Jump to content

C-1 Ariete [Trumpeter 1/35]


Shilka (Robert T.)
 Share

Recommended Posts

Witam

Przedstawiam Wam model który ostatnio sklejam - C-1 Ariete. Model jest sklejny prosto z pudełka - dorobiłem tylko kilka elementów - które widać na zdjęciach.

Czołg jest przygotowany do malowania - dlatego ma zasłonięty folia aluminiową układ jezdny. Jutro rano przymierzam się do malowania.

Pozdrawiam Robert.

Czekam na opinie.

th_Ariete09.jpgth_Ariete08.jpgth_Ariete07.jpgth_Ariete06.jpgth_Ariete05.jpgth_Ariete04.jpg

th_Ariete03.jpgth_Ariete02.jpgth_Ariete01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wytłumacz Robercie, jak później pomalujesz koła , gąsienice, wewnętrzne części podwozia, wanny? Chyba, że to wszystko jest już pomalowane i zakryte?

Link to comment
Share on other sites

Czołg jest przygotowany do malowania

 

 

Kurde zmyłki robisz, a ja głupi się zastanawiam jak to można zrobić

 

Reszta już pomalowana?

 

Witam.

Cały układ jezdny jest już pomalowany i przybrudzony pastelemi - dlatego jest zamaskowany folią alumioniową. Ewentualnie jeszcze zostaną po pomalowaniu całej reszty wprowadzone pewne korekty. na razie malowanie jest wstrzymane - brak chęci

Link to comment
Share on other sites

Witam

Po kilkudniowym zastoju, pomalowałem w końcu Artiete na kolor podstawowy.

Efekty poniżej:

th_Ariete008.jpg th_Ariete007.jpg th_Ariete006.jpg th_Ariete005.jpg th_Ariete004.jpg th_Ariete003.jpg th_Ariete002.jpg th_Ariete001.jpg

Jeszcze czeka mnie przy nim trochę pracy - należy go wycieniować oraz przybrudzić, ale już bliżej końca niż początku.

Przedstawię zdjęcia z dalszych prac. Czekam na opinie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam

Przepraszam za tak późną odpowiedź ale jakoś tak wyszło .

Co do modelu C-1 Ariete Trumpka to jest on bardzo ładny. Za kwote ok. 60 zł - jest to bardzo dobry modelik i dobrze się go skleja. Porównując model ze zdjęciami z sieci to Trumpek dobrze go odwzorował - wszystko jest na swoim miejscu. W swoim modelu zastapiłem uchwyty plastikowe na wygiete z drutu oraz chlapacze z tyłu pojazdu - wykonanymi z blaszki aluminiowej (bardzo dobra blaszka jest na foremmkach do pieczenia w piekarniku - do kupienia w sklepach gospodarstwa domowego).

Szpachlowania w modelu jest mało - tylko w połaczeniu góry kadłuba z wanną oraz w dolnej części wieży. Jedyną uwagą są ślady po wypychaczach w wewnętrznej stronie lusterek - wkleję tam blaszkę aluminiową.

Traki są gumowe, trochę za sztywne ale daja się dobrze uformować na kołach .

Co do wyboru wersji malowań i oznakowań to Trumpeter nie daje dużego wyboru - tylko jedno malowanie w jednolitym kolorze zielonym.

Polecam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam

Jako że skączyły sie upały to ostro ruszyłem z pracami nad Ariete . Oto efekty:

th_Obraz021.jpg th_Obraz020.jpg th_Obraz019.jpg th_Obraz018.jpg th_Obraz017.jpg th_Obraz015.jpg th_Obraz014.jpg th_Obraz013.jpg th_Obraz012.jpg th_Obraz011.jpg th_Obraz010.jpg th_Obraz009.jpg th_Obraz008.jpg th_Obraz007.jpg th_Obraz006.jpg th_Obraz005.jpg th_Obraz004.jpg th_Obraz003.jpg th_Obraz002.jpg

Model został już przycieniowany i naniesiono kalkomanie. Przy kalkach ujawniła się wpadka Trumpetera - numery rejestracyjne nie posiadają białego tła. Z pomocą przyszły mi stary zestaw kalkomani f-my BAFRA dla armii NATO i ZSRR. W pierwszej kolejności nakleiłem tablice rejestracyjne a dopiero kalkomanie Trumpka. Pozostało jeszcze pomalowanie drobnicy (peryskopy, przednie lampy, brudzing - itp.). Planuje Ariete skączyć w przyszłym tygodniu i wziąść się za T-80 BW Dragona - został już umyty w sodzie i czeka na swoją kolej.

Czekam na opinie.

Pozdrawiam

P.S. - WIELKIE dzięki dla Pawła Czarnockiego z zrobienie zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze rozumiem, że wszelkie przezroczyste wzierniki są teraz zamaskowane?

 

Kolejna rzecz: porównując stan gąsienic do reszty czołgu, to albo czołg jest za czysty, albo gąsienice za brudne. Kiedy będziesz brudzingował czołg?

Link to comment
Share on other sites

Czeć

Dziękuję za pozytywnš opinie

Co do peryskopów to nie sš jeszcze pomalowane, czekajš na swoja kolej. A co do brudzingu to pobrudzone sš tylko gšsienice wraz kołami- cała reszta czeka na swojš kolej. Układ jezdny był pobrudzony jeszcze przed malowanie całego modelu - dlatego był zabezpieczony foliš aluminiowš przed pomalowanie kolorem podstawowym [patrz wczeniejsze zdjęcia]. Teraz po pomalowaniu podstawowym kolorem i wycieniowaniu pobrudzę cała resztę i ewentualnie poprawię gšsienice i koła wiec jest jeszcze "trochę" roboty.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć właśnie oglądałem Twój model Ariete. Wspaniałą robota... Ja dopiero zaczynam zabawęz aerografem. Nie masz może namiarów na jakieś źródło z którego mógłbym poczytać i się nieco nauczyć jak się maluje pancerkę, tzn malowanie , cieniowanie, brudzenie. Janie potrafię tego nigdzie znaleźć a w swojej miejscowości nie mam drugiego zapaleńca który by coś umiał Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć. Czy mógłbyś napisać jakigo koloru farby i jakiej firmy użyłeś do malowania Ariete? I jak rozrabiałeś farbę do cieniowania modelu? dodawałeś może do bazowej farby farbkę białą? proszę o odpowiedź. Najlepiej byłoby na maila: pimag@o2.pl Będę bardzo wdzięczny za pomoc:) właśnie się zabieram do tego samego modelu i chciałem się nauczyć cieniowania

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.