błyszczące i kalki są zabezpieczone, w samochodach zaś nie wiem zwyczajnie jak to jest. Tak samo nie wiem kiedy też używać wosku, bo zakupiłem taki specyfik i chciałbym też w miarę możliwości wiedzieć kiedy go używać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kalki nakładasz na lekką warstwę lakieru bezbarwnego, ustawiasz je, zmiękczasz i jak wszystko gotowe dopiero potem lakierujesz ponownie cienkimi warstwami, a tzw. schodek szlifujesz delikatnym papierem na mokro (gradacja 2500,3000) potem po zmatowieniu i wyrównaniu powierzchni lakieru polerujesz go pastą polerską, a na sam koniec woskujesz dla ładnego połysku i głębi koloru.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ja kalkę kładę na lakier bazowy i zabezpieczam bezbarwnym, potem robię detailing, błyszczenia nie mam.  Kalki kładę za pomocą płynów pod kalkę i potem zmiękczającego. Do tej pory z bezbarwnym mi się nie pogryzły ale maluję lakierami samochodowymi !

Edited by SirCzajnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.