Jump to content

[G] Arado Ar 234 B-2/N „Nachtigall”


Thalgonis
 Share

Recommended Posts

Revell, 1:48
Wiki mode ON: Pierwszy na świecie bombowiec z silnikami odrzutowymi. Jedna z ciekawszych, nowatorskich, a nawet pionierskich pod wieloma względami konstrukcji lotniczych okresu II wojny światowej /Wiki mode: OFF.
Model (IMHO) trudny, szczególnie pod względem spasowania części - co by nie przykładać to zawsze jakaś szpara się znajdzie... Musiało im tam na górze podczas lotu nieźle piździć :? W każdym bądź razie, kawał plastiku nie na moje umiejętności :mrgreen:
Wg instrukcji ten schemat malowania stosowano w Kommando Bonow (Hptm. Kurt Bonow) Oranienburg 1945. Ale w jednym ze źródeł (S. Fleischer, M. Ryś „Ar 234 Blitz” Monografie Lotnicze 32) wyczytałem, że te nocne Ar 234 z tej jednostki wcale nie były przemalowywane na czarno (spód), więc te kamo to prawdopodobnie sci-fi. Pomijając już to, że nie wiem czy się kiedykolwiek jeszcze poważę na takie ciapkowanie :evil:

Ar234_final_01.jpg

Ar234_final_02.jpg

Ar234_final_03.jpg

Ar234_final_04.jpg

Ar234_final_05.jpg

Ar234_final_06.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Szpary nie widać, ciapek nie ma się czego wstydzić i mnie osobiście bardzo podobają się przybrudzenia na krawędziach elementów ruchomych (klapy, lotki, stery wysokości).
Jedynie nazewnictwo. Jednostka to EKD N234, a Kurt Bonow był jednym z jej pilotów przybyłym do jednostki 1 marca 1945 r. Widoczne małe oznaczenie F1, to kod KG76 i był stosowany tylko na samolotach tego pułku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.