Skocz do zawartości

Me-109E-7, Oblt. Joachim Muncheberg. Sycylia 1941


dewertus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kolejny mysliwic z II Wojny Swiatowej, tym razem Me-109E-7 w sali 1/72 wykonany z zestawu Hobby Boss'a.

 

Inspiracja wykonania tego modelu byl artykul (jesli dobrze pamietam to opublikowany w Aero lub Militariach XXw) opisujacy dosc zadki przypadek w histori jednostek lotniczych - jedostka (JG-26) nie poniosla zadnej straty w trakcie walk toczonych nad Malta podczas pobytu jednostki w rejonie M.Srodziemnego w 1941 r. samolot w malowaniu dowodcy jednostki: Staffelkapitan Oblt. Joachim Muncheberg. Lotnisko Gela, Sycylia, Marzec 1941.

 

Jak zwykle uwagi i komentarze mile widziane

 

2835725780102052667omLBuV_th.jpg

 

2416179930102052667tMenoZ_th.jpg

 

2384539660102052667YwWwdy_th.jpg

 

2111115540102052667IpxXCW_th.jpg

 

2798686660102052667QGzIkj_th.jpg

 

2613831500102052667hjBcdA_th.jpg

 

2615686400102052667qIsorh_th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonam zbiorczej oceny zaprezentowanych przez Ciebie modeli, gdyż wykonane są na podobnym poziomie.

Twój warsztat wymaga jeszcze sporego treningu. Przede wszystkim pędzelkowanie, które tutaj wydaje się zbyt grube. Plamy i przejścia kolorów na modelach są nierówne (polecam zastosować taśmę zabezpieczającą Tamiya). Kalkomanie zwłaszcza na P-40 świecą się. Albo nie dałeś połyskującego lakieru pod kalki,albo nie użyłeś płynów,albo jedno i drugie...

Dobrze,że zaczynasz kombinować z okopceniami i brudzeniem,ale najpierw przećwicz rzeczy,które wymieniłem powyżej,a potem pomyśl o brudzeniu.

Pamiętaj,że lepiej zawsze sklejać jeden model pół roku niż 6 modeli przez miesiąc. Cierpliwość przyjacielem modelarza.

 

Ogólna ocena:

MS.406 - 3/10

P-40 - 3/10

Jak - 3,5/10

Bf-109 - 3,5/10

 

Najbardziej podoba mi się z nich Jak.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze, dobrze jest poznac opinie innych modelarzy, gdyz to ich krtytyczna ocena zmusza do stalego doskonalenia sie

 

adulescentia est tempus discendi, sed nulla aetas sera est ad discendum

 

1. przy przejsciach stosuje tasme Tamyia

2. przy wszystkich modelach stosuje plyn Mark Softer lub Tensol - lecz rzeczywiscie nie stosuje lakieru pod kalki.

3. Pedzelkowanie ostatnio doprowadza mnie do szalu - stoswalem farby Humbrola, niestety ostatnimi czasy zbyt czesto przekonuje sie o pogoszeniu sie jakosciowym tychze farb - kolory nie sa takie same (wiele razy zdarzalo mi sie miec rozne odcienie tego samego koloru), zas totalna katasrofa sa "smugi" pozostajace po wyschnieciu farby (probowalem juz je bardziej rozcienczac, strosowac rozne pedzle - i grubosci i miekkosci wlosia) - bez wiekszego efektu. Najciekawsze jest to ze mam kilka puszek nieco wiekowych - i tam po dodaniu rozpuszczalnika i dokladnym wymieszaniu nie mam takich problemow.

4. co do pospiechu i cierpliwosci - tak sie zlozylo ze w ciagu ostatnich dni "wykonczylem" klika modeli, ktore czekaly od dluzszego czasu (np. MS 406C kilka tygodni) - kalki, ostatnie doklejki, itp i w jednym czasie umiescilem je na forum )

 

pzdr.

Hub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbrole są niezbyt wdzięczne pod pędzel. Trzeba je bardzo dobrzee rozmieszać,potem wstrząsać nimi kilka minut i dobrze rozcieńczać najlepiej rozcieńczalnikiem Wamodu.

Do Humbroli najlepiej używać okrągłych pędzli i po każdym malowaniu solidnie je czyścić.

Najlepiej jednakże spróbować do pędzelkowania farb Acrylowych (na początekPactra,Tamiya i Model Master Acryl) gdyż dają bardzo dobre efekty i (szczególnie Tamiya) mają dość dobre odcienie np. Olive Drab.

Poza tym np. Pactra jest tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.