Jump to content

[G] Arado Ar 234 B-2/N „Nachtigall”

Thalgonis
 Share

Recommended Posts

Revell, 1:48
Wiki mode ON: Pierwszy na świecie bombowiec z silnikami odrzutowymi. Jedna z ciekawszych, nowatorskich, a nawet pionierskich pod wieloma względami konstrukcji lotniczych okresu II wojny światowej /Wiki mode: OFF.
Model (IMHO) trudny, szczególnie pod względem spasowania części - co by nie przykładać to zawsze jakaś szpara się znajdzie... Musiało im tam na górze podczas lotu nieźle piździć :? W każdym bądź razie, kawał plastiku nie na moje umiejętności :mrgreen:
Wg instrukcji ten schemat malowania stosowano w Kommando Bonow (Hptm. Kurt Bonow) Oranienburg 1945. Ale w jednym ze źródeł (S. Fleischer, M. Ryś „Ar 234 Blitz” Monografie Lotnicze 32) wyczytałem, że te nocne Ar 234 z tej jednostki wcale nie były przemalowywane na czarno (spód), więc te kamo to prawdopodobnie sci-fi. Pomijając już to, że nie wiem czy się kiedykolwiek jeszcze poważę na takie ciapkowanie :evil:

Ar234_final_01.jpg

Ar234_final_02.jpg

Ar234_final_03.jpg

Ar234_final_04.jpg

Ar234_final_05.jpg

Ar234_final_06.jpg

• Like 4

Szpary nie widać, ciapek nie ma się czego wstydzić i mnie osobiście bardzo podobają się przybrudzenia na krawędziach elementów ruchomych (klapy, lotki, stery wysokości).
Jedynie nazewnictwo. Jednostka to EKD N234, a Kurt Bonow był jednym z jej pilotów przybyłym do jednostki 1 marca 1945 r. Widoczne małe oznaczenie F1, to kod KG76 i był stosowany tylko na samolotach tego pułku.

• Like 1