Skocz do zawartości

Ford Fiesta RS WRC - R. Kubica - Rajd Polski 2014


woocasch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Była jedna rajdówka Kubicy w barwach Lotosu to może być i druga :)

Za bazę posłużył oczywiście produkt Belkits wraz z szutrowym transkitem. Felgi zostawiłem z zestawu, ponieważ na takich Kubica zaliczył start, metę i Fiesta stała też na nich dzień przed rajdem w parku serwisowym. Co do modelu to moim zdaniem nie ma na co narzekać, jakość jest bardzo dobra, a składanie przyjemne. Jedyne większe zmiany w nadwoziu to pootwierane wloty w grillu i za nimi dodane chłodnice oraz zmiana wyglądu otworów w masce. Do tego karbon na grillu, lusterkach i spojlerze. We wnętrzu wymianie uległ fotel pilota, dodałem łopatkę przy kierownicy i dźwignia kierunkowskazów powędrowała na druga stronę kolumny kierowniczej. Zrobiłem też imitację nawiewów. Oczywiście w kilku miejscach pojawił się też karbon.
Jeszcze słówko co do kalek Racing43. Kładło się je bardzo dobrze, fajnie reagowały z płynami i szczerze to była to sama przyjemność. Polecam je z czystym sumieniem Wesoly


No dobra, dość pisania czas na zdjęcia:

af2ddHHh.jpg
q8LoX68h.jpg
xcOgS8ch.jpg
0m55ZYjh.jpg
WzG4NfIh.jpg
QZ2AppLh.jpg
OJQllEsh.jpg
zEdtO10h.jpg
IOD3BlRh.jpg
38oBW9hh.jpg
I9K3sbAh.jpg
6PIKShqh.jpg
HdAerP0h.jpg

Tym razem chyba widać którędy się wsiada do środka :)

Edytowane przez woocasch
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sushi79 napisał:

ale żeby nie było zbyt słodko, to chyba coś nie tak jest z siatką na wlotach powietrza..

Sushi79 - masz dobry wzrok, niewątpliwie ta siatka nie pasuje. Ale poza tym model wyszedł bardzo fajnie. Duża różnica (oczywiście na plus) w porównaniu z poprzednim modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak tzn. co jest nie tak jak być powinno? :)  I masz na myśli przedni grill czy siatki w masce? I jak już tak dopytuję to czy oby dwie czy któraś konkretnie Ci się nie podoba? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, woocasch napisał:

Coś nie tak tzn. co jest nie tak jak być powinno? :)  I masz na myśli przedni grill czy siatki w masce? I jak już tak dopytuję to czy oby dwie czy któraś konkretnie Ci się nie podoba? :)

Jeśli o mnie chodzi to po uwadze Sushi przyjrzałem się głównie siatkom na masce.

kubica.thumb.jpg.988610a1e94845e32c7341ea9f180470.jpg

Moim zdaniem mają za grube oczka, tak na oko ponad 1 mm czyli 25 mm w oryginale, a to już jest drobna siatka ogrodzeniowa.  Efekt potęguje brak obramówki tej siatki. Zrób obramówkę, kładąc na obrzeżach nawet zwykłą czarną nitkę krawiecką, a nie będzie widać tych poszarpań. Siatka na grillu też chyba za gruba, ale to już nie rzuca tak się w oczy. Ja, kilka lat temu kupiłem za grosze na allegro 14 różnych siatek. 

Ale to tylko drobna uwaga, model piękni Ci wyszedł, zwłaszcza że biały, a to najgorszy kolor do utrzymania czystości.

Mam jeszcze drobne pytanie. Jak nabyłeś te kalki? Oni mają je w swojej ofercie, czy na indywidualne zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka na grillu jest z zestawu, czyli to co daje Belkits w pudełku. Na masce jest z Abera, szczerze to teraz z głowy nie pamiętam, której użyłem, ale głównie korzystam z siatek z oczkami 0,5mm i 1mm. Nie spodziewałem się aż tak dokładnej analizy każdego szczegółu i wytykania nawet najmniejszego uchybienie, no ale widać taki urok tego forum :)

A co do kalek to tak jak pisałem jest to produkt Racing43, już są raczej ciężko dostępne, ale można je kupić choćby tutaj: https://www.spotmodel.com/product_info.php?products_id=18985
Kiedyś były także w ofercie MF-Zone, ale z tego co wiem to już się wyprzedały i nie ma w planach nowej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, woocasch napisał:

...Nie spodziewałem się .... wytykania nawet najmniejszego uchybienie, ....

To po prostu przez zazdrość.?

Dzięki za info o kalkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na oryginał, tam siatka jest zlicowana z górną krawędzią, gdybym dał ją od dołu też by to nie wyglądało dobrze.

A co do sąsiadek to nie mam zamiaru ich do niczego przyklejać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.