Skocz do zawartości

Sdkfz 260 1/72 ICM


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Moje wypociny. Modelik przyjemny, mało elementów, robiłem go typowo relaksacyjnie. Pierwszy raz zastosowałem suchy pędzel. Największą wadą modelu jest siatka-nie pasuje idealnie i pod wpływem ognia z kuchenki skurczyła mi się(SIC!) na tyle, że szpachlowałem ją wikolem. No i kalki wyglądają jak foliówka, ale już niedługo zakupę sobie odpowiednie specyfiki. No to zapraszam do komentowania! (Chciałem też bardzo podziękować osobom pomagającym mi przy budowie-wielkie dzięki!)

 

d560d09c16ed8bda.jpg

 

381338f930ffcf9a.jpg

 

0e56c2f628958897.jpg

 

d388168f4146aca8.jpg

 

PS. Życzę wszystkim modelwork`owcom wesołych świąt, smacznego jajka, mokrego dyngusa, ładnej choinki, bogatego mikołaja itp.(PS2-to miał być tygrys, ale trudno)

c1edfaa472ff81eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda, tylko zastanawia mnie czemu nie wkleiłeś siatek przed malowaniem? można by je ładnie podszpachlować A lakierowałeś go przed kalkami? Możesz trochę koła i spód przybrudzić, wtedy wyglądał by dużo ciekawiej, ale jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, całkiem niezły model pozwole sobie ocenić 4+/6

 

Szkoda że byłeś zbyt niecierpliwy i nie kupiłeś odpowiednich lakierów, wtedy model prezentował by się lepiej, co do suchego pędzla to efekt wyszedł zadowalająco

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale nie mam dostępu do takich wymyślnych chemikaliów. Co do siatki to szpachlowałem ją przed malowaniem, ale różnice w położeniu fragmentów(nawet 1,5 mm) były za duże, by nie było nic wiadać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na posowiecką blachę zdecydowanie lepszy od gazu jest płomień zwyczajnej świeczki - blaszka szczególnie ta perforowana się nie deformuje . Ewentualnie - porozcinać na kawałki - wtedy zdecydowanie lepiej można ją poskładać do kupy .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny maluszek,ładnie się prezentuje,dobre zdjęcie.

Też miałem okazję go poskładać(niestety nie szpachlowałem,moze zżarła mnie rutyna),dostałem jako prezent,fajnie i szybko sie składało(2 h),sam plastik...blaszka(kolejne 2h), jak kolega wspomniał,troszkę grubawa i na "sucho"(bo ja tak zaginałem,szczypczykami) troszkę zionęło strachem..no i w zimowym malowaniu zrobiłem.

Co do specyfików,myślę..ze sidolux pod tak plaską powierzchnie będzie super.

Tu żadnych zmiękczaczy raczej nie potrzeba(być może się mylę)

Nie wiem,jak nakładasz wash itp..ale sido...kalki,wash i sido,tylko na "płaty" gdzie zostały umiejscowione będą w sam raz.

Po tym jakieś lekkie obicia,mat i znów"dobicia" z resztą,czyli błotko,kurz itp

Łączący się w bólu

RJ

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie lubie suchego pedzla na modelu.

Widac troche paprochow.

Za to jajko to naprawde bardzo fajne.

Super pomysl, kreatywnosc itd.

Wykorzystaj to w modelach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.